Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aldatma Konusunun İşlendiği En İyi 45 Film

Yasak aşk, ihanet ve aldatma konularının işlendiği filmler, romantizmin ve dramın iç içe olduğu etkileyici yapımlar olmayı başarıyorlar. Fakat bazı ihanet ve aldatmayı işleyen yapımlar, yasak aşkları mizahi bir dille ele alarak bizleri gülümsetiyorlar. 
Aldatma Konusunun İşlendiği En İyi 45 Film
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Geneli yasak ilişkileri işleyen bu yapımların, yüksek dozda dram ve romantizm içerdiklerini düşünürüz. Fakat bazen özellikle de beceriksiz çapkınlar, konusuna rağmen bizleri fazlasıyla güldürmeyi başarıyorlar.

Genellikle hayatın içinden konuların işlendiği, aldatma ve ihanet konulu yasak aşk filmleri, bazen konuları bazense içermiş oldukları erotik görüntülerle büyük tepkilerle karşılaşabiliyorlar. Biz de sadece dram, romantizm ve erotizmin değil, aynı zamanda komedi, gerilim ve suç öğelerini de işleyen aldatma konulu filmleri huzurlarınıza getiriyoruz:

45 Aşk Vizesi (We’ll Never Have Paris)

Aşk Vizesi (We’ll Never Have Paris)IMDb Puanı: 4,6
Yapım Yılı: 2014

Big Bang Theory dizisinin yıldızı Simon Helberg ve yeni Star Trek serisinin Mr. Spock’ı Zachary Quinto’nun yanı sıra Melanie Lynskey ve Meggie Grace gibi isimleri de bünyesinde barındıran Aşk Vizesi (We’ll Never Have Paris) komedi türünde izleyebileceğiniz aldatma filmlerinden biri olarak listemizde yer alıyor.

44 Kesişme (Intersection)

Kesişme (Intersection)IMDb Puanı: 5,3
Yapım Yılı: 1994

Başrollerini Richard Gere, Sharon Stone ve Lolita Davidovich’in paylaştıkları 1994  yılında vizyona giren Kesişme (Intersection), hem romantizm hem de dram türünün başarılı örneklerinden bir tanesidir. Başarılı bir mimarın, özel hayatında yaşamış olduğu dalgalanmaları, güzel eşinden boşandıktan sonra mutluluğu hayat dolu bir yazarda bulma çabalarını ve sonunda gerçek mutluluğun 13 yaşındaki kızında bulduğu etkileyici bir yapımdır.

43 Acemi Çapkın (Caprice)

Acemi Çapkın (Caprice)IMDb Puanı: 5,8
Yapım Yılı: 2015

Emmanuel Mouret’nin hem başrollerinde oynadığı hem de yönetmen koltuğunda oturduğu 2015 yapımı Acemi Çapkın (Caprice); romantik komedi türünü benimseyenlerin fazlasıyla hoşuna gidecek gibi görünüyor. Bu Fransa yapımı komedi filmi; çekingen Clément’in, tesadüfler silsilesi sayesinde hayranlık duyduğu aktris Alicia ile ilişkiye başlamasını ve sonrasında Alice’in kız arkadaşı olarak ortaya çıkan Caprice’in Clément’e yakınlaşmasını konu alıyor.

42 Açık Çek (Hall Pass)

Açık Çek (Hall Pass)IMDb Puanı: 5,8
Yapım Yılı: 2011

Owen Wilson ve Jason Sudeikis ikilisinin başrollerini paylaştıkları Açık Çek (Hall Pass); bu iki kafadarın amansız çabalarıyla sizleri fazlasıyla eğlendirecek. Bu ikilinin gözleri sürekli dışarıda olduğu için eşleri tarafından bir haftalığına serbest bırakılırlar. Fakat sonrasında gerçekleşen olaylar, durumu kontrolden çıkaracaktır.

41 Ahlaksız Teklif (Indecent Proposal)

Ahlaksız Teklif (Indecent Proposal)IMDb Puanı: 5,9
Yapım Yılı: 1993

Demi Moore, Robert Redford, Woody Harrelson ve Billy Bob Thornton gibi isimlerden oluşan oyuncu kadrosuyla merak uyandıran Ahlaksız Teklif (Indecent Proposal), döneminin en başarılı yapımlarından bir tanesidir. Hatta Kanal D’de yayınlanan Binbir Gece dizisine de ilham kaynağı olan bu yapım; erotizm, dram ve romantizm türlerini de bünyesinde barındırıyor.

40 Öteki Kadın (The Other Woman)

Öteki Kadın (The Other Woman)IMDb Puanı: 6,0
Yapım Yılı: 2014

Cameron Diaz, Kate Upton, Leslie Mann, Nicki Minaj ve Nikolaj Coster-Waldau gibi birbirinden ünlü isimlerden oluşan kadrosuyla merak uyandıran Öteki Kadın (The Other Woman) da komedi türünde izleyebileceğiniz aldatma filmlerinden bir tanesidir. Bu filmin konusu başlarda sizlere “yok artık! Bu kadar da olmaz!” dedirtebilir. Mutlu bir evliliği olduğu inancıyla hayatına devam eden Kate, sevgilisiyle olağanüstü bir hayata sahip olduğunu düşünen Carly ve ikisini birden aldatan Mark üçgeninde gelişecek derken, kadroya bir de karşı konulmaz cazibesiyle Amber ekleniyor ve eğlenceli bir yapım huzurlarınıza geliyor.

39 Mahremiyet (Intimacy)

Mahremiyet (Intimacy)IMDb Puanı: 6,1
Yapım Yılı: 2001

2001 yılında vizyona giren ve 4 ülkenin ortak yapımı bir film olarak karşımıza gelen Mahremiyet (Intimacy); konusu ve içerdiği erotik sahnelerle gündem konusu olmuştu. Her Çarşamba sadece seks yapmak için buluşan yabancı iki insanın bu ilişkisi zamanla değişime uğrar. Claire’e karşı büyük bir aşk beslemeye başlayan Jay, bu kadın hakkında araştırmalar yapmaya ve onu takip etmeye başlar. Fakat sonuç hiç de iç açıcı değildir.

38 Büyük Hata (Chloe)

Büyük Hata (Chloe)IMDb Puanı: 6,3
Yapım Yılı: 2009

Amanda Seyfried, Julianne Moore ve Liam Neeson’un başrollerini paylaştıkları Büyük Hata (Chloe), izleyicileri fazlasıyla şaşırtmayı başarmıştı. Unvan sahibi Catherine ve David çifti, hayranlık uyandıran ve kıskanılan bir birlikteliğe sahiplerdir. Fakat şehir dışına çıkan eve dönüş yolunda ise uçağını kaçıran David, sürpriz doğum günü partisine de yetişemez. Eşi Catherine ise bu durumdan işkillenir ve kocasını, Chloe adında bir eskort kız ile test etmek ister. İşte beklenmedik olaylar da böylelikle başlamış olur.

37 En İyi Arkadaşım Evleniyor (My Best Friend’s Wedding)

En İyi Arkadaşım Evleniyor (My Best Friend’s Wedding)IMDb Puanı: 6,3
Yapım Yılı: 1997

Julia Roberts, Cameron Diaz ve Dermot Mulroney üçlüsünün başrollerini paylaştıkları romantik komedi filmi olan En İyi Arkadaşım Evleniyor (My Best Friend’s Wedding) de hoşunuza gidecek yapımlardan biri olabilir. Aslında bu filmi izlerken kendinizi bir klişenin içerisinde bulabilirsiniz. İki yakın arkadaş yaşları kemale erdiğinde evleneceklerinin sözünü verir. Ancak biri erken davranır. Hal böyle olunca da diğeri, hem arkadaşını hem de sevdiğini geri kazanmanın yollarını arar.

36 Aşk Artık Burada Oturmuyor (We Don’t Live Here Anymore)

Aşk Artık Burada Oturmuyor (We Don’t Live Here Anymore)IMDb Puanı: 6,3
Yapım Yılı: 2004

Naomi Watts, Mark Ruffalo, Laura Dern ve Peter Krause’nin başrollerini paylaştıkları Aşk Artık Burada Oturmuyor (We Don’t Live Here Anymore) filmi 2004 yılına damgasını vurmayı başarmıştı. Yakın arkadaşlar olan Hank ve Jack, huzurlu birer aileye sahiplerdir. Fakat Hank yeni bir kitap yazma uğraşısına girdiğinde eşi Edith ilgisiz kalarak, çareyi Jack’te arar. Elbette ki Jack’in eşi Terry bu durumu fark eder ve aynı şekilde intikam almanın peşine düşer.

35 İyi Bir Kız (The Good Girl)

İyi Bir Kız (The Good Girl)IMDb Puanı: 6,4
Yapım Yılı: 2002

İyi Bir Kız (The Good Girl); Jennifer Aniston, Jake Gyllenhaal, Zooey Deschanel, John C. Reilly ve Tim Blake Nelson’dan oluşan güçlü kadrosuyla 2002 yılının başarılı yapımlarından biri olarak karşımıza geliyor. Dram, romantizm ve komedi üçlüsünü de bünyesinde barındıran bu yapım; eşini çok seven bir eş olan Phil, çocuk sahibi olmak isteyen bir kadın olan Justine ve saplantılı sevgilisi Holden arasında gerçekleşen olayları konu ediniyor.

34 Aşkın Dili (Gemma Bovery)

Aşkın Dili (Gemma Bovery)IMDb Puanı: 6,4
Yapım Yılı: 2014

Gemma Arterton, Fabrice Luchini, Jason Flemyng ve Niels Schneider’in başrollerini paylaştıkları 2014 yapımı Aşkın Dili (Gemma Bovery); komedi ve dram türlerini bünyesinde barındırıyor. Pastane işleten Martin’in hayatı, yakın bir çiftliğe taşınan Gemma ve Charles Bovery çiftiyle tamamen değişir. Alımlı bir kadın olan Gemma ise bütün kasabanın ilgi odağı haline gelerek kendisini karşı konulmaz bir aşk macerasının içerisinde bulur.

33 Tutku Nehri (Young Adam)

Tutku Nehri (Young Adam)IMDb Puanı: 6,4
Yapım Yılı: 2003

Ewan McGregor, Tilda Swinton ve Emily Mortimer gibi üç güçlü isimden oluşan kadrosuyla fark yaratan 2003 yapımı Tutku Nehri (Young Adam); McGregor’un “kariyerinde en zorlandığı rollerden” birini oynadığı etkileyici bir filmidir. Erotik sahnelerin bolca yer aldığı bu yapım; 1950’lerin İskoçya’sında geçiyor. Serseri ruhlu bir genç olan Joe, Les adında bir mavna sahibi tarafından işe alınır. Fakat Joe, Les’in eşi Ella’yı ayartır. Sonrasında ise Joe ve Les su yüzeyine çıkmış genç bir kadının cesedini bulurlar. Soruşturma açılır ve bu genç kadının Joe ile geçmişte bir ilişkisi olduğu ortaya çıkar.

32 Kusursuz Cinayet (A Perfect Murder)

Kusursuz Cinayet (A Perfect Murder)IMDb Puanı: 6,5
Yapım Yılı: 1998

Gwyneth Paltrow, Michael Douglas ve Viggo Mortensen üçlüsünün olağanüstü performanslarıyla şekillenen Kusursuz Cinayet (A Perfect Murder) filmi 1998 yılına damga vurmayı başarmıştı. Varlıklı bir iş adamı olan Steven, eşi Emily’nin kendisini ressam David ile aldattığını öğrenir. Sonrasında ise Steven kendisini hem bu aşk üçgenin hem de bir cinayetin orta yerinde bulur.

31 Postacı Kapıyı İki Kere Çalar (The Postman Always Rings Twice)

Postacı Kapıyı İki Kere Çalar (The Postman Always Rings Twice)IMDb Puanı: 6,6
Yapım Yılı: 1981

Jessica Lange ve Jack Nicholson ikilisinin başrollerini paylaştıkları Postacı Kapıyı İki Kere Çalar (The Postman Always Rings Twice); aslında bir roman uyarlamasıdır. Büyük Buhran döneminde Frank, Cora ve yaşça büyük eşi Nick tarafından işletilen lokantaya uğrar. Fakat Frank lokantaya girer girmez, Cora’ya aşık olur. Bu tutkulu aşk Nick’in öldürülmesine neden olacaktır.

30 Son Gece (Last Night)

Son Gece (Last Night)IMDb Puanı: 6,6
Yapım Yılı: 2010

Keira Knightley, Eva Mendes, Sam Worthington ve Guillaume Canet’nin başrollerini paylaştıkları 2010 yapımı Son Gece (Last Night) de dram ve romantizmi bir arada sunuyor. Joanna ve Michael Reed çiftinin birbirlerinden ayrı kaldıkları birkaç gün içerisinde, birinin meslektaşı, diğerinin ise eski sevgilisi tarafından “ayartılmasını” konu alıyor.

29 İç Çamaşırı (A Walk on the Moon)

İç Çamaşırı (A Walk on the Moon)IMDb Puanı: 6,6
Yapım Yılı: 1999

Beklemediği bir anda, oldukça genç yaşta hamile kalan bir genç kızın hikayesini konu alan İç Çamaşırı (A Walk on The Moon), çekim teknikleri ve senaryosu ile beklentilerinizi karşılayacak.

Tony Goldwyn’ın yönetmenliği üstlendiği eserde, Diane Lane, Viggo Mortensen ve Bobby Boriello oyuncu kadrosunda yer alıyorlar.

28 Giriş Kapısı (The Door in the Floor)

Giriş Kapısı (The Door in the Floor)IMDb Puanı: 6,6
Yapım Yılı: 2004

Yaptığı işte oldukça başarısız olan bir yazarın hikayesini anlatıyor. Yazdıklarının hiç kimse tarafından beğenilmemesi ile kahramanımız son derece alkolik, çapkın ve bir o kadar çekilmez birine dönüşür…

Tod Williams’ın objektifinden izlediğimiz Giriş Kapısı’nda, Jeff Bridges, Jon Foster ve Kim Basinger başrolü paylaşıyorlar.

27 Anna Karenina

Anna KareninaIMDb Puanı: 6,6
Yapım Yılı: 2012

Tolstoy’un 1877 senesinde yayımlanan ölümsüz eserinden ilham alınarak oluşturulan 2012 yapımı Anna Karenina, dram türüne bağımlı olanların mutlaka izlemeleri gereken bir yapım olarak karşımıza geliyor. Oscar dahil daha birçok prestijli ödülün de sahibi olan bu film; Keira Knightley, Jude Law ve Aron Johnson gibi başarılı isimleri de bünyesinde barındırıyor.

26 Yedi Dayanılmaz Gün (This Is Where I Leave You)

Yedi Dayanılmaz Gün (This Is Where I Leave You)IMDb Puanı: 6,6
Yapım Yılı: 2014

Jason Bateman, Tina Fey, Adam Driver, Jane Fonda ve Corey Stoll gibi başarılı oyuncuları bünyesinde barındıran Yedi Dayanılmaz Gün (This Is Where I Leave You), dram ve komediyi bir arada sizlere yaşatacak. Yahudi bir aileye mensup olan, fakat hem geleneklerine hem de birbirlerine bağlı şekilde yaşamamış aile fertlerinin, babalarının ölümüyle bir araya gelmesini ve Yahudi geleneklerini gerçekleştirmek zorunda kalmaları anlatılıyor. Ayrıca bu yapım Seni Bıraktığım Yerdeyiz adıyla da biliniyor.

25 Rastlantının Böylesi (Sliding Doors)

Rastlantının Böylesi (Sliding Doors)IMDb Puanı: 6,7
Yapım Yılı: 1998

Gwyneth Paltrow, John Hannah ve yönetmen Peter Howitt gibi isimlerden oluşan oyuncu kadrosuyla eğlenceli bir komedi filmi haline gelen Rastlantının Böylesi (Sliding Doors); monoton bir yaşamın, fantastik bir hayata dönüşmesini konu alıyor. Sadece saniyelik gecikmelerle insan hayatının kolaylıkla değişebileceğini ve raslantısal bir aşk üçgenini konu alan Rastlantının Böylesi adındaki yapımda izlenebilecek aldatma filmleri arasında yer alıyor.

24 Sadakatsiz (Unfaithful)

Sadakatsiz (Unfaithful)IMDb Puanı: 6,7
Yapım Yılı: 2002

Aldatma ve ihanet filmleri denince akla gelen ilk isimlerden biri olan Sadakatsiz (Unfaithful); içermiş olduğu erotik sahnelerle de tartışmaların odak noktası haline gelmişti. Diane Lane, Richard Gere ve Olivier Martinez arasında gerçekleşen aşk üçgenini konu alan bu yapım da listemize girmeye hak kazanıyor.

23 Öldüren Cazibe (Fatal Attraction)

Öldüren Cazibe (Fatal Attraction)IMDb Puanı: 6,9
Yapım Yılı: 1987

Glenn Close ve Michael Douglas ikilisinin başrollerini paylaştıkları 1987 yapımı Öldüren Cazibe (Fatal Attraction) filmi, vizyona girdiği tarihten itibaren sektöre damga vurmayı başarmıştı. Eşi ve kızı şehir dışına çıkan Dan, bir geceliğine de olsa çapkınlık yapıp, ilişki yaşamaya karar verir. O gece aradığını Alex’te bulan Dan, sabahında ilişkiyi sonlandırmak ister. Fakat Alex’in bu durumu kabullenmez, Dan ve ailesinin başına bela olur.

22 Benim Adım Aşk (I am Love)

Benim Adım Aşk (I am Love)IMDb Puanı: 7,0
Yapım Yılı: 2009

Oscar, Altın Küre ve BAFTA gibi daha birçok prestijli ödülün sahibi olan Benim Adım Aşk (I am Love) filmi, bünyesinde barındırmış olduğu güçlü oyuncularla oldukça dikkat çekiyor. Milano’nun kalburüstü Recchi ailesi, holdinglerinin hisselerini iki oğul arasında bölüştürürler. Fakat gerçekleşen tutku dolu bir aşk ailenin bütün planlarını ve dengelerini tamamıyla  bozacaktır.

21 Sessiz Amerikalı (The Quiet American)

Sessiz Amerikalı (The Quiet American)IMDb Puanı: 7,0
Yapım Yılı: 2002

Michael Caine, Brandan Fraser ve Do Thi Hai Yen gibi isimlerin başrollerini paylaştıkları 2002 yapımı Sessiz Amerikalı (The Quiet American), İngiliz bir gazetecinin gerçek hikayesinden ilham alınarak beyazperdeye uyarlanmıştır. Gazeteci, Vietnamlı bir kadın ve idealist bir Amerikalı üçgeninde gelişen olayların sonu cinayete kadar uzanacaktır.

20 Barselona, Barselona (Vicky Cristina Barcelona)

Barselona, Barselona (Vicky Cristina Barcelona)IMDb Puanı: 7,1
Yapım Yılı: 2008

Penélope Cruz, Scarlett Johansson, Javier Bardem ve Rebecca Hall gibi birbirinden ünlü isimleri bünyesinde barındıran Barselona, Barselona (Vicky Cristina Barcelona), Woody Allen yönetimiyle karşımıza geliyor. Ayrıca Cruz’un En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar’ını aldığı bu yapım; Vicky ve Cristina adında iki Amerikalının, İspanya tatilinde gösterişli bir sanatçıya abayı yakmaklarını ve sanatçının eski arza eşinin de dahil olacağı yasak aşk ilişkisini anlatmaktadır.

19 Daha Yaklaş (Closer)

Daha Yaklaş (Closer)IMDb Puanı: 7,2
Yapım Yılı: 2004

Natalie Portman, Jude Law, Julia Roberts ve Clive Owen dörtlüsünden oluşan oyuncu kadrosuyla beğeni kazanan Daha Yaklaş (Closer) filmi, romantizm ve dram türlerinin harmanından meydana geliyor. Birbirine yabancı iki çiftin, tesadüfler zinciri ile birbirlerini aldatmalarını konu alan bu etkileyici yapım da listemize girmeye hak kazanıyor.

18 Hayallerin Peşinde (Revolutionary Road)

Hayallerin Peşinde (Revolutionary Road)IMDb Puanı: 7,3
Yapım Yılı: 2008

Titanik filminin efsanevi ikilisi yeniden bir araya geliyorlar. Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet’in başrollerini paylaştıkları Hayallerin Peşinde (Revolutionary Road), dramın yoğun bir şekilde yaşandığı romantik bir filmdir. II. Dünya Savaşı’ndan sonra monoton fakat huzurlu bir yaşam sürdüren çiftin, zamanla ortaya çıkan anlaşmazlıkların ve aldatmaların hikayesi konu alınıyor.

17 Senden Bana Kalan (The Descendants)

Senden Bana Kalan (The Descendants)IMDb Puanı: 7,3
Yapım Yılı: 2011

George Clooney ve Shailene Woodley’nin başrollerini paylaştıkları Senden Bana Kalan (The Descendants) da Oscar ödüllü bir film olarak karşımıza geliyor. Ailesiyle birlikte zengin bir yaşam süren Matt’in eşi bir gün tekne kazası geçirir ve yaşam ünitesine bağlı şekilde hayatta kalmaya çalışır. Matt ise bu süre içerisinde eşinin kendisini aldattığını öğrenir ve olanlar olur.

16 Aşk Dersi (An Education)

Aşk Dersi (An Education)IMDb Puanı: 7,3
Yapım Yılı: 2009

Aşk Dersi (An Education); Carey Mulligan, Peter Sarsgaard, Rosamund Pike, Dominic Cooper ve Alfred Molina’dan oluşan oyuncu kadrosunun yanı sıra konusuyla da izleyicileri etkilemeyi başarıyor. Otobiyografik bir eserin beyazperdeye uyarlanmış hali olan Aşk Dersi; 16 yaşında bir genç kız ile 30’lu yaşların üzerinde olgun bir erkeğin dalgalı ilişki hayatını gözler önüne seriyor.

15 Vücut Isısı (Body Heat)

Vücut Isısı (Body Heat)IMDb Puanı: 7,4
Yapım Yılı: 1981

William Hurt, Kathleen Turner ve Mickey Rourke gibi usta oyuncuların yer aldıkları 1981 yapımı Vücut Isısı (Body Heat); özellikle de bünyesinde barındırmış olduğu yüksek dozda erotizmle adından çokça söz ettirmişti. Beceriksiz bir avukat olan Ned’in, zengin ve evli bir kadın olan Matty ile ilişkisini konu alan bu yapım, Matty’nin sinsi planıyla birlikte gerilim dolu anlara sahne olacaktır.

14 Gözleri Tamamen Kapalı (Eyes Wide Shut)

Gözleri Tamamen Kapalı (Eyes Wide Shut)IMDb Puanı: 7,4
Yapım Yılı: 1999

Gözü Tamamen Kapalı (Eyes Wide Shut); Nicole Kidman ve Tom Cruise ikilisinin etkileyici oyunculuklarının yanı sıra Stanley Kubrick’in de başarılı yönetimiyle hayranlık uyandıran bir film haline geliyor. Evlilik, sadakat, cinsellik ve scientologların hayatlarını etkileyici bir dille konu alan bu yapım, eşinin cinsel arzularını öğrendikten sonra şüphe, korku ve cinsellikle dolu yeni bir hayata başlayan Doktor Bill Harford’un katıldığı partideki kabuslarla dolu saatler konu alınıyor.

13 Üç Maymun

Üç MaymunIMDb Puanı: 7,4
Yapım Yılı: 2008

Nuri Bilge Ceylan’ın en iyi filmleri arasında yer alan Üç Maymun; Hatice Aslan, Yavuz Bingöl, Ercan Kesal ve Ahmet Rıfat Şungar gibi isimleri de bünyesinde barındırıyor. Milletvekili olma yolunda ilerleyen bir iş adamının, yapmış olduğu kaza ile birlikte şoförü Eyüp’ün hayatı alt üst olur. Para karşılığı hapse girmeyi kabul eden Eyüp, çıktığında iş adamı Servet ile eşi Hacer’in birlikte olduklarını öğrenir. Oğlu İsmail’e Servet’i vurdurtan Eyüp, kendi için yapılan teklifi, başka bir garibana sunar.

12 İhtiras Rüzgarları (Legends of the Fall)

İhtiras Rüzgarları (Legends of the Fall)IMDb Puanı: 7,5
Yapım Yılı: 1994

1994 yılında vizyona giren İhtiras Rüzgarları (Legends of the Fall); Anthony Hopkins, Brad Pitt, Aidan Quinn ve Julia Ormond gibi güçlü isimlerden oluşan kadrosu, gerçek hikayeden esinlenilen senaryosuyla fark yaratmayı başarıyor. Üç kardeşten biri nişanlısı Susannah ile birlikte kente gelir. Sonrasında ise hem kardeşlerinin hem de babaları Albay William Ludlow’un hayatları tamamıyla değişir.

11 Duvak (The Painted Veil)

Duvak (The Painted Veil)IMDb Puanı: 7,5
Yapım Yılı: 2006

Edward Norton, Naomi Watts ve Liev Schreiber üçlüsünün başrollerinde oynadığı 2006 yapımı Duvak (The Painted Veil) filmi de romantik ve dram türlerini beğenenlerin izlemesi gereken yapımlardan bir tanesidir. Mikrobiyoloji uzmanı Walter, gönlünü Kitty adında güzel bir kıza kaptırır ve onunla evlenmek ister. Kitty henüz tanımadığı için evlenme konusunda isteksiz olsa da annesinin mutluluğu için kabul eder. Sonrasında ise bulaşıcı hastalıklarla ilgilenen Walter, eşiyle birlikte Şanghay’a gider. Mutsuz bir evlilik yaşayan Kitty ise burada evli bir hükümet görevlisi olan Charles ile tanışır. Sonrasında ise olanlar olur.

10 Tutku Oyunları (Little Children)

Tutku Oyunları (Little Children)IMDb Puanı: 7,5
Yapım Yılı: 2006

2006 yılında vizyona giren bir diğer etkileyici yapımla daha listemize devam ediyoruz. Kate Winslet, Patrick Wilson ve Jennifer Connelley üçlüsünün başrollerini paylaştıkları bu film; pornografi bağımlığı bir eşe sahip olan Sarah ve eşinden umduğu ilgiyi bulamayan Brad arasındaki yasak aşkın yanı sıra çocuk tecavüzcüsüne karşı vermiş oldukları mücadeleyi de anlatıyor.

9 Mustafa Hakkında Herşey

Mustafa Hakkında HerşeyIMDb Puanı: 7,6
Yapım Yılı: 2004

Çağan Irmak’ın başyapıtlarından biri olan Mustafa Hakkında Herşey; 2004 yılına damga vuran en etkileyici yapımlardan bir tanesiydi. Nejat İşler, Fikret Kuşkan, Başak Köklükaya, Şerif Sezer ve Zeynep Eronat gibi güçlü isimleri bünyesinde barındıran Mustafa Hakkında Herşey; karısının taksi şoförü Fikret ile kendisini aldattığını öğrenen Mustafa’nın içerisinde bulunduğu etkileyici olaylar dizisi anlatılıyor.

8 Yasak İlişki (The Bridges of Madison County)

Yasak İlişki (The Bridges of Madison County)IMDb Puanı: 7,6
Yapım Yılı: 1995

Clint Eastwood ve Meryl Streep ikilisinin harikalar yarattıkları Yasak İlişki (The Bridges of Madison County); James Waller’ın romanından uyarlanmıştır. Halihazırda evli bir kadın olan Francesca, National Geographic için fotoğraflı bir makale hazırlayacaktır. Bu nedenle de Madison County’ye gider ve burada bir fotoğrafçıya aşık olur.

7 Maç Sayısı (Match Point)

Maç Sayısı (Match Point)IMDb Puanı: 7,6
Yapım Yılı: 2005

Woody Allen yönetiminde karşımıza gelen Maç Sayısı (Match Point) filmi; Scarlett Johansson, Jonathan Rhys Meyers, Emily Mortimer, Matthew Goode ve Brian Cox gibi birçok başarılı oyuncuyu da kadrosunda barındırıyor. Zengin olma hayalleri kuran Chris, varlıklı bir aileye mensup olan Tom ile arkadaş olur. Sonrasında ise Tom’un kız kardeşi Chloe ile evlenmeye karar veren Chris, Tom’un kız arkadaşı Nola’ya abayı yakar. Fakat sonrasında gelişen olaylar neredeyse bir cinayete kadar uzanacaktır.

6 Ananı Da! (Y tu mama también)

Ananı Da! (Y tu mama también)IMDb Puanı: 7,6
Yapım Yılı: 2001

2001 Meksika yapımı bir yasak aşk filmi olan ve Ananı Da! (Y tu mama también) birçok ünlü ismi bünyesinde barındırıyor. Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi filminde de başrollerde yer alan Diego Luna, Paramparça Aşklar Köpekler filminin yıldızı Gael Garcia Bernal, Pan’ın Labirenti filminde boy gösteren Maribel Verdu ve Ana Lopez Mercado gibi isimlerden oluşan kadrosuyla fark yaratıyor. Erotik öğeleri bolca bünyesinde barındıran bu yapım; iki gencin yaşça büyük bir kadınla başladıkları yolculukta geçen olaylar örgüsünü konu almaktadır.

5 Mezun (The Graduate)

Mezun (The Graduate)IMDb Puanı: 8,0
Yapım Yılı: 1967

Yıllar önce vizyona girmesine rağmen halen daha beğeniyle izlenen Mezun (The Graduate) filmi; Charles Webb’in eserinden ilham alınarak beyazperdeye aktarılmıştır. Dustin Hoffman, Anne Bancroft ve Katherine Ross’un başrollerini paylaştıkları bu film; üniversiteden yeni mezun olan Benjamin’in içerisine düştüğü boşluğu etkileyici bir dille gözler önüne sermektedir.

4 Boş Ev (Bin Jip)

Boş Ev (Bin Jip)IMDb Puanı: 8,0
Yapım Yılı: 2004

Her türde birbirinden etkileyici başyapıtlar üreten Güney Kore, aldatma konulu eşsiz bir yapımla da karşımıza geliyor. 2004 yılında vizyona giren Boş Ev (Bin Jip); seyahate çıkmış insanların evlerine izinsizce girerek, ev sahipleri gelene kadar boş evlerde yaşamını sürdüren bir gencin bir anda hayatının değişmesini konu alıyor. Boş sandığı evlerden birinde güzel bir kandınla karşılaşan bu genç, aşık olur. Eşinden şiddet gören kadın ise bu gencin aşkına karşılık verir. Aralarında herhangi bir diyalog geçmemesine rağmen, sessiz fakat tutkulu aşklarını yaşamaya devam ederler.

3 Aşk Zamanı (In The Mood For Love)

Aşk Zamanı (In The Mood For Love)IMDb Puanı: 8,1
Yapım Yılı: 2000

Dram türünde aldatma filmlerinde Hong Kong rüzgarı esiyor. Aşk Zamanı (In The Mood For Love) adındaki 2000 yapımı bu film; 1962 yılının Hong Kong’unu gözler önüne seriyor. Eşlerinin yardımı olmadan dairelerine taşınırken tanışan Chau ve Li-Chun, giderek yakınlaşırlar. Fakat daha sonra bu ikili aslında eşlerinin birbiriyle ilişkisi olduğu anlarlar. Sonrasında ise aşkları farklı bir boyut kazanır.

2 Cinayet Var (Dial M for Murder)

Cinayet Var (Dial M for Murder)IMDb Puanı: 8,2
Yapım Yılı: 1954

Alfred Hitchcock’un birçok yapıma ilham veren başyapıtı Cinayet Var (Dial M for Murder); Grace Kelly, Ray Milland ve Robert Cummings gibi ustaları da oyuncu kadrosunda barındırıyor. Eşi yüzünden tenisçilik kariyerini sonlandırmak zorunda kalan Tony, eşinin kendisini bir yazarla aldattığını öğrenir ve karısını öldürmek için kusursuz bir cinayet planı tasarlar.

1 Amerikan Güzeli (American Beauty)

Amerikan Güzeli (American Beauty)IMDb Puanı: 8,3
Yapım Yılı: 1999

Kevin Spacey, Mena Suvari, Thora Birch ve Annette Bening gibi başarılı isimleri bünyesinde barındıran Amerikan Güzeli (American Beauty) dönemin Oscar’larını silip süpürmeyi başarmıştı. “Amerikan Rüyası’na” göndermelerde bulunan bu yapım; orta sınıf bir ailenin dağılışını farklı ve mizahi bir dille gözler önüne seriyor.

Listemizde yer alan filmlerin bazıları yaşanan olayları mizahi bir dille anlatarak yüzümüzü güldürmeyi başarıyorlar. Fakat bazılarının bünyelerinde barındırmış oldukları karakterler bir yandan öfkemizi kazanırken bir yandan da bizleri karşı konulmaz bir hüzne boğuyorlar. Peki, birlikte incelemiş olduğumuz bu aldatma filmlerinden hangileri sizlerin de favorileri arasında yer alıyor?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın