Yatırım yapmaya başla!

OCBC CEO’su: Trump’ın Yeni Çin Tarifeleri Küresel Ekonomiyi Küçültebilir

OCBC Bank CEO’su Samuel Tsien, bugün yaptığı açıklamada Trump’ın yeni Çin tarifelerinin küresel ekonomiyi küçültebileceği konusunda uyardı.
OCBC CEO’su: Trump’ın Yeni Çin Tarifeleri Küresel Ekonomiyi Küçültebilir

Varlıkları bakımından Singapur’un ikinci en büyük bankası olan OCBC’nin CEO’su, Trump’ın dün duyurduğu 300 milyar dolarlık Çin tarifeleri hakkında konuştu.

“Bu Asya ekonomisi için iyi değil, Çin için iyi değil ancak ABD için de iyi değil çünkü nihayetinde, ekonomilerin her birinin sunabileceği etkinlikleri kullanamıyoruz ve sonra küresel olarak büyüyemiyoruz” diyen Samuel Tsien, sonucunda farklı pazarların her birindeki verimlilikten faydalanamayarak ekonominin küçülmesinin olası olduğunu söyledi.

Çin’den uzaklaşan dağıtımın insanların düşündüğünden daha az önemli olacağını dile getiren Tsien, bunun büyük ölçüde üretimi Çin’den kaydırmanın donanım ve yazılımda da bir kaydırma içermesinden kaynaklandığını bildirdi.

OCBC CEO'su: Üretim Çin Kaydırma İnsanların Düşündüğünden Daha Az Önemli OCBC’nin kazanç brifinginde konuşan Samuel Tsien; “Tayland, Vietnam ve Malezya’daki gibi Güneydoğu Asya ülkelerinde halihazırda kurulu bir varlığa sahip olan şirketler için yeni firmalara geçiş konusunda çok fazla söz duyuyoruz. İnsanlar bunu yapmak istiyor, ancak henüz yapılmış gerçek bir yatırım yok.” dedi.

Tüm bunların yanında OCBC, bugün ikinci çeyrekteki net karının bir önceki yıla göre yüzde 1 artış kaydettiğini açıkladı.

OCBC İkinci Çeyrek KarBu da net karı, özellikle de ücret gelirlerindeki artışa bağlı olarak 1.22 milyar Singapur doları (886 milyon dolar) seviyesine yükseltti. Bankalar için karlılığın önemli bir göstergesi olan net faiz marjı da 12 baz puan artarak yüzde 1.79 olarak gerçekleşti. Bu, Singapur, Hong Kong ve Çin’de varlık gelirlerindeki artışa bağlandı.

2019’un ilk yarısında hisse başına 25 sent ara temettü ilan eden OCBC, rakamın geçen yıla kıyasla 5 sent yüksek olduğunu aktardı. Daha küçük Singapur bankası United Overseas Bank da bugün sonuçlarını açıkladı. Firma ikinci çeyrekte yüzde 8’lik artışla 1.17 milyar Singapur doları kar bildirirken, Pazartesi günü bilanço açıklayan DBS Group da ikinci çeyrekte yüzde 17 artışla 1.60 milyar Singapur doları seviyesine ulaştığını göstermişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum