Paylaşım

Porsche Neden İsim Değiştirmeye Karar Verdi?


 

Porsche, bugün kamuoyuna yaptığı açıklamayla Boxster ve Cayman modellerini bu yıl yenileyeceğini ve bu modellerde isim değişikliğine gideceğini duyurdu. Spor otomobil devi yaptığı bu açıklamayla şimdiden kullanıcılarının ilgisini çekmeyi başardı. Peki, Porsche neden isim değişikliğine gitmeye karar verdi? Ayrıntılar haberimizde;

Dünyaca ünlü Alman spor otomobil üreticisi Porsche, marka değerini arttırmak adına oldukça önemli bir karar aldığını bugün kamuoyuna duyurdu. 1947 yılında Ferdinand Porsche’nin oğlu, Ferry Porsche tarafından Almanya’nın Stuttgart merkezinde kurulan spor araba firması Porsche, dünyaca ünlü iki üretimi olan Boxster ve Cayman’ın bu yıldan itibaren yeniden adlandırılacağını duyurdu. Ortadan motorlu ve iki kapılı olarak üretilen Boxster ve Cayman, bundan böyle 718 Boxster ve 718 Cayman model serileri olarak adlandırılacak. Porsche almış olduğu bu kararla marka değerini yeniden canlandırırken bir yandan da nostaljik bir esinti yaratmayı hedefliyor. Hatırlanacağı üzere Porsche, dünya otomobil piyasasında oldukça rağbet görmüş olan ve 1958 ile 1962 yılları arasında ürettiği Porsche 718 üretimlerini yeniden canlandırarak; dünya otomobil piyasasına yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.

Dilerseniz şimdi dünya otomobil piyasasında oldukça tutulan, Porsche Boxster ve Porsche Cayman modellerini hatırlayalım;

Porsche Boxster, ilk olarak 1996 yılının başlarında Porsche tarafından piyasaya sunulmuştu. Boxster modelinin en önemli özelliği ise hacim olarak küçük olması ve ucuz olmasıydı. Boxster ve Boxster S olmak üzere iki farklı modele sahip olan otomobil, üstün Porsche teknolojisiyle üretilen bu model Porsche’nin daha önce ürettiği Porsche 968 modelinin ardından ekonomik ve kullanışlılık özelliği bakımdan bir ilk olma özelliği taşıyarak kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılanmıştı.

Porsche Cayman ise 2005 yılında yılında Porshce tarafından piyasaya sunulmuştu. Cayman ismini, caiman isimli bir timsah türünden almış ve daha bu yönüyle bile ilgi çekmeyi başarmıştı. Porsche 1996 yılında ürettiği Boxster platformundan birçok konuda esinlenerek ürettiği Cayman’da sabit tavan ve gövde rijiditesiyle spor otomobil kullanıcılarına yeni bir soluk getirmişti.

Tanıtım bu yıl içerisinde yapılacak!

Porsche yeni iki modeli olan 718 Boxster ve 718 Cayman modellerini bu yıl içerisinde kullanıcılarına tanıtmayı hedeflediğini duyurdu. Bu iki model tıpkı daha önceden olduğu gibi birbirlerine benzer esintiler taşımaya devam edecek. Özellikle eş güce sahip türboşarjlı ve dört silindirli boxer modelin iki üretimde de kullanılacağının açıklanması, spor otomobil kullanıcılarını şimdiden heyecanlandırmış durumda.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın