Yatırım yapmaya başla!

İtalyan Pininfarina Vietnamlı VinFast Modellerinin Tasarımlarını Gönderdi!

Vietnam'ın ilk otomobil üretici VinFast, piyasaya çok hızlı giriyor. İtalya'dan gelen çizimler modellere çok yakışmış...
İtalyan Pininfarina Vietnamlı VinFast Modellerinin Tasarımlarını Gönderdi!

Şubat ayında Vietnam, ilk otomobil markasını dünyaya tanıtmıştı. VinFast olarak belirlenen markanın gönderdiği model tasarımları işe sağlam girdiğinin kanıtı olmuştu. Dünya ile yeni tanışmış bir marka olduğundan dolayı, SUV ve sedan model çizimlerine dair dışarıdan yardım alındı. Alınmasının sebebi en iyisi olsun çabasıydı.

Zorlu süreç iki tasarım şirketi arasında geçiyordu. Birincisi Pininfarina, ikincisi Nissan’ın 50. Yılına özel üretilen GT-R’ı bizlere sunan Italdesign. VinFast’e ilk görseller Pininfarina’dan gelmiş. Açıkçası modellerin şekillerini biz çok beğendik!

VinFast SUV birçok marka ürününe benzetilebilir. Detaylı bakıldığında özgün dokunuşlar bir hayli çok!

VinFast SUV iri bir yapıya sahip ve üzerine yapılan dokunuşlar oldukça sert olmuş. Izgara, krom çubuklarla ikiye bölünmüş. Farların Jeep Cherokee’ye benzemesi dikkatimizi çekiyor.

Alt kısımlara geldiğimizde bolca hava girişine yer verilmiş. Alt koruma kısmı da araca yakışmış.

VinFast SUV, yoğun şekilde Hyundai Kona’ya benziyor.

İnce farlara arka kısımda da devam edilmiş. Şunu vurgulamamız gerekirse; stopların logoyla buluştuğu kısımda bile markaya ait stiller yoğun şekilde hissediliyor.

Sedan da en az SUV kardeşi kadar vahşi duruyor.

Füme renkle ele alınan sedan çizimlerine baktığımızda, amiral duruşun olduğunu söylemek istiyoruz. VinFast sedanda da ızgara stili benzer. Tampona baktığımızda ise dün ortaya çıkan yeni Mercedes GLE‘ye ne kadar çok benzediğini farkediyoruz.

Pininfarina, Vietnamlı sedanın arka görünümünü de iyi ele almış.

Stopların arka planının parlak siyah oluşu bize Peugeot’un 508 modelini hatırlatıyor. SUV’daki aynı mantıkla stoplara, marka logosunun şekilleri verilmiş.

Pininfarina’nın çizimlerine söylenecek tek şey harika olduğu! Her iki araca da nasıl davranılacağı iyi kestirilmiş.

Asıl önemli olan da o değil mi? SUV ve sedan birbirlerine yakın tutulmuş. Muhtemelen motor kısımlarında da ortak, belirli ünitelerle yol alınacak.

VinFast ile ilgili ilk duyurumuzu yaptığımızda, sedanın atmosferikle, SUV’un elektrik motorla veya bunun tam tersi olarak düşünüldüğünden bahsetmiştik. Bu kısımla ilgili şimdi de verebileceğimiz ekstra bir bilgi yok. VinFast modelleri hakkında yeni bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum