Yatırım yapmaya başla!

Porsche Taycan Uçak Gemisi Üzerinde “Okyanus Hız Denemesi” YaptıPorsche, ilk elektrikli modelini 4 Eylül yani yarın tanıtacak. Prototiplerini çıkışına kadar izlediğimiz Taycan yeni pist rekorunu kırarak, alanındaki en hızlı tur zamanlamasına sahip elektrikli otomobil olarak kayıtlara geçildi. Alman marka, modelini tanıtmadan önce aşırı heyecanlı bir gösteriye imza attı.

Taycan bir USS Hornet uçak gemisine çıkartılarak hız denemesi yapıldı. Özel bir kadın sürücü tarafından kullanılan elektrikli model, savaş uçaklarının kalktığı alanı kendi oyun parkına çevirdi. Gemi, 27.500 ton ağırlığında ve 265 metre uzunluğunda.

Karada Taycan hızlanma değerlerini çıkarmıştı ve bunun aynısını USS Hornet’ın üzerinde yapması gerekiyordu. Aslında bir nevi burası da bir kara ortamı. Tek fark altında okyanus olması.

Hızlanmadan önce ünlü yarış pilotu Shea Holbrook, “Güverte uzun, çok uzun ve görünüşe rağmen, aslında oldukça inişli çıkışlı. Kasten ince havaya doğru okyanusun hızlanması ve okyanus benim için yeni bir deneyim, ancak Taycan bana çok büyük bir güven verdi. Hızlanma ve daha da önemlisi frenleme altında kararlıydı. Son koşuya çıktım, kendime güven duyuncaya kadar her seferde hızı yavaşça arttırdım. Tamamen rahattım.” dedi.

Geminin üzerinde 3.5 saniyede 0’dan 100 km’ye çıkan Taycan, sona geldiğinde hızı 144 km’ye ulaştı. Ve sulara gömülmeden özel gelişmiş frenleriyle durdu. Cesaret isteyen bu gösteri sayesinde yarın insanlar araca daha farklı bir gözle bakacak. En başta gücünü ve güvenini fazlasıyla gösterdi.

Mesele aslında uçağın 265 metre gibi bir araç için kısa olması değil, bu aralıkta yüksek hıza çıkıp durabilmesi. Eğlenceli testi “Deforme Gücü” olarak adlandıran Porsche, çok özel bir araç çıkardığını biliyor. Bakalım yarın bizi neler bekliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum