Yatırım yapmaya başla!

Porsche Yeni EV’si Taycan’ın Fabrika Üretim Aşamalarını Yayınladı!Alman spor ve premium otomobil üretcisi Porsche, çıkardığı son özel aracı elektrikli Taycan’ın fabrika ortamını gösterdi. Son dönemlerdeki araç platformları bildiğimiz üzere teknolojik açıdan en iyi şekilde değerlendirilmekte. Maliyet bakımından birçok model ortak alanda imal edilmekte. Hatta aynı mimari farklı marka modelleri için ev sahipliği yapmakta. Porsche de GT elektrikli aracının yola çıkarılmadan önce üretimdeki aşamaları bizlere bir video olarak gösterdi.

Tesla’nın Model S’i için son derece tehlikeli bir rakip olarak çıkartılan Taycan, şimdiden bazı kriterlerde öne çıkmayı başardı. Modelin kurulumun yapıldığı tesis için Porsche uzun süre uğraştı ve üretim sonrasında da çevre duyarlılığınını ön planda tuttu.

Zuffenhausen tesislerinde üretimdeki araç cinsine göre onun parça tedariğini yapan araçların da elektrikli olması, dikkat çekici bir düşünce. Uzun bir video ve izlediğiniz her bir aşamanın, Taycan’ın en iyi üretim şekline sahip olması için oluşturulduğunu anlamak zor değil.

Görüntülerde boya kısmında yapılan işçiliği görüyoruz. Gövde panel ve aracın kupasının uzun ömrü için birkaç aşamadan geçirildi. Milimetrik hesaplamalarla işlemlerin yapılması için robot kollara özel bir yazılımlar yükleniyor. Sonrası kontrolleri için de yine insan gözüne başvuruyor.

Görüntüde fabrika ortamının temiz ve insanların çalışma ortamının sakin olduğu fark ediliyor. Taycan’ın birim geçişlerinde çoğunlukla robotlar iş başında. Kabin yerleşimi ve camların takılmasına kadar! Öte yandan sisteme dahil olan çalışanlar, aldıkları özel eğitimlerini aracın süspansiyon, fren ve motor kısımlarında uyguluyorlar.

Alman markanın sıfır emisyonla çıktığı yolda dört kapılısı için yüksek beygirli motorlar hazırlamıştı. Turbo ve Turbo S şeklinde çıkartılan ve Elon Musk’un biraz dalga geçtiği isimlendirmeyle varyantlarını belirleyen Porsche, giriş seviyesinde aracına 625 beygir güç ürettiriyordu. Aracın gidiş sistemlerine getirilen aktif sistemlerle Tubo’yu 680 ps’te hareket edebiliyorsunuz.

Üst kısımda Turbo S gözüküyor ve bu sefer güç 761 beygire çıkıyor. Yola etkileri daha fazla olan S’in 100 km’ye kalkış süreci sadece 2.6 saniye oluyor. Turbo’ya göre 0.6 saniyelik bir fark ortaya çıkıyor. Her iki Taycan varyantında 93.4 kWh’lık batarya paketi mevcut. %80 oranına getirilmesi için pillerin 22.5 dakika şarj edilmesi yeterli. Ayrıca menzil, iki seri için de 400 kilometre üzerinde.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum