Yatırım yapmaya başla!

O.CT Tuning 911 Turbo S Cabrio’yu 2.59 Sn’de 100 km’ye Çıkartıyor!

Porsche'nin 580 ps'lik üstü açık güzelliği 911 S Cabriolet, O.CT ile biraz daha hızlandırılmış.
O.CT Tuning 911 Turbo S Cabrio’yu 2.59 Sn’de 100 km’ye Çıkartıyor!

O.CT‘yi merak edenler için; bünyesinde geliştirdiği yazılımlarla bir aracı anormal seviyelere çıkartabilen modifiye şirketidir. Bahsedeciğimiz Porsche dışında Lamborghini ve Chevrolet gibi modellere verdiği güç oranlarıyla O.CT sizi bir tık daha fazla şaşırtabilir.

Konumuz olan Cabrio 911 Turbo S‘in motor gücüne yapılan müdahale ile kalkış kızı neredeyse Chiron’la aynı tutulmuş. Dyno testlerinde açıklanan rakamlar, işin ciddiyetini bizlere gösteriyor.

Güncel, yakışıklı Porsche’miz bu sefer olduğundan daha güçlü ve saldırgan hale getirilmiş.

911 Turbo S Cabrio 991 II‘nin standart özelliklerinden bahsedelim. 3.8L hacimli motor 580 ps güç ve 750 nm tork üretiyor. Yere sağlam basan Alman sporcu çift turbolu Boxer motoruyla 3.0 sn kalkış süresi veriyor.

PDK 7 ileri otomatik şanzımanla aktarımlar yapılıyor ve çekiş sistemi AWD yapı üzerine kurulu. Tüm değerleri topladığımızda ise maksimum 330 km/saat top speede ulaşıyor. Bunların üzerine O.CT nasıl bir imza bırakmış ona bakalım.

O.CT yazılımla birlikte bazı parçaları daha iyi seçeneklerle değiştirmiş.

Motorun hacmi aynı. Yine 3.8L çift turbo Boxer üzerinde geliştirmeler yapılmış. İlk etapda değişken türbin geometresine sahip egzoz turboşarj, iki intercooler, değiştirilmiş hava girişleri ve yüksek performans içeren hava filtresi takılmış.

Bunların arkasından aracın karşılayabileceği ps güçleri verilmeye başlanmış.

Tüm şartlar sağlandığında Porsche 911 Turbo S +90 beygir fazladan güce sahip olmuş.

669 beygirle birlikte aktarımda açığa çıkan tork 880 nm‘ye çıkartılmış. Dyno platformundaki hız testlerinde Porsche 911 S Cabrio 2.59 saniye içerisinde 100 km’ye çıkmış.

200 km’ye de 9.12 saniyede çıkıyor. Maksimum hız rakamına geldiğimizde +5’lik bir farkla O.CT hızlı makinesini 335 km/h‘ye kadar çıkartabilmiş.

Şirket 991 II’nin 580 ps PDK versiyonu ile birlikte 540 ps’lik versiyona da aynı işlemlerin yapılabileceğini söyledi. Görünümle uğraşmadan motorun geliştirilmesine kafa yoran O.CT, başarılı diyebileceğimiz bir iş çıkarmış!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum