Yatırım yapmaya başla!

Porsche Mağazasında Sıfır Kilometre 12 Otomobil Yangında Kül Oldu!Bundan yaklaşık iki yıl önce ülkemizde yapılan ve Antalya’da gerçekleşen G20 zirvesi, bu yıl Almanya’da yapılıyor. 19 ülkenin katılacağı bu toplantının gerilimleri farklı alanlara yansıyor. Toplantı merkezi Almanya’nın Hamburg kentinde gerçekleşecek. Yarın bitmesi beklenen zirvenin caddelere taşan ve büyük boyutlara gelen protestolar yüzünden Porsche bayisinin yanmasına neden olmuş. Bir yandan zirve toplantısı için hazırlıklar yapılırken, diğer taraftan kent savaş alanına dönmüş. Özellikle kapitalizm ve küreselleşme karşıtı kişilerin yaptığı belirtilmiş. Dozu fazlasıyla artıran halk, seslerini daha fazla duyurabilmek için dükkanlara saldırışlara geçmişler.

Topluluk halinde eylem yapanlar acımasızca pahalı ürünlerin olduğu birçok yeri ateşe vermişler. Bunların içerisinden sanırız en pahalı fatura Porsche‘ye yapılan saldırıdan çıkmış. Porsche modellerinin sergilendiği bir showroom‘a giden eylemciler otoparkta duran sıfır kilometre arabaların çoğunu yakmışlar. Almanya’da bu olay G20 toplantısının en üzücü tarafı olmuş. Yakılan araçların maddi değerleri hesaplandığında 3 milyon $ rakamlarında olduğu tahmin ediliyor.

Otoparka çekilen modellerin çoğunu 911 Turbo ve Macan‘lar oluşturuyormuş. Hamburg’daki itfaiye arabaları resmen seferber olmuş. Köpükle söndürülmeye çalışılan arabaların durumu gerçekten içler acısı. Videodan, itfaiye ekiplerin çalışmalarına baktığımızda otoparkın komplesini köpükle kapladıklarını görüyoruz. Bu yangının korkulan tarafı ateşin büyüyerek 12 araç dışında başka otomobillerinde yanabilmesi olmuş. İçlerinde kurtarmayı başardıkları olsa da onlarında sıfır olarak satılacak hali kalmamıştır.

Bu olayın yaşamanmasından sonra en tepede olan güvenlik önemleri daha da yükseğe taşınmış. Devreye özel harekat ve helikopterler girmiş. Polisinde diğer taraftan geniş kapsamlı araştırma içine girdiği bildirildi. Kimin yaptığı yönündeki araştırmalar son hız sürdürülüyormuş. Ne olursa olsun eylemler bu kadar şiddetli olmamalıdır. Bu olay Porsche mağazasına maddi yönden büyük zarar vermiş olsa da arabalar yerinde insanlarda olabilirdi. Sevindiren kısımda hiç kimseye bir şey olmaması!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum