Yatırım yapmaya başla!

PSA Grup Daha Fazla Kar Etmek için Farklı Bir Yola Giriyor!

Fransız otomobil üreticisi PSA, bünyesine aldığı Opel ve Vauxhall şirketlerinde farklı bir tasarruf yoluna gidiyor. İşte detaylar...
PSA Grup Daha Fazla Kar Etmek için Farklı Bir Yola Giriyor!

Fransız PSA Grup, bu aralar biraz daha kar etmenin peşine düştü. Şirketin büyük yükselişleri haliyle maliyetlerin de artmasını da beraberinde getirdi. PSA’nın geçtiğimiz dönemde Alman Opel’i bünyesine katmıştı. Akabinde Opel’in İngiltere modellerinin üretildiği Vauxhall firması da Fransız şirket bünyesine geçmişti. Birleşmelerden sonra aile genişledi ve çalışan sayısıda otomatikman artmış oldu.

Ticarette iş alanları genişletildikçe maliyet kısmında 2 kat daha fazla temkinli olmak gerekiyor. Üretimden önceki Ar-Ge çalışmaları, malzeme kullanımı, işçiler vb. birçok dalda analizler yapılması gerekiyor. Ve PSA’da aynen dediklerimiz gibi farklı bir yoldan farklı bir tasarruf programı uygulamasına geçiliyor.

PSA’nın Opel satın almasıyla beraber artı 37 bin kişilik işçi takımı katılmış oldu.

Alınacak yeni tasarruf yöntemi, işçilere vardiya kısıtlaması! PSA kendi ülkesinde üretimlerini sürdürdüğü için Peugeot ve Citroen’in üretim ve işçi maliyetlerinden bir sıkıntısı yok.

Yeni sistem Opel ve Vauxhall için geçerli. Keza şu anda İngiltere tarafının bu yöntemden etkineceği tam kesinlik kazanmış değil.

Grup, kendi içinde “yaş ayrımı” yapma olayına da gidiyor.

Aldığımız bilgilere göre yaşlı çalışanların erken emekliliğe yönlendirileceği söylendi. Bu açığın daha çok part – time işçilerle kapatılacağı gündemde.

Fransız firmanın maliyet cetveline bakıldığında Opel ve Vauxhall’un üretim giderleri ana firmasından %50 daha fazla. Uygulamaya geçildiği takdirde tasarruf miktarının 1.5 milyar £ olması bekleniyor. 2020 yılında Opel ve Vauxhall’dan kar etmeyi hedefleyen PSA, gözle görülür fark olmadığı takdirde bu iki firmanın üretim merkezlerini Fransa’ya taşıyacağından bahsetti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum