Yatırım yapmaya başla!

PlayStation’dan Gerçek Dünyaya Getirilen Otomobil: “Audi e – Tron Gran Turismo”

Audi, Gran Turismo otomobil oyununun 15. yıl dönümü için sanal dünyadan asfalt yollara rüya gibi bir prototip getirdi.
PlayStation’dan Gerçek Dünyaya Getirilen Otomobil: “Audi e – Tron Gran Turismo”

Böyle bir karoser yapıyı ancak oyunlarda görürüz! Diye düşürken, Gran Turismo’nun 15. yıldönümünü kutlamak için oldukça spesifik bir spor otomobil gerçeğe dönüştürüldü. PS 4’ün en iyi oyunlarından gösterilen GT, Audi ile gerçek – sanal dünyaların arasında geçiş yaptı. Üreticiler, geleceğin konseptlerini bir platformda paylaşarak, ileri de modellerinin hangi düzeyde olacağını oyunlarda gösterirler. En yoğun oldukları da tabiki GT!

Honda’ya yapılan harika tasarım diliyle, geleceğin NSX’ini sizlere göstermiştik. Beklenmedik anda iki şok Audi e – Tron Vision ile geldi. Tamamen gerçek olan bu otomobilin değerleri de yine hayret etmemize neden oluyor.

Sanal dünyanın gerçeğe dönüş projesi e – Tron Vision’u görüyoruz.

Sarsıcı ön bakışlar, Audi’nin çizgileriyle tamamlanarak farklı bir hisde parçalar birleştirilmiş. Bu dünyanın otomobili olarak durmasa da bu prototip gerçek.

Bu oyuna meraklı kişiler aslında bu yapının nereden geldiğini biliyorlar.

e – Tron Vision, bazı tasarım öğeleri ve vücut hatlarına yapılan renk çalışmaları 90 Quattro IMSA GTO‘sundan geliyor. 1989’da Kuzey Amerika IMSA GTO serisinde, bu güçlü Quattro’nun direksiyonunu Walter Rohrl ile Joachim Stuck tutuyordu.

Audi’nin baş tasarımcısı da süper Quattro hakkında konuştu…

March Lichte, “Sanal bir aracın tasarımı, daha fazla özgürlüğe ve gerçekte uygulanması zor olan kavramların yaratılmasına izin verse de, tekerleklere tamamen hayali bir konsept koymak istemedik.” şeklinde yorumladı.

Yani e – Tron Vision’un Audi’nin elektrikli otomobillerinin hareketlilik seviyesinin hangi seviyede olduğunu aktarmış oluyor.

Toplamda 3 elektrik motorla destekleniyor.

Ön kısımda 600 kW (815 ps) ve arka tekerlekleri besleyen 273 ps’lik EV motorlarla hareket sağlanıyor. 1.450 kg’lık Audi’nin Gran Turismo aracı 2.5 saniyede 100 kilometre hıza çıkış yapıyor. Ve ağırlık oranı da 50:50 şeklinde dağılıma sahip.

Beklenmedik bir gösteri aracını doğum günü için gerçek dünyaya getiren Audi, değerlerini verdiğimiz elektrik motorlarla gerçekte de neler yapabileceğini bizlere söylemiş oluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum