Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Putin’den Ukrayna’ya Karşı Savaşmak İsteyenlere Yeşil Işık

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna’ya karşı savaşmak isteyen gönüllülere kapılarının açık olduğunu söyledi.
Putin’den Ukrayna’ya Karşı Savaşmak İsteyenlere Yeşil Işık
Yorum

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri harekatı sonrası, önemli açıklamalar geliyor. Devlet Başkanı Vladimir Putin, savaşa katılmak isteyen gönüllülere açık çağrıda bulundu.

Başkan Putin, Güvenlik Konseyi toplantısında, Ukrayna güçlerine karşı savaşmak isteyen gönüllüleri memnuniyetle karşıladıklarını ve bölgeye ulaşmalarında yardımcı olacaklarını ifade etti.

Putin ayrıca Ukrayna’ya Batı ülkeleri tarafından gönderilen ve ele geçirdikleri mühimmatları, Rusya yanlısı ayrılıkçılara vereceklerini söyledi. Bugün savaşın 16. günü ve sivillerin bölgeden tahliyesi nedeniyle bombardıman yavaşlamış durumda.

Yine de Rus ordusu Kiev yakınlarındaki varlığını sürdürüyor. Başkent Kiev’e giden yol üzerinde bulunan Çerhiniv, Harkov ve Sumi, liman kenti Mariupol, Rus askerleri tarafından kuşatılmış durumda.

Bölgeden gelen bilgiler çatışmaların, Kiev’e 15 kilometre yakın mesafede yaşandığı yönünde. Geçtiğimiz gün Antalya’da Rusya ve Ukrayna Dışişleri Bakanları, Diplomasi Forumu’nda bir araya gelmişti.

Net bir ateşkes kararı çıkmamakla beraber, gelecekte yapılacak toplantılarda bu konunun konuşulabileceği ifade edilmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu