Yatırım yapmaya başla!

UİP Tarafından Düzenlenen 10. Boğaziçi Zirvesi Önemli İsimlere Ev Sahipliği Yapacak

"Yeni Bir Dünya Düzenine Doğru" teması kapsamında yakın zamanda yapılacak olan 10. Boğaziçi Zirvesi, önemli isimleri ağırlayacak.
UİP Tarafından Düzenlenen 10. Boğaziçi Zirvesi Önemli İsimlere Ev Sahipliği Yapacak

Uluslararası İş Birliği Platformu’nca (UİP) düzenlenen Boğaziçi Zirvesi, 27-29 Kasım tarihlerinde T.C. Cumhurbaşkanlığı’nın himayesi kapsamında ve “Yeni Bir Dünya Düzenine Doğru” teması altında yapılacak. Bu yıl 10.’su olan söz konusu bu zirveye Türkiye’den ve dünyadan önemli isimler katılacak.

UİP Kurucusu Cengiz Özgencil, bu yılki zirveye öncekilere oranla çok daha yüksek bir talep olduğunu açıkladı.

Zirveye Yoğun Bir Talep VarÖzgencil, 10. Boğaziçi Zirvesi’ne katılacak ülkelerin şimdiye kadar 87’sinin onay aldığını ve bu sayının zirve başlayana kadar 90’a çıkacağını öngördüğünü açıkladı.

3 gün sürecek 32 panele ağırlıklı olarak yabancı devlet adamlarından oluşan kalabalık bir heyetin geleceğini ifade eden Özgencil, bunun yanı sıra akademisyenler, bürokratlar ve iş adamlarından oluşan 130’un üzerinde konuşmacının etkinlikte bulunacağını bildirdi. Bu zirveye toplamda 3 bini aşkın insanın katılım göstereceğini tahmin ettiğini açıkladı.

Almanya eski Cumhurbaşkanı Christian Wulff, İspanya eski Başbakanı Rodriguez Zapatero ve Kolombiya eski Başkanı Andres Pastrana Arango zirveye katılacak önemli isimlerden yalnızca birkaçı.

Zirveye Önemli İsimler KatılacakAçıklamalarını sürdüren Özgencil, bu isimlerin yanı sıra mevcut devlet başkanları, bazı bakanlar, prensler ve çok sayıda önemli bürokratların da zirvede görüleceğini belirtti. Mobius Capital Partners’ın kurucusu Mark Mobius ile Bluebay Varlık Yönetimi Stratejisti Tim Ash’in de finans piyasalarının önde gelen isimleri olarak sermaye piyasaları ile ilgili konuşma yapacaklarını belirtti.

Özgencil, etkinliğin Boğaziçi Üniversitesi’nde üst üste 10 yıl kesintisiz olarak sürdüğünü ve bunun bir gelenek haline geldiğini açıkladı. Geçmiş yıllarda UİP olarak kendi çabalarıyla 150’yi aşkın ülkeye zirve hakkında bilgi verdiklerini ifade etti.

Bu kapsamda 2019 yılında 26 farklı ülkenin ziyaret edildiğini bildiren Özgencil, ciddi problemleri masaya yatırmak ve çözüm önerileri sunmak konusunda zirvenin önem taşıdığının artık  dünyanın önde gelen ülkeleri tarafından bilindiğine işaret etti.

“Herkes bu zirvenin bir amacının olduğu, tarafsız olduğu, katılan tüm ülkelerin iletişim kurup ticaret anlaşmaları yaptığı ve ortak bir dil oluşturulduğu konusunda ikna oldu.” ifadelerini kaydeden UİP kurucusu, geride bırakılan 9 aylık dönemde ekonomik ve sosyal alanda yapılanların, bunun yanında kamuoyu ile paylaşılan durumların oldukça şeffaf olduğu gerekçesiyle zirveye katılımın arttığını dile getirdi.

Özgencil, UİP olarak yola çıkış hikayelerinin Türkiye’de güçlü bir marka değerine sahip küresel bir düşünce kuruluşu yaratmak olduğunu aktardı. Hayalinin şu aşamada %30 gerçekleştiğini ifade etti ve kurumsal kimliği biraz daha oturduğu sürece hedeflerine tam anlamıyla ulaşacağını açıkladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum