Yatırım yapmaya başla!

Pagani 17 Milyon Dolar Değerindeki “Barchetta”yı Goodwood’a Getirdi

İtalyan Pagani'nin Zonda ailesinin son üyesi olarak ürettiği HP Barchetta'yı Goodwood'a geldi!
Pagani 17 Milyon Dolar Değerindeki “Barchetta”yı Goodwood’a Getirdi

İtalya’nın en özel ve hızlı otomobillerini yapan Pagani, geçtiğimiz senenin Ağustos ayında Zonda ailesinin son üyesi Barchetta‘yı göstermişti. Pebble Beach Concours d’Elegance’ye getirilen Zonda’dan sadece 3 birim yapılmıştı. Burlardan bir tanesi kurucusu Horacio Pagani‘ye aitti.

760 Serisi üzerine gelişimi tamamlanan Barchetta, Goodwood Festivali‘ne gelerek ufak bir konser verdi! Motorundan çıkardığı melodiler çoğu kişiyi etkilemiştir. Hafif şekilde retro bir havayla harmanlanan Zonda, farklı cam tasarımı ve aerodinamik unsurlara sahip.

Pagani Zonda HP Barchetta 17 Milyon Dolar Değerinde!

Geçen sene tanıtımı sırasında son Zonda örneğinin 15 milyon dolar değerinde olduğu söylenmişti. Goodwood’a gelen Barchetta’nin özelliği ne? 3 örnekten birinin şirket sahibi Horacio Pagani’ye ait olduğunu söylemiştik. İşte onun ismine kayıtlı bir otomobil olduğu için 2 milyon dolarlık bir fark oluşmuş.

Yaşadığımız dönemde genellikle Ferrari veya Lamborghini modellerinin bulunması zor, günümüze kadar korunmuşları bu fiyatlara satılıyor.

Ancak evrene teknoloji ve konforla birlikte verilen bu hiper araba, milyarlarca insan içerisinden sadece 3 kişide olacağından, böyle ücreti akıl dışı rakamlara çıkabiliyor.

Üretilen Son Pagani Zonda Normalin Dışında Bir Otomobil

Üretilen Son Pagani Zonda Normalin Dışında Bir Otomobil1.250 kg‘lık hypercara baş hizasının altında kalan bir ön cam verilmiş. Ön kısımda Zonda dokunuşlarının aynısı yapılıp, tek bijonlu özel jantlar imal edilmiş.

Zarif gözüken Barchetta, hafif gövdesini karbon fiber malzemeye borçlu. Ayrıca çıkabildiği hız rakamlarında da tabi ki etkili! İç mekanın mavi ve kahve tonlardaki parçaları değişik bir görüntü sunmuş. Aracın sanırız en ilginç kısmı koltuk tasarımı!

Ailenin Son Üyesi Zonda HP Barchetta’da AMG’nin Devasa 7.3L’si Var!

Ailenin Son Üyesi Zonda HP Barchetta'da AMG'nin Devasa 7.3L'si Var!Zonda F serisinde de kullanılan 7.3L doğal emişli AMG motoru görev yapıyor. V12 48V ünite 602 ps gücünde 760 nm tork üretiyor. Bu da HP Barchetta’yı 3.5 saniye de 0’dan 100’e kaldırıyor.

Görüldüğü üzere bu arabaya sahip olmak kolay iş değil. Birincisi sadece 3 adet olup, onlardan birisinin de 17 milyon dolar oluşu! Bizce Zonda Barchetta’yı alan, Revolucion serisini evinin duvarına dekor yapan kişi gibi bir şeyler yapması gerekiyor. Bakılınca caddelere çıkılacak bir araç olmadığı kararına vardık!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum