Yatırım yapmaya başla!

PSA, Opel ve Vauxhall’ı da Kapsayan Elektrikli Kamyonet Üretimlerine Başlıyor!

PSA grubu, Opel ve Vauxhall da dahil olmak üzere ticari araçlarını tamamı elektrikli şekilde yapmaya hazırlanıyor.
PSA, Opel ve Vauxhall’ı da Kapsayan Elektrikli Kamyonet Üretimlerine Başlıyor!

Ticari araçlara da hızlı bir şekilde elektriğin nimetlerinden yararlandırılmaya başlandı. VW ve Mercedes tarafında ticari araçlar pil gücü hareketine geçirilmişti. e-Crafter ve e-Sprinter‘in üretim modelleri gösterilmişti. PSA da bünyesinde geliştirdiği batarya ve elektrik motorlarını, kendisine bağlı olan tüm markalarına verecek.

Citroen, Peugeot, Opel ve Vauxhall ürünlerinin sadece eşya taşımacılığında değil, yolcu taşımacılığı için de varyasyonlarının olacağı söylendi. Mecburen şirketlerin ürünlerinin çoğunluğunu elektrikli yapmak zorunda zira belirlenen emisyon mpg oranlarını yakalamaları gerekiyor. Ticari araç klasmanında iyi bir noktada olan PSA önümüzdeki 4 yıl boyunca sessiz taşıyıcılarını gösterecek!

Üretilecek tüm elektrikli kamyonetler, tek bir noktadan çıkış yapacak.

PSA çatısı altında Citroen Dispaych, Peugeot Expert, Opel Vivaro ve Vauxhall Vivaro ile bu dört model Fransa Hordain tesislerinde kurulacak platformlarda üretilecek. Aktarım organları Tremery fabrikasından gelecek. Fransız grup araçlarının alt yapısı veya motor güçleri gibi spesifikasyonlardan söz etmese de araçların iki ayrı pil paketine sahip olması bekleniyor.

Giriş seviyesinde kamyonetlerin WLTP döngüsüne göre 200 km menzile sahip olması ve bunu da 50 kWh‘lık pille yapacak. İkinci kısımda daha uzun yolculuk yapmak isteyenlere gelecek 75 kWh’lık pilleri 299 km menzil gösterecek.

Dört farklı modelin, kendi içlerindeki farklı varyantlarıyla birlikte PSA, Avrupa’daki elektrikli ticari araç kısmında söz sahibi olmak istiyor. Zaten şirketin 2019 ticari araç segmentinin %24,7′lik kısmını alması, EV dönüşümlerinde daha kolay hareket edeceğini ve kazanç sağlayacağını anlatıyor.

PSA’nın hafif ticari taşıtlar iş birimi başkan yardımcısı Xavier Peugeot, “Groupe PSA, ticari ve bireysel müşteriler için kompakt minibüslerin elektrikli versiyonlarını sunarak LCV ürün yelpazesinin elektrifikasyonu konusunda ilerliyor. Özelliklerden ödün vermeden, ürün yelpazesi Avrupa’da bu segmentteki liderliğimizi güçlendirmeye yardımcı olacak. Elektrikli kamyonetler PSA’nın elektrifikasyon itişinin bir parçasıdır ve tüm binek aracı ve LCV ürün yelpazesi 2025 yılına kadar elektrikli hale getirilmek üzere ayarlanmıştır.” dedi.

Dediğimiz gibi planlarını uygulamaya başlayacak Fransız şirket, bunu 4 yıla yayarak sıralı şekilde modellerini göstereceğini düşünüyoruz. Peugeot ve Opel ürünlerini ilk önce gösterebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum