Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Petkim Hisseleri Dalgalı Seyrederken Gün İçi Kaybı %1,5’i Aştı

5,62 TL’den işlem gören Petkim hisseleri için ilk destek noktası 5,51, ilk direnç noktası ise 5,69 olarak takip ediliyor.
Petkim Hisseleri Dalgalı Seyrederken Gün İçi Kaybı %1,5’i Aştı

Petkim Petrokimya Holding A.Ş.’nin PETKM kodlu hisseleri, saat 12.08’de %1,58 düşüşle 5,62 TL’den işlem görüyor. Önceki kapanış seviyesi 5,71 olan hisseler, haftanın ikinci işlem gününe yatay başladı. Ardından aşağı yönlü hareket ederek 5,59 liraya kadar geriledi.

Geçen haftanın başından bu yana dalgalı seyreden Petkim hisseleri, salı günü de benzer performans sergiliyor.
Petkim Hisseleri 5,62 TL
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Şirket hisseleri günün ilk yarısında 5,59 – 5,72 arasında hareket etti. 22 Mart haftasına yurt içi piyasalardaki negatif havanın etkisiyle sert düşüşle başlamıştı. Devam eden günlerde inişli çıkışlı bir grafik çizse de haftalık kazancını %4,68 olarak tutmayı başardı.

Hisselerin aylık kazancı %7, yıllık kazancı ise %125’e işaret ediyor. Halk Yatırım, 248,322,656 TL hacme sahip olan Petkim hisseleri için tavsiyesini “nötr” olarak paylaştı. Kurum analistleri günlük analizinde etilen-nafta makasındaki, haftalık %4’lük daralmaya dikkat çekti.

SOCAR Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Başkanı ve Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov ise salgına bağı olarak tedarik zincirinde aksamalar olduğunu söyledi. Bunun nafta arzında sorun yarattığını belirten isim, fiyatların da son aylarda ciddi şekilde yükseldiğine dikkat çekti.

Petrol fiyatlarının nafta fiyatlarını etkilediğini, bu nedenle en sağlıklı bandın 50-60 dolar arasında olduğunu söyledi. Salgında üçüncü dalga endişesini de paylaşan Mammadov, bu durumun rafineriler ve marjlar için büyük risk olacağının altını çizdi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum