Yatırım yapmaya başla!

Pininfarina, Battista Sahiplerine Araçlarını Vermeden Önce İyi Bir Deneyim Yaşatacak!

İtalyan Pininfarina, Battista ve gelecek SUV modeli hakkında bilgi verdi.
Pininfarina, Battista Sahiplerine Araçlarını Vermeden Önce İyi Bir Deneyim Yaşatacak!

İtalyan tasarım ve otomobil üreticisi Pininfarina, Battista’yı alacak kişilere özel bir deneyim yaşatmak istiyor. Dünyamız hipercar araç kategorisinde inanılması zor hızları görmüş ve bunlar ICE motorlarla yapılmıştı. Dönemimiz artık elektrik gücünü kapsıyor. O yüzden çok fazla Ar-Ge gerektirmeyen otomobil yapımları daha hızlı gerçekleşiyor. Pininfarina, EV HiperCar aracı Battista’yı tanıtımını tamamlamış ve 1.900 beygirle SSC Tuatura, henüz çıkması planlanan Tesla Roadster gibi rakiplerine gerekli göz dağını vermişti.

LA Auto Show hatlarında gözüken İtalyan şirket, 2020 yılında kesin olarak üretime alınacak hiper aracının dışında yapacağı işlerden söz etti. Hatırlarsanız en son Pininfarina haberimizde bazı şeyler için düğmeye basıldığından söz etmiştik. İşte detaylar;

Pininfarina 90. yılı için kendisine doğum günü pastası yapıyor.

Şirket, İtalya’da bir üretim tesisi satın alarak üretim çapını genişletiyor. Modellerin başında hiper sınıfı geliyor. “Pura” tasarım duruşuyla yollara çıkmasa bile yapabileceklerini empoze eden Battista, Rimac motorlarıyla hızlanacak. Şirketin vermiş olduğu hızlanma süresi 1.9 saniye.

Japon Aspark da Owl modeli için 1.9 saniye kalkış yapabiliyor derken, Baykuşun lansmanında uygun şartlar sağlandığında 1.6 saniyede kalkış yapabileceğini söylemişti. Eğer iddia edilen değer ispatlanırsa dünyanın en hızlı kalkış yapabilen aracı geliyor. Bu yüzden Battista ile de ters köşe yapmaları söz konusu.

Pininfarina, yıl bitmeden İspanya’da Battista’nın parasını yatıranlara ön bir heyecan yaşatacak.

Yakın zamanda İspanya’daki Calafat Yarış Pisti’nde bir “Hypercar” etkinliği yapılacak. En hızlı hiper otomobiller yerlerini alarak kendilerini gösterecekler. Pininfarina, sahibi olduğu Mahindra Racing ile birlikte çalışacak.

Etkinlik sırasında Battista’ya sahip olacak ilk müşterilere Formula E aracı kullanma şansı verilecek. Automobili Pininfarina Şefi Jochen Rudat, “Automobili Pininfarina Hyperdrive deneyimi, hiper otomobil alıcıları için yeni bir performans ölçütü sunuyor, ancak aynı zamanda konukların geleceğin teknolojisini daha iyi anlamalarını sağlayan yeni ve farklı test sürüşü deneyimleri getirme ihtiyacını kabul ediyor. Müşterilerimiz tüm deneyimi sevdiler ve gelecekte bu inisiyatifi geliştireceğiz.” dedi.

Battista’nın tamamlanan tüm testlerine karşı marka içerisine yeni elektrikli bir SUV model getirilecek.

Pininfarina’nın Baş Tasarımcısı, 2020 yılının ikinci yarısında Kuzey Amerika’ya ilk olarak verilecek tam boyutlu bir SUV olan Puro Concept’in hayata geçirileceğini söyledi. Böylelikle lüks ve hızlı SUV araç için piyasa değerlendirmesi de yapılmış olacak.

Zaten çoğu zorlu test yaklaşımları Battista üzerinde yapıldı. Dinamik simülasyon ve rüzgar tüneli testlerini tamamlamış olan şirket ile Battista elektrik aracının gelişimine sağlam adımlarla devam ediyor.

Önümüzdeki kış, Battista’nın gerçekleşecek son adım testleri olacak. Soğuk ve eksi derecelerde aracın tepkileri ölçülecek.

Ve her bir Battista, İtalya’daki tarihi Cambiano tesisinde özel yetişmiş kişilerce elle parçaları birleştirilecek. Pininfarina’nın aracı üzerinde bu kadar kusursuz işçilik yapması, hiper araç ve SUV’lar için oluşturulacak mimariyi farklı firmalara verebilmek. O yüzden İtalyan şirket EV’ye özgü mimarisi için Bosch ve Benteler ile birlikte çalışıyor…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum