Yatırım yapmaya başla!

Paratic’te 2016 Yılında En Çok Okunan 20 Yazı

Paratic’te 2016 Yılında En Çok Okunan 20 Yazı

2016 yılı ile ilgili düşünceleriniz neler? Çok fazla can sıkıcı olay yaşandı değil mi? Nedendir bilinmez; ama genel olarak bitmek üzere olan yıl ile ilgili kötü şeyler daha çok akla gelir. İyi şeyler ise genel olarak unutulur. Belki de insanoğlu olarak iyi şeyleri tüketmeye alışkın olduğumuz içindir. Belki de her anlamda yaşadığımız doyumsuzluk yüzündendir. Bu düşünceyi kırın ve geriye dönüp baktığınızda, aklınıza iyi şeyler de gelsin ve şükretmeyi öğrenin! Kötü şeylerden de ders alın ve aynı hatalara düşmemeye çalışın.

Paratic Ailesi olarak sizlere hemen her alanda bilgi vermeyi görev edindik. Kariyer, kişisel gelişim, genel kültür, gündem, ekonomi, lüks yaşam gibi birçok konuda, “en iyi yayın” prensibine bağlı kalarak yolumuza devam ediyoruz. Bu kapsamda sizlerden gelen yorumları kesinlikle dikkate aldığımızı bilmenizi isteriz. Sorularınızı göndermeye devam etmeniz ve öneriler sunmanız, Paratic Ailesi’nin her geçen gün büyümekte olduğunu bizlere gösteriyor. Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan okurlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.

Şimdi sizler tarafından 2016 yılında en çok okunan 20 yazımızı, yeniden paylaşmak istiyoruz. Eğer bu konular hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başlıklara tıklamanız yeterli.

1) Hiç Para Harcamadan Evde Bir İşe Başlamanın 4 Kazançlı Yolu

Hiç Para Harcamadan Evde Bir İşe Başlamanın 4 Kazançlı YoluAh şu para meselesi… Hepimizin canını sıkan, belki de tek ortak noktamız, ne dersiniz? Kazancımızın bize yetmemesi ve hayallerimizi gerçekleştirmek için daha fazlasına sahip olmak istememiz, bize para konusunda bir şeyler yapmamız gerektiğini gösteriyor. İşte buna yönelik çözümlerden biri olarak, evde bir işe başlayabileceğinizden bahsettik. Üstelik bunu, hiç para harcamadan yapabileceğinizi anlattık.

2) Her Anlamda Çekici Bir İnsan Olmak için Yapılması Gerekenler

Her Anlamda Çekici Bir İnsan Olmak için Yapılması GerekenlerArkadaşlarınızla birlikte bir cafede otururken, kapıdan giren kızın, hepinizi büyülemesi! Ne kadar değişik bir his, değil mi? Erkeklerin iç çekmesi; kızların ise biraz rahatsız olarak, “ben neden bu etkiyi yaratamıyorum?” diye düşünmesi! İşte bunun nedeni çekici bir insan olmanın yollarını bilmekten geçiyor. Evet, bazı kişiler Allah vergisi bir çekiciliğe sahip oluyor. Ama sizler de çekici bir insan olmanın yollarını yazımızdan öğrendiniz, değil mi?

3) Bilgisayar Başında Para Kazanmanızı Sağlayacak 8 Kolay Yöntem

Bilgisayar Başında Para Kazanmanızı Sağlayacak 8 Kolay YöntemPara kazanma konusunda, Paratic.com’da en çok okunan yazılardan birisi de bilgisayar başında para kazanma yöntemleri. Evet, günümüzün en popüler para kazanma yöntemlerinin birçoğu, bilgisayar üzerinden yapılmaktadır. İster kazancınızın tamamını ister bir kısmını bilgisayar sayesinde elde edebilirsiniz. Sizlere hangi işleri bilgisayardan yaparak para kazanabileceğini ise detaylı bir şekilde bu yazımızla anlatmıştık.

4) Hayır Diyebilmenin 9 Faydası

Hayır Diyebilmenin 9 FaydasıBirçoğumuzun ortak sorunu da ‘Hayır!’ diyememektir. Çünkü hayır dediğimiz zaman, karşımızdaki kişinin kalbini kıracağımızı veya bizimle arkadaşlık etmeyi bırakacağını düşünüyoruz. Ama sonuçta zararlı çıkan yine biz oluyoruz. Paratic’in bu yazısıyla sizlere hayır diyebilmenin 9 faydasından bahsettik. Umarım bu faydaları dikkate almışsınızdır!

5) Zekanızı Arttıracak Birbirinden Eğlenceli 9 Hobi

Zekanızı Arttıracak Birbirinden Eğlenceli 9 HobiEtrafınızdaki herhangi bir kişiden, zeki olmadığınız söylendi mi? Eğer söylenmişse kalbiniz gerçekten kırılmış olabilir. Ama kalbinizin kırılması, bir şeyi değiştirmiyor; en fazla o kişiyle arkadaşlık etmeyi bırakıyorsunuz. Peki, bu yaptığınız hareket doğru mu? Elbette hayır; çünkü zekanızı arttırabilecek birbirinden eğlenceli hobiler bulunuyor. Kırılmak yerine kabullenerek, durumu düzeltmek için birkaç adım atmanız gerektiğini de bu yazıda sizlere anlattık.

6) 1360 Beygirli “NIO EP9” Dünyanın En Hızlı Elektrikli Arabasını Tahtından Ediyor!

1360 Beygirli “NIO EP9” Dünyanın En Hızlı Elektrikli Arabasını Tahtından Ediyor!Elektrikli arabalarla ilgili birçok kişi, 2016 yılının başında büyük ön yargılara sahipti. Ama bu yıl o kadar gelişmiş elektrikli arabalar yaratıldı ki böyle düşünen kişiler kendinden utanmaya başladı. İşte elektrikli araba karşıtlarını utandıran modellerden birisi de NIO EP9 oldu. Tam 1360 beygir güçteki bu otomobil, ön yargıları kırmakla kalmayıp, dünyanın en hızlı elektrikli arabası unvanının da sahibi oldu.

7) Elektrikle Hayat Bulan Ultra Güçlü Bir Motosiklet: “Zvexx Bike”

Elektrikle Hayat Bulan Ultra Güçlü Bir Motosiklet: “Zvexx Bike”2016 yılında elektrikli motosikletlerle ilgili ön yargılar da kırıldı. Zvexx Bike isimli canavar, motosiklet tutkunlarının aradığı gücü, fazlasıyla karşılayan bir model olarak piyasaya çıktı. Simsiyah tasarımı ve kırmızı detayları ile gücü konusunda tereddüt yaşayanlara da gözdağı vermeyi ihmal etmedi. Bugatti Veyron SuperSport ile neredeyse aynı gücü ürettiğini de hatırlatmak istiyorum.

8) Yeni iPhone 7 ve 7 Plus Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Özellik

Yeni iPhone 7 ve 7 Plus Hakkında Bilmeniz Gereken 10 ÖzellikBu yılın belki de en çok arzulanan teknolojik ürünü, yeni iPhone modeli oldu. Büyük bir merakla tanıtım tarihi beklendi. Sonra o gün geldi çattı ve kimilerine göre mükemmel bir sonuç ortaya çıkmıştır. Ama genel olarak beklentilerin daha yüksek olması nedeniyle hayal kırıklığı yaşattı. Fiyatların ise oldukça yüksek olması nedeniyle birçok kişi büyük bir üzüntü yaşadı. Bizler de sizler için yeni iPhone 7 ve 7 Plus hakkında bilinmesi gereken özellikleri sıralandırdık.

9) Dünyanın En Pahalı 10 Tasarım Harikası Cabrio Otomobili

Dünyanın En Pahalı 10 Tasarım Harikası Cabrio OtomobiliGenellikle cabrio otomobiller, birçok gencin hayallerini süsler. Hele bir de güçlü motorları, yüksek beygirleri ile ulaşabilecekleri hızlar düşüldüğü zaman, diğer arabaların hiçbirinden keyif alamayacaklarını düşünürler. Paratic olarak bizler de cabrio otomobil aşıklarına, dünyanın en iyilerini sıralandırdık. Tasarım harikası 10 cabrio otomobil, fiyat bakımından karşılaştırılarak bu liste oluşturulmuştur. Yüksek fiyatlar ise aklınızı başınızdan alabilir.

10) Chopard Tasarımı Yeni Saat: Superfast Chrono Porsche 919 Black Edition

Chopard Tasarımı Yeni Saat: Superfast Chrono Porsche 919 Black EditionDünyanın en gösterişli mücevher markalarından olan Chopard, saat sektöründe de önde gelen isimlerde birisi. 2016 yılında tasarlamış olduğu Superfast Chrono Porsche 919 Black Edition koleksiyonu ile de bunu kanıtladı. Porsche’nin Le Mans yarışlarındaki başarısın onurlandırmak adına tasarladığı bu koleksiyon, oldukça fazla ilgi çekmiş durumda. Yüksek fiyat etiketi ise ne kadar özel bir parça olduğunu kanıtlar nitelikte.

11) Dünyanın En Dayanıklı Yarış Arabası: “Porsche 911 Carrera S Endurance Racing”

Dünyanın En Dayanıklı Yarış Arabası: “Porsche 911 Carrera S Endurance Racing”Porsche’nin süper araba kategorisinde önde gelen isimlerden olduğunu hepimiz biliyoruz zaten. Bu bilgiye, dünyanın en dayanıklı yarış arabası da eklenince Porsche, popülerliğini iyice arttırmış oldu. 911 Carrera S Endurance Racing modeli ile ses getiren Porsche, Le Mans 24 Saat yarışları için bu modeli tasarladığını belirtti. 414 beygir güç ve 500 Nm tork ile şimdiye kadarki başarısını taçlandırmışa benziyor.

12) Dünyanın En Değerli 10 Otomobil Markası

Dünyanın En Değerli 10 Otomobil MarkasıBildiğiniz gibi her yıl, sektörlerin en değerli markaları açıklanır. İşte bu liste, otomotiv sektöründe oldukça iddialı oluyor. 2016 yılında dünyanın en değerlisi olmaya layık görülen otomobil markalarını, bu nedenle sizlerle paylaştık. Buna rağmen listede sizi oldukça fazla şaşırtan isimlerin de yer aldığını görmüştük. Bu listeler oluşturulurken farklı kriterlerin göz önünde bulundurulduğunu ise unutmamalısınız. Örneğin sizin 1 numaranızda Mercedes – Benz olabilir; ama listemizdeki dünyanın en değerli markası değil!

13) Dünyanın En Hızlı Convertible Arabası: “Brabus S63 AMG 4Matic”

Dünyanın En Hızlı Convertible Arabası: “Brabus S63 AMG 4Matic”Mercedes’in Brabus ortaklığında çıkarttığı modeller, tek kelime ile harika. Bu yıl, Brabus ortaklığında yeniden tasarlanan S63 AMG 4MATIC, iki markanın da hayranlarını etkilemeyi başardı. Ayrıca en hızlı dört kişilik cabrio olarak da 2016 yılına imzasını attı. Tam 577 güç üreten bu canavar, 100 kilometrelik hıza 3,8 saniyede ulaşıyor.

14) Yenilenmiş Porsche 718 Boxster Modeli ile Uçmaya Hazır Olun!

Yenilenmiş Porsche 718 Boxster Modeli ile Uçmaya Hazır Olun!Porsche’nin 718 Boxster modeli, en çok beğeni toplayanlardan birisidir. 2016 yılında Porsche, bu etkileyici modeli yeniden yarattı. Ortaya ise muhteşem bir süper otomobil çıktı. Lüks iç mekanı ve aerodinamikleri ile eski başarısını katlayarak yoluna devam etti. Paratic.com okurlarının da son derece ilgisini çeken bir model olduğu ortada, değil mi?

15) Bugüne Kadar Üretilmiş En İyi 10 Ferrari Modeli

Bugüne Kadar Üretilmiş En İyi 10 Ferrari ModeliFerrari’nin modeli, kendi hayran kitlesine sahip. Yani Ferrari hayranı olmanın, birbirinden farklı çeşidi var. Evet, bir favoriniz olsa bile, herhangi bir Ferrari modeli karşısında iç çekmeden duramazsınız. Paratic olarak sizlere, bugüne kadar üretilmiş olan en iyi Ferrari’leri sıralandırmak istedik. 2016 yılına kadar üretilmiş olan canavarlar, listemizi şenlendirirken, sizleri de bayağı bir heyecanlandırmışa benziyor.

16) Dünyanın En Güçlü Ordusuna Sahip Olan 10 Ülke

Dünyanın En Güçlü Ordusuna Sahip Olan 10 ÜlkeOrdu dendiği zaman, eminim birçoğumuzun milli duyguları baskın geliyor. “Bir zamanlar dünyaya nam salmış olan Türk ordusu” kalıbını, bir sohbette mutlaka kullanmışsınızdır. Elbette şanlı Türk ordusunun elde ettiği başarılar yadsınamaz bir gerçek. Buna ek olarak dünyanın mühimmat açısından da değerlendirildiği zaman birkaç güçlü ordusu daha bulunuyor. Türkiye’nin 7. sırada yer aldığını bu listedeki diğer isimleri de muhtemelen tahmin ediyorsunuz zaten.

17) Ölmeden Önce Yapılması Gereken 50 Şey

Ölmeden Önce Yapılması Gereken 50 ŞeyEvet, gelelim şu konuya! Birçoğumuz “ölmeden önce şunu kesin yapmalıyım, yapmazsam gözüm açık gider” tarzında bir cümle kullanmıştır. Peki, böyle düşündüğünüz halde, hala kendinize bir liste hazırlamadınız mı? Bildiğiniz gibi istemekle olmuyor, faaliyete geçmeniz gerekiyor. İşte bu nedenle size yardımcı olmak için ölmeden önce yapılması gereken 50 şeyden bahsetmiştik. Birbirinden çılgın ve farklı aktivite ile oluşturduğumuz listemizi de oldukça beğenmişe benziyorsunuz.

18) Forexten Para Kazanmak için 15 Önemli Tavsiye

Forexten Para Kazanmak için 15 Önemli TavsiyeGünümüzün en avantajlı piyasası olan forexten de sıklıkla bahsettik. Sizlerden gelen soruların da ışığında forex kategorimizi detaylandırdık. Bu konular arasında, forexten para kazanmak için sizlere 15 önemli tavsiye vermiştik. Sizler de bu listeyi, en çok okunan Paratic içerikleri listesine eklemeyi başardınız. Umarız ki faydalı olmuştur…

19) Darbe Girişimi Sonrası Türkiye Ekonomisinde Meydana Gelen 13 Gelişme

Darbe Girişimi Sonrası Türkiye Ekonomisinde Meydana Gelen 13 GelişmeParatic.com’un en çok okunan içeriklerinden birisi de 15 Temmuz gecesi gerçekleşen hain darbe girişimiyle Türkiye ekonomisinde meydana gelen gelişmeler oldu. Ekonomiye bomba gibi düşen bu hain kalkışmanın, hala etkileri devam ediyor. Bizler de sizin için darbe girişimi sonrasında meydana gelen 13 önemli gelişmeyi sıralamıştık. Uzmanlara göre kalıcı bir hasar yaşanmadı; ama üzerinden 6 ay geçmesine rağmen stabilite sağlanmış durumda değil!

20) Forex Aslında Büyük Bir Yalan mı?

Forex Aslında Büyük Bir Yalan mı?Forex piyasası ile ilgili söylenenler, birçok kişi için pek gerçekçi gelmiyor. Bu amaçla ele aldığım, “Forex aslında büyük bir yalan mı?” yazısı da ilginizi çekmişe benziyor. Eğrisiyle doğrusuyla forex piyasasını ele aldığım bu yazıda, bilmeniz gereken önemli detaylar da bulunuyordu. Gerçekten para kazandırıyor mu, kimlere kazandırıyor gibi soruların yanıtını, yazıda bulabilirsiniz.

Sonuç olarak; küçük bir araştırma yaparak, 2016 yılında Paratic’te en çok okunan 20 içeriği sizlerle yeniden paylaştık. Aklınıza gelebilecek hemen her alandaki soruyu, önerilerinizi ve yorumlarınızı bizlere ilettikçe, Paratic daha da güçlenerek yoluna devam edecektir. Aynı zamanda 2017 yılını gelmeden yenilediğimiz temamız ile sizleri büyük sürprizlerin de beklediğini söylemek istiyorum. Yeni yılda da takipte kalmaya devam etmeniz dileğiyle; mutlu yıllar!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Listeler kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum