Yatırım yapmaya başla!

Porsche Mission E Tractor Konsepti ile Eski Zamanlarına Dönüyor!

Porsche 1950'li yıllarına dönerek, dünyanın en hızlı traktörü için bir tasarım gönderdi.
Porsche Mission E Tractor Konsepti ile Eski Zamanlarına Dönüyor!

Porsche, biliyoruz ki bundan çok uzun yıllar önce tarım makineleri üzerine de çeşitli araç üretimleri yapmıştı. Zamanla bu işi başkalarına devrederek kendini super spor otomobil yapmaya adadı. 911 Serilerinin karakterine yoğunlaşan Alman marka elektrikli araç dünyasına kattığı E Mission‘u bizlere tanıtmıştı. Yani sedan, wagon, crossovers, spor tarzı araçlarıyla belli alanlarda sahalara hızlı oyuncular geliştirdi.

Bunları gördükten sonra ne yaparsa yapsın şaşırmayacağımızı düşünürken gördüğümüz traktör tasarımı geldi. Aklımız birden 70 yıl öncesine giderek sempatik bir renderla karşılaştık. Ve Porsche yeniden toprak işçiliğinin emektarı olmaya geliyor! Diye düşünürken bunun bir şaka olduğunu öğrendik.

Porsche 1 Nisan şakası için E Tractor’un özelliklerinden bile bahsetmiş.

Kötü bir fikir değil ve her şakanın altında bir gerçek vardır hesabıyla, şakada da olsa yinede olabilecekler listesine eklenmesi gerekir.

Hayal ürünü bu traktöre, toprak sürmesi için en az diğer sınıf elektrikli araçları kadar güçler düşünülmüş.

Zamanında süper traktör olarak anılan Lamborghini’ye gönderme de var!

Kardeş firmasına da bir gönderme olabilir. Sonuçta firma traktörlerine en az, geçen hafta gösterilen nadir Diablo‘nun ünitesi kadar tarım aracına yerleştirebiliyordu. Yani hacim ve silindir bazında! Porsche E Tractor için 700 beygir güç ve 800 volt hızlı şarj yeteneğine sahip olacak şekilde düşünüldüğü söylendi.

“FastFarm” diyebileceğiniz bu aracın, tekrarlayacak olursak çıkma olasılığı var. Dünyamız zaten elektrikli araçlara aşırı yönelme eğiliminde olduğu için arada olacak EV traktör yadırganmayacaktır. Bana kalırsa 700 beygir güce sahip traktörle tarla işleri değilde, Nürburgring pistlerinde en kısa tur zamanlamalarına oynanabilir!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum