Yatırım yapmaya başla!

Peugeot GTi’larını Elektriğe Çevirirken Opel Corsa GSi’ın Motor Gücü Düşürüldü!

PSA çatısı altındaki Peugeot'un GTi'larında ve Opel Corsa'nın performans versiyonu motorunda yapılacak değişimlerden bahsedildi...
Peugeot GTi’larını Elektriğe Çevirirken Opel Corsa GSi’ın Motor Gücü Düşürüldü!

Peugeot, bazı geçişleri tamamlamak adına, modellerindeki gelişimlerin bir kısmını ikinci plana atmak zorunda kalmıştı. Fransız PSA, dizel motorların gelişimlerini büyük ölçüde geliştirmesini durdurup, elektrikli araçlara yönelmişti. O sıra da da benzinli GTi serilerinin bazılarının artık çıkmayacağını da bildirmişti.

Peugeot’un 308 GTi ve 208 GTi gibi sınıflarının başarılı spor otomobillerini emisyon açısından daha iyi sonuçlandırmak adına EV dönemine geçiriyor. Aynı çatı altında olan Opel’de, Corsa’nın performans kısmı olan GSi‘ın motorunda önemli değişiklikler yaptığını gördük. İşte haberin detayları…

Peugeot ve Opel’in tek gayesi, emisyon değerlerini aşağıya çekebilmek.

2020 Elektrikli Peugeot 308 GTiKüresel ısınmaya karşı açılan savaşta, araçların egzoz gazları önem arz ediyor. Bir süreliğine duran GTi bölümünün 2020 yılından itibaren elektriklendirilmesine karar verilmiş. Böylelikle CO2 salınımlarında ciddi azalma bekleniyor.

Opel’de CO2 aralığı şartlarını karşılayabilmek adına Corsa GSi’ın motorunda değişime giderek, güç oranlarını 204 ps‘in altına indirdiğini bildirdi.

Aktarımların 1.4L turboşarjlı 150 ps‘lik bir motorla sağlanacağı söylendi.

Maksimum 207 km/h aralığında sürat yapacak Corsa’nın fiyatının da düşürülerek, daha iyi satış rakamlarının elde edilmesi bekleniyor.

Peugeot’nun CEO’su Jean-Philippe Imparato’da konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Opel Cors GSi Motor Emisyon DeğeriImparato, “Keşfedilecek yeni bölgeler, karşılaşılacak yeni zorluklar, Peugeot markasının macerası heyecan verici bir gelecek için devam ediyor. Sıkıntı, asla DNA’mızın bir parçası olmayacaktır.” dedi.

Genel olarak markanın performans yüzlerine yapılacak elektriklendirmede, küçük hacimli motorların aşırı beslemeleri yapılacak. Rivayate göre Fransız marka 508 R’da, 1.4L ICE ünite tipinden 350 ps‘i aşan güçler almayı planlıyor.

Orta ölçekli modellere gelecek yeni performans sisteminde AWD alt yapısı olacak. Ayrıca hız rakamlarında kalkış 4.5 saniye ve 250 km/h sınırlı top speede ulaşılacağı söylendi. O zaman 508 R’ı Audi S4 sınıfına koymak mümkün.

508 ailesine verilen Plug-in Hibrit motorlar diğerlerine kılavuz olacak.

Geçtiğimiz ayda Peugeot, son nesil 508 modeli ve türevlerine fişli hibrit motor naklinin gerçekleştiğini bildirmişti. 1.6L Puretech yanına yerleştirilen elektrik motorla birlikte 180 – 225 ps aralığında güçler elde edilmişti.

80 kW’lık motorla gelen 508 modelleri sadece elektrik modunda 40 km yapabilecekti. 3008 GT’ye de hibrit motor düşünülmüş ancak, batarya paketi 13.2’ye yükseltilerek, güç rakamalarına 300 ps yazılmıştı.

Aynı çatı altında bulunan Peugeot ve Opel’in motor değişimlerinden bahsetmiş olduk. Fransız ekip, dizel gelişimlerini durdurması ardından, tüm ağırlığını elektriğe vererek, modellerini 2020’li yıllara hazırlamaya başladığını bildirdi.

Opel’de Corsa’nın performans modeli GSi‘ın motor gücünü emisyona bağlı olarak düşürüp, aynı zamanda fiyat aralığını da daha iyi aralıklara çektiğini bildirdi. İki markadan gelen haberler şimdilik bu kadar. Farklı gelişmeler olursa sizleri anbean haberdar etmeye devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum