Yatırım yapmaya başla!

En İyi 40 Uyuşturucu Filmi Listesi ve Önerileri

Uyuşturucu filmleri, belki de dünya sinemasının en etkileyici yapımlarıdır. Uyuşturucu bağımlılığını, kullanımını, ticaretini ve kaçakçılığını ele alan bu filmler bizleri de derinden sarsmayı başarıyorlar. Fakat en iyi uyuşturucu konulu filmlerinden bazıları ise komedi faktörlerini bünyelerinde barındırarak izleyicilere keyifli anlar yaşatıyorlar. İşte karşınızda 40 filmden oluşan en iyi uyuşturucu filmleri listesi;
En İyi 40 Uyuşturucu Filmi Listesi ve Önerileri

En iyi uyuşturucu filmleri, bağımlıların ya da ticaretini yapanların hayatlarını etkileyici bir dille gözler önüne sermeye devam ediyorlar. Uyuşturucu konulu filmler, ya komedi faktörleriyle eğlenceli anlar yaşatıyorlar ya da dağılmış yaşamları konu edinerek içimizi parçalıyorlar. Fakat en çok izlenen uyuşturucu filmleri arasında daima polisiye ve aksiyon filmleri yer alıyor. Her halükarda da uyuşturucu bağımlılığını konu alan sinema dünyasının gelmiş geçmiş en iyi filmleri olmayı başarıyorlar.

Biz de uyuşturucu konulu en iyi filmlerden oluşan bir liste hazırlamaya karar verdik. Toplamda en iyi 40 uyuşturucu filminden oluşan listemizdeki yapımlar IMDb puanlarına göre sıralanmışlardır. Komedi, dram, suç ve polisiye olmak üzere farklı kategorilere yerleştirilmiş en iyi uyuşturucu filmleri huzurlarınıza geliyor. En iyi uyuşturucu konulu Türk filmleri arasında yer alan Can filmini de bu listeye dahil edebilirsiniz. Listemize efsanevi bir uyuşturucu filmi olan Bir Rüya İçin Ağır (Requiem for a Dream) filminin, Clint Mansell & Kronos Quartet imzalı Winter Lux Aeterna şarkısıyla başlıyoruz.

İşte karşınızda en iyi uyuşturucu filmleri listesi:

Komedi Türünde En İyi Uyuşturucu Filmleri Listesi – IMDb Puanına Göre Sıralaması

Komedi türünde en iyi uyuşturucu filmleri, kafası güzel insanların eğlenceli hallerini gözler önüne seriyor olsa da bağımlılığın yaşattığı zorlukları ve tehlikeleri de izleyicilerle paylaşıyorlar. İşte karşınızda komedi türünde en iyi uyuşturucu filmleri;

7. Süper Ot (How High)

IMDb Puanı: 6,3

Süper Ot (How High)2000’li yılların komedi türünde en iyi uyuşturucu filmlerinden olan Süper Ot (How High); Method Man ve Redman’in başarılı oyunculuklarıyla karşımıza gelmişti. Uyuşturucu bağımlığı Silas ve Jamal adında iki kafadarın hayatını anlatan Süper Ot bizleri fazlasıyla güldürmeyi başarmıştı. Silas’ın arkadaşı Ivory öldüğünde, Ivory’nin külleri esrar için gübre olarak kullanılır. Silas, Ivory’nin külleriyle yetişen zulasını her içtiğinde ölen arkadaşının hayaletini görür ve Ivory’nin ruhu bu bağımlı iki kafadarın sınavlarından geçmesine yardımcı olur.

6. Bulanık (Spun)

IMDb Puanı: 6,8

Bulanık (Spun)Bulanık (Spun); Jason Schwartzman, Brittany Murphy, Mickey Rourke, John Leguizamo ve Peter Stormare gibi birbirinden başarılı isimlerden oluşan oyuncu kadrosuyla eğlenceli bir uyuşturucu filmi haline geliyor. 20 yaşlarda, üniversite hayatını yarıda bırakmış metafetamin bağımlısı bir genç olan Ross, torbacı Spider Mike ve metafetamin pişiricisi Cook üçlüsü Mike’ın evinde tanışırlar. Sonrasında ise baş döndüren bir serüven başlar. Bulanık filmi özellikle de polis sahneleriyle seyircileri güldürmeyi başarmıştır.  

5. Üşütük Kafalar (Pineapple Express)

IMDb Puanı: 7,0

Üşütük Kafalar (Pineapple Express)Neredeyse bir araya geldikleri her filme uyuşturucuyu da taşıyan James Franco, Seth Rogen ve Danny McBride üçlüsü, bu kez de 2008 yapımı aksiyon komedi filmi Üşütük Kafalar (Pineapple Express) ile karşımıza geliyor. Ayrıca Amber Heard ve Craig Robinson gibi isimlerin de yer aldığı Üşütük Kafalar; ot müptelası olan Dale’in, Saul adında bir satıcıdan almış olduğu Pineapple Express isimli nadir bulunan bir ottan sonra başına gelenleri anlatıyor. Evine dönerken bir cinayete tanıklık eden ve o sırada heyecanlanarak Pineapple Express’i cebinden düşüren Dale, Saul ile birlikte kendini akılalmaz ve eğlenceli bir maceranın içerisinde bulur.

4. Cheech ve Chong Tütüyor (Cheech and Chong Up in Smoke)

IMDb Puanı: 7,0

Cheech ve Chong Tütüyor (Cheech and Chong Up in Smoke)1978 yılından itibaren kült müzikal komediler arasında yer alan Cheech ve Chong Tütüyor (Cheech and Chong Up in Smoke), izleyenleri fazlasıyla güldürmeyi başarıyor. Hayatında hiç uyuşturucu kullanmamış Cheech, yolda Chong adında bir Hint keneviri yetiştiricisiyle tanışır. Sonrasında ise bu maddeyi deneyen Cheech, Chong ile birlikte daha fazla “kafa olmanın” yollarını arar.

EN İYİ BİLİM KURGU FİLMLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN.

3. İnsan Trafiği (Human Traffic)

IMDb Puanı: 7,1

İnsan Trafiği (Human Traffic)1999 yılının İngiliz ve İrlanda ortak yapımı İnsan Trafiği (Human Traffic), komedi türünde en iyi uyuşturucu filmleri arasında yer alıyor. Gençlik, uyuşturucu, kulüp kültürü ve insanlar arasındaki ilişkileri anlatan İnsan Trafiği, oldukça eğlenceli bir yapım olarak huzurlarınıza geliyor.

2. Vegas’ta Korku ve Nefret (Fear and Loathing in Las Vegas)

IMDb Puanı: 7,7

Vegas'ta Korku ve Nefret (Fear and Loathing in Las Vegas)Johnny Depp, Benicio del Toro ve Tobey Maguire üçlüsünün başrollerini paylaştıkları Vegas’ta Korku ve Nefret (Fear and Loathing in Las Vegas) filminde Cameron Diaz ve Gary Busey gibi başarılı isimler de yer alıyor. 60’larda yaşanan kötü olaylara aldırmadan, Amerikan Rüyası’nı yaşamak için Las Vegas’a doğru yol alan Portekizli gazeteci Raoul Duke ve avukatı Dr. Gonzo’nun eğlenceli maceralarını konu almaktadır.  

1. Genç ve Heyecanlı (Dazed and Confused)

IMDb Puanı: 7,7

Genç ve Heyecanlı (Dazed and Confused)1993 yılının komedi türünde en iyi uyuşturucu filmleri arasında ilk sıralarda yer alan Genç ve Heyecanlı (Dazed and Confused); Matthew McConaughey, Ben Affleck, Jason London, Milla Jovovich gibi birbirinden başarılı isimleri bünyesinde barındırıyor. Bu ünlü isimlerin genç halleriyle karşılaşacağımız bu yapım; bir grup lise öğrencisinin veda partisi yapmak istemesiyle başlıyor. Önce evde yapmaya karar verdikleri bu partiyi açık alanda yapmak zorunda kalında olanlar oluyor.

Dram Türünde En İyi Uyuşturucu Filmleri Listesi – IMDb Puanına Göre Sıralaması

Çoğu etrafımızdaki madde bağımlılarının yaşamlarını andıran bu yapımlar, uyuşturucunun beraberinde getirebileceği tehlikeleri, darmadağın olmuş hayatları ve hatta ölümleri etkileyici bir şekilde gözler önüne seriyorlar. Dram türünde en iyi uyuşturucu filmlerini izledikten sonra, bir süreliğine de olsa kendinize gelemeyebilirisiniz.

20. Sıfırın Altı (Less Than Zero)

IMDb Puanı: 6,4

Sıfırın Altı (Less Than Zero)Andrew McCarthy, Jami Gertz, Robert Downey Jr. ve James Spader gibi isimlerden oluşan kadrosuyla hayranlık uyandıran Sıfırın Altı (Less Than Zero); dram türünde en iyi uyuşturucu filmlerinden biridir. Üniversite öğrencisi olan Clay, Noel için eski kız arkadaşı tarafından Melekler Şehri’ne davet edilir. Bu sırada Clay’in eski sevgilisi Blair, Clay’in yakın arkadaşı Julian ile birliktedir. Julian ise büyük borçların altında ezilmiş bir uyuşturucu bağımlısına dönüşmüştür ve Clay’in arkadaşına yardım etmekten başka şansı yoktur.  

19. 13 (Thirteen)

IMDb Puanı: 6,9

13 (Thirteen)2003’ün en iyi uyuşturucu filmlerinden olan 13 (Thirtheen); Westworld dizisinin yıldız ismi Evan Rachel Wood’un, Nikki Reed ve Vanessa Hudgens’ın yer adlığı olağanüstü bir yapımdır. Düzgün bir genç kız olan Tracy, dağılmış ailesi yüzünden depresyonun içerisindedir ve bu durumla baş etmek için sigara içer. Ancak sonrasında kendisiyle taban tabana zıt bir karaktere sahip olan Evie ile tanışır. Böylece uyuşturucu ve seks partileri başlamış olur.

18. Esrar Bitti (The Panic in Needle Park)

IMDb Puanı: 7,1

Esrar Bitti (The Panic in Needle Park)Al Pacino’nun ikinci filmi olan Esrar Bitti (The Panic in Needle Park), 1971 yılına damgasını vurmuş etkileyici bir uyuşturucu filmidir. “Esrar Bitti (The Panic in Needle Park)” aslında New York’ta bir meydana verilen lakaplardır. Burada bulunan bir grup uyuşturucu bağımlısının hayatının anlatıldığı Esrar Bitti filmi, gerçek ilaç enjeksiyonun yer aldığı ilk filmdir.

17. Müthiş Yemek (Naked Lunch)

IMDb Puanı: 7,1

Müthiş Yemek (Naked Lunch)RoboCop filminin efsane ismi Peter Weller, Judy Davis ve Ian Holm gibi başarılı oyuncuları bünyesinde barındıran Müthiş Yemek (Naked Lunch), 1991 yılının en etkileyici yapımlarından bir tanesidir. Yarı otobiyografik bir romandan uyarlanan Naked Lunch; böcek ilaçlama işiyle ailesini geçindiren Bill adında bir adamın yaşadıklarını anlatıyor. Eve geldiğinde eşinin böcek ilaçlarıyla “kafa olduğunu” gören Bill de bu ilaçları kullanır ve dev böceklerin konuştuğu bir dünya ile tanışır. Sonrasında ise ayaklı daktilo makineleri, Bill’e karsının onu aldattığını söylerler. Bill ise bir içki şişesiyle karısına vurmak ister. Fakat eşini öldürmüştür.

16. Karanlığı Taramak (A Scanner Darkly)

IMDb Puanı: 7,1

Karanlığı Taramak (A Scanner Darkly)Keanu Reeves, Robert Downey Jr. ve Woody Harrelson gibi yetenekli oyuncuların yer aldığı Karanlığı Taramak (A Scanner Darkly); aslında animasyon bilim kurgu gerilim filmi olarak huzurlarınıza geliyor. Yakın bir gelecekte yer altı dünyasıyla ilgilenen bir dedektif olan Bob Arctor, sıradan uyuşturucu kullanıcılarıyla iş birliği yapmaktadır. Subsance D adındaki güçlü bir uyuşturucunun dağıtıcısına ulaşmaya çalışan Bob, gün geçtikçe kendi kişiliğini de kaybetmeye başlar.

EN İYİ AKSİYON – MACERA FİLMLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN.

15. Pislik (Filth)

IMDb Puanı: 7,1

Pislik (Filth)James McAvoy, Imogen Poots, Jamie Bell, Eddie Marsan ve Joanne Froggatt gibi isimlerin yer aldığı Pislik (Filth) filmi de sinema dünyasına damgasını vurmayı başarmıştır. Bir zamanlar sıradan bir polis memuru olan Bruce, terfi etmenin hayaliyle yaşadıkça tehlikeli birine dönüşmeye başlar. Her türlü tehlikenin içerisinde yer alan, bu yolda önüne çıkan insanlara tezgahlar kuran, uyuşturucu bağımlısı bir polis memuruna dönüşür.

14. Sid ve Nancy (Sid and Nancy)

IMDb Puanı: 7,1

Sid ve Nancy (Sid and Nancy)Alex Cox tarafından yönetilen ve bir biyografi filmi olan Sid ve Nancy (Sid and Nancy), Sex Pistol grubunun basçısı Sid Vicious’un ve kız arkadaşı Nancy Spungen’in hayatını anlatıyor. Gary Oldman ve Chloe Webb gibi başarılı oyuncuların yanı sıra Coutney Love’ın da yer aldığı bu yapım, gelmiş geçmiş en iyi uyuşturucu filmlerinden biri olmayı başarıyor.

13. Candy

IMDb Puanı: 7,3

CandyHeath Ledger ve Abbie Cornish ikilisinin harikalar yarattıkları Candy filmi de hayranlık uyandırmayı başarıyor. Avustralyalı genç bir adamın hem eroine hem de Candy adında bir kadına olan bağımlılığını anlatan bu film, aşk ve dramı da kusursuz bir şekilde gözler önüne seriyor.

12. Boşluk (Enter the Void)

IMDb Puanı: 7,3

Boşluk (Enter the Void)Tokyo’da küçük çaplı bir torbacı olan Oscar’ın gözünden anlatılan Boşluk (Enter the Void) filmi, hem sahneleri hem de konusuyla seyircileri ekran karşısına kilitliyor. Gece baskınında vurularak öldürülen Oscar’ın ruhu dünyada kalır ve kız kardeşi Linda’yı korumak için onu takip etmeye başlar.

11. Tepetaklak Nelson (Half Nelson)

IMDb Puanı: 7,3

Tepetaklak Nelson (Half Nelson)Ryan Gosling ve Anthony Mackie gibi isimlerin yer aldığı Tepetaklak Nelson (Half Nelson) filmi de konusu itibariyle izleyicileri etkilemeyi başarıyor. Yoksul bir semtin lisesinde uyuşturucu bağımlısı bir öğretmen olan Dan, derslerde ise öğrencileriyle sıkı bir bağa sahip olan özgürlükçü bir yapıya sahiptir. Uzun bir süre boyunca bu iki kimliğini de birbirine karıştırmadan işini layığıyla yapmaya devam eder. Fakat öğrencilerinden Drey, Dan’i uyuşturucu kullanırken yakalar. Ancak onu şikayet etmez ve aralarındaki bağ daha da güçlenir.

10. Günlük (The Basketball Diaries)

IMDb Puanı: 7,3

Günlük (The Basketball Diaries)Günlük (The Basketball Diaries); Leonardo DiCaprio ve Mark Wahlberg gibi isimlerin yıldızının daha da parladığı olağanüstü bir filmdir. Amerikalı yazar ve müzisyen olan Jim Carrol’ın hayatını anlatan bu film bünyesinde barındırmış olduğu birçok sahneyle bizleri sarsmayı başarmıştır.

9. Vanda’nın Odasında (No Quarto da Vanda)

IMDb Puanı: 7,3

Vanda’nın Odasında (No Quarto da Vanda)Pedro Costa tarafından yazılıp yönetilen Vanda’nın Odasında (No Quarto da Vanda), gelmiş geçmiş en iyi uyuşturucu filmlerinden bir tanesidir. Bu Portekiz yapımı etkileyici film, Lizbon’un fakir mahallesinde yaşayan bir bağımlının, hayatını anlatan Vanda’nın Odası izleyicileri tamamıyla sarsacak.

EN ÇOK AĞLATAN TÜRK FİLMLERİ İÇİN TIKLAYIN.

8. Pusher

IMDb Puanı: 7,4

Pusher1996 yapımı Pusher filmi, Mads Mikkelsen’in harikalar yarattığı hayranlık uyandıran bir yapımdı. Frank adında bir torbacının ve yardımcısı Tonny’nin yaşadıklarını anlatan bu Danimarka filmi, daha sonraları ise bir seri haline getirildi.

7. Easy Rider

IMDb Puanı: 7,4

Easy RiderBaşrollerinde Peter Fonda, Dennis Hopper ve Jack Nicholson’ın yer aldığı etkileyici bir yol filmi olan Easy Rider, para kazanmayan ancak fazlasıyla para harcayan bireylerin yaşamını gözler önüne sermektedir. Uyuşturucu satışından kazandıkları parayla ABD’yi motosikletleriyle karış karış gezen hippilerin yaşadıklar macerayı konu alan Easy Rider, ABD Ulusal Film Arşivi’ne girmeyi başarmış olağanüstü filmlerden bir tanesidir.

6. Altın Kollu Adam (The Man with the Golden Arm)

IMDb Puanı: 7,5

 Altın Kollu Adam (The Man with the Golden Arm)Frank Sinatra gibi bir efsanenin başrolünde yer aldığı 1955 yapımı Altın Kollu Adam (The Man with the Golden Arm), Kim Novak ve Eleanor Parker gibi usta oyuncuları da bünyesinde barındırıyor. Hapisten yeni çıkmış, eski bir uyuşturucu bağımlısı olan Frankie Machine, eşiyle arasını düzeltip hayatında temiz bir sayfa açmak ve uyuşturucudan uzak durmak ister. Fakat onu gerçekten sevip destek olan Molly, Frankie’nin aklını fazlasıyla karıştıracaktır.

5. Zerafet Dolu Maria (Maria Full of Grace)

IMDb Puanı: 7,5

Zerafet Dolu Maria (Maria Full of Grace)Kolombiya’daki bir çiçek tarlasında çalışan, 17 yaşındaki Maria, çalıştırıldığı şartlara başkaldırarak işinden atılır. Halihazırda yoksul bir kız olan Maria’nın, ABD’ya uyuşturucu kuryeliği yapmaktan başka seçeneği yoktur. Konusu ve başarılı oyunculuklarla süslenen Zerafet Dolu Maria (Maria Full of Grace) da tüm zamanların en iyi uyuşturucu filmlerinden biri olmayı başarıyor.

4. Beyaz Şeytan (Blow)

IMDb Puanı: 7,6

Beyaz Şeytan (Blow)2001 yapımı bir biyografi filmi olan Beyaz Şeytan (Blow); Johnny Depp ve Penelope Cruz gibi usta oyuncuların yanı sıra Ted Demme,  Franka Potente, Ray Liotta ve Emma Roberts gibi isimleri de bünyesinde barındırıyor. Ünlü uyuşturucu baronu George Jung’un hayatının anlatıldığı bu yapım, izleyenleri fazlasıyla etkilemeyi de başarıyor.

3. Christiane F. – Wir Kinder vom Bahnhof Zoo

IMDb Puanı: 7,6

Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof ZooDavid Bowie gibi efsanevi bir ismin de yer aldığı 1981 ABD – Almanya ortak yapımı Christiane F. – Wir Kinder vom Bahnhof Zoo filmi de izleyicileri sarsmayı ve ağlatmayı başarıyor. 15 yaşında uyuşturucu bağımlısı bir hayat kadını olan Christiane’in, Kai Herrmann ve Horst Rieck adında iki muhabirle yapmış olduğu röportajı anlatan bu yapım, gelmiş geçmiş en iyi uyuşturucu filmlerinden biri olarak gösteriliyor.

2. Oslo 31 Ağustos (Oslo 31 August)

IMDb Puanı: 7,6

Oslo 31 Ağustos (Oslo 31 August)Genç Danimarkalı yönetmen Joachim Trier’in varoluşçu felsefesini tamamıyla gözler önüne seren bu yapım, şehir dışında uyuşturucu rehabilitasyonuna katılan Anders’ın, tedavi sonrasında hayata uyum sağlayabilmek adına vermiş olduğu etkileyici mücadeleyi anlatmaktadır.

1. Bir Rüya için Ağıt (Requiem for a Dream)

IMDb Puanı: 8,4

Bir Rüya için Ağıt (Requiem for a Dream)Şimdi ise uyuşturucu konulu efsanevi bir filmle listemize devam ediyoruz. 2000 yılında vizyona giren ve kısa sürede unutulmaz efsane filmler arasına adını yazdıran Bir Rüya için Ağıt (Requiem for a Dream) filmi; Jared Leto, Jennifer Connelly, Ellen Burstyn ve Marlon Wayans gibi başarılı oyuncuların etkileyici performanslarıyla hayat bulmuştu. Tamamıyla bağımlılıkları konu alan bu yapım; uyuşturucu bağımlısı bir genç ve televizyon bağımlısı bir annenin kabusla sonlanan yaşamlarını anlatıyor.

Suç ve Polisiye Türde En İyi Uyuşturucu Filmleri Listesi – IMDb Puanına Göre Sıralaması

Uyuşturucu satıcılarını, üreticilerini ve kaçakçılarını konu alan suç ve polisiye türde en iyi uyuşturucu filmleri, özellikle de aksiyon sahneleriyle hayranlık uyandırıyorlar. Huzurlarınızda kovalamacaların eksik olmadığı en iyi uyuşturucu filmleri;

13. Lucy

IMDb Puanı: 6,4

Lucy2014 yılının Fransız yapımı gerilim ve bilim kurgu filmi olarak karşımıza gelen Lucy; Scarlett Johansson, Amr Waked, Morgan Freeman, Min-sik Choi ve Analeigh Tipton gibi isimleri bünyesinde barındırıyor. Uyuşturucu ticareti yapan bir mafyanın eline düşen Lucy, kurye olarak kullanılmak istenir ve karnına bir torba plasentadan üretilmiş hap yerleştirilir. Sonrasında ise yediği dayak yüzünden bu hap dolu poşet yırtılır ve Lucy yüksek dozda uyuşturucuya maruz kalır. Sonrasında ise beyninin %100’ünü kullanmaya başlayan bu genç kadın, deyim yerindeyse aydınlanır.

12. Zehirli Sokaklar (New Jack City)

IMDb Puanı: 6,9

Zehirli Sokaklar (New Jack City)Çok fazla aksiyon sahnesi içermeyen bir mafya filmi olan Zehirli Sokaklar (New Jack City); Wesley Snipes’ın üne kavuştuğu ilk filmdir. Nino Brown adında bir gangsterin, Cash Money Kardeşler ile New York’un uyuşturucu trafiğini sağlamalarını konu edinen bu yapım, aynı zamanda da Pookie adında bir bağımlının da hayatını anlatmaktadır.

11. Git (Go)

IMDb Puanı: 7,3

Git (Go)1999 ABD yapımı suç ve komedi filmi olan Git (Go), John August tarafından yazılmış ve Dough Liman tarafından yönetilmiştir. Süper markette çalışan Ronna’nın uyuşturucu dağıtım işine girmesini ve dağıtımdan sonra gelişen olayların üç farklı açıdan gözler önüne seren Git, oldukça eğlenceli bir filmdir.  

10. Limit Yok (Limitless)

IMDb Puanı: 7,4

Limit Yok (Limitless)Bradley Cooper, Abbie Cornish ve Robert De Niro’nun başrollerini paylaşmış oldukları 2011 yapımı Limit Yok (Limitless) filmi daha sonra ise dizi haline getirilmiştir. Çöküşte olan bir yazar olan Eddie Morra’nın eski eşinin kardeşinden almış olduğu bir NZT-48 adındaki uyarıcı hapla yükselişini ve başına gelen olayları anlatan etkileyici bir filmdir.

EN İYİ SOYGUN FİLMLERİ İÇİN TIKLAYIN.

9. Drugstore Cowboy

IMDb Puanı: 7,4

Drugstore Cowboy70’lerin Amerika’sında bir gurup uyuşturucu bağımlısının hayatını konu alan Drugstore Cowboy, Matt Dillon ve Kelly Lynch gibi isimleri bünyesinde barındırıyor. Uyuşturucu temin etmekte zorlanan bu gurup, ABD’nin kuzeybatısına doğru yolculuk etmeye karar verir. Seyahat esnasında yol üzerindeki eczane ve hastaneleri soymaya başlarlar. Ancak almış oldukları yüksek dozda uyuşturucu bir felakete yol açacaktır.

8. Trafik (Traffic)

IMDb Puanı: 7,6

Trafik (Traffic)Oscar ödüllü etkileyici bir suç ve uyuşturucu konulu filmle listemize devam ediyoruz. Benicio del Toro, Michael Douglas, Katherine Zeta-Jones, Dennis Quaid ve Don Cheadle gibi başarılı isimlerden oluşan oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Trafik (Traffic), uyuşturucuya dur demek isteyen kahramanların hikayesini anlatıyor. Trafik filminin yanı sıra uyuşturucuyla mücadele konulu 2015 yapımı Sicario da iyi bir film önerisi olabilir.

7. Kanunun Kuvveti (The French Connection)

IMDb Puanı: 7,8

Kanunun Kuvveti (The French Connection)1971 yapımı Kanunun Kuvveti (The French Connection) filminin başrollerinde Gene Hackman, Roy Scheinder, Fernando Ray ve Tony Lo Bianco gibi usta isimler yer alıyor. Ayrıca dönemin Oscar ödüllerini de silip süpüren Kanunun Kuvveti, romandan uyarlanmış konusuyla da hayranlık uyandırmayı başarıyor.

EN İYİ HACKER FİLMLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN.

6. Çılgın Romantik (True Romance)

IMDb Puanı: 8,0

Çılgın Romantik (True Romance)Senaryosunu Quentin Taranino ve Roger Avary’nin yazdığı, Tony Scott’ın yönettiği Çılgın Romantik (True Romance) filmiyle listemize devam ediyoruz. Başrollerinde Christian Slater ve Patricia Arquette’nin yer aldığı, Val Kilmer, Gary Oldman, Brad Pitt ve Christopher Walken gibi isimlerin de yardımcı oyuncu kadrosunda bulundu bu romantik suç ve komedi filmi de izleyicileri büyülemeyi başarıyor.

5. Trainspotting

IMDb Puanı: 8,2

Trainspotting2017 yılında devam filmiyle karşımıza gelecek olan 1996 yapımı Trainspotting, Danny Boyle’ın en başarılı filmlerinden bir tanesidir. Çoğu ülkede uyuşturucuya özendirdiği konusunda tartışmaların odak noktası haline gelen bu yapım, Mark ve arkadaşlarının uyuşturucuya olan bağımlılıklarını konu almaktadır.

IMDB PUANLARI İLE SON 10 YILIN EN İYİ FİLMLERİ İÇİN TIKLAYIN.

4. Para Avcısı (The Wolf of Wall Street)

IMDb Puanı: 8,2

Para Avcısı (The Wolf of Wall Street)Uyuşturucu konusu direkt olarak işlenmemiş olsa da neredeyse her sahnesinde kokaine yer verilen Para Avcısı (Wolf of Wall Street) de eğlenceli bir biyografi filmi olarak karşımıza geliyor. Leonardo DiCaprio, Matthew McConaughey, Jonah Hill ve Margot Robbie gibi isimlerin başrollerinde yer aldıkları bu yapım, Jordan Belfort’un gerçek hayat hikayesini anlatmaktadır.

3. Yaralı Yüz (Scarface)

IMDb Puanı: 8,3

Yaralı Yüz (Scarface)1983 yapımı Yaralı Yüz (Scarface) filmi; adeta Al Pacino’nun devleştiği yapımlardan bir tanesidir. Küba göçmeni Tony Montana’nın suç dünyasındaki yükselişini ve doymak bilmeyen yapısını anlatan bu etkileyici film, IMDb Top 250 listesinde de 112. sıraya adını yazdırmıştır.

2. Tanrı Kent (City of God)

IMDb Puanı: 8,7

Tanrı Kent (City of God)Brezilya ve Fransa ortak yapımı olağanüstü bir film olarak 2002 yılında vizyona giren Tanrı Kent (City of God), roman ve gerçek olayların harmanından oluşuyor. Bir gecekondu semtinde gerçekleşen suç olaylarını konu alan bu yapım sinema dünyasının da gelmiş geçmiş en iyi filmleri arasında yer alıyor.

1. Ucuz Roman (Pulp Fiction)

IMDb Puanı: 8,9

Ucuz Roman (Pulp Fiction)Bir diğer efsanevi filmle listemizi sonlandırıyoruz. Quentin Tarantino’nun başyapıtlarından biri olan Ucuz Roman (Pulp Fiction); John Travolta, Samuel L. Jackson, Uma Thurman, Bruce Willis, Tim Roth ve Amanda Plummer gibi ünlü isimlerden oluşan kadrosuyla da efsaneler arasına girmeyi başarıyor. Her türlü suçun konu edildiği Ucuz Roman, ayrıca uyuşturucu konulu en iyi filmler arasında da ilk sıralara adını yazdırıyor.

Dizi Bonusu: Narcos

IMDb Puanı: 9,0

NarcosDünyaca ünlü bir uyuşturucu baronu ve Medellin Karteli’nin başındaki isim olan Pablo Escobar’ın suç dünyasına girdiği andan itibaren yaşadıklarını anlatan ve 3. sezonunda da Cali Karteli’ni gözler önüne serecek olan Narcos dizisi, uyuşturucu konulu en iyi yapımlar arasına da adını yazdırıyor.

Dizi Bonusu: Breaking Bad

IMDb Puanı: 9,5

Breaking BadTelevizyon dünyasının efsaneleşmiş dizilerinden biri olan Breaking Bad’in olmadığı bir liste elbette ki düşünülemezdi. Akciğer kanseri olduğunu öğrenen Walter White adında bir lise hocasının, rastlantı sonucu uyuşturucu yapıp sattığı öğrencisi Jesse Pinkman ile ailesine para bırakabilmek için metamfetamin işine girmesini konu almaktadır.

EN İYİ BEYİN YAKAN – KAFA AÇAN FİLMLER İÇİN TIKLAYIN.

Uyuşturucu konulu filmler, etkileyici yaşam öykülerini gözler önüne sererek sinemaseverleri etkilemeyi başarıyorlar. Bu yapımların bazıları eğlence dolu hayatları yansıtırken, bazıları ise dram dolu gerçeklerle karşı karşıya gelmemizi sağlıyorlar. Peki, listemizde yer alan bu uyuşturucu filmlerinden hangileri sizleri de derinden sarsmayı başardı?Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Listeler kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum