Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Polonya’dan Rus Büyükelçiliği için Terör Finansmanı Kararı

Daha önce casusluk görevi yürüttüğü iddia edilen 45 Rus diplomatı sınır dışı edeceklerini açıklayan Polonya, Rusya Büyükelçiliği hakkında karar aldı.
Polonya’dan Rus Büyükelçiliği için Terör Finansmanı Kararı
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya’ya yönelik yaptırımlar devam ediyor. Rusya’nın Polonya Büyükelçisi Sergey Andreyev, Polonya hükümetinin aldığı kararı duyurdu.

Büyükelçi açıklamasında “Hesaplarımız Maliye Bakanlığı’nın ve Polonya savcısının kararıyla hesaplarımızdan gelen paranın yasa dışı yollardan elde edilen fonları aklamak veya terörü finanse etmek için kullanılabileceği iddiasıyla donduruldu.” bilgisini paylaştı.

Söz konusu suçlamanın mantık dışı olduğunu belirten Andreyev, bunun yanında Viyana Diplomatik İlişkiler Sözleşmesi’nin doğrudan ihlal edilmesi anlamına geldiğini söyledi.

Rus büyükelçi, daha önce yaptığı açıklamada, Polonya’nın sınır dışı ettiği diplomatların tam olarak neyle suçlandığını anlamadıklarını belirtmişti.

“Çalışanlarımız hakkında tam olarak ne gibi şikayetleriniz var?” şeklinde yönelttikleri soruya cevap alamadığın söyleyen Andreyev, Ukrayna’daki özel askeri operasyon ve Rusya’nın uluslararası hukuku ihlal ettiği iddiasıyla ilişkilendirdiğini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu