Yatırım yapmaya başla!

Nissan CES Fuarı’nda “Görünmez Teknolojisini” Tanıtacak!Teknoloji buluşması CES Fuarı’na yaklaştıkça özellikle otomotiv sektörü yenilikçi taraflarını ortaya koymaya başladı. Toyota’nın Lexus’la geliştirdiği yeni otonom sistemi P4‘ünde orada tanıtılacağını sizlere söylemiştik. Nissan’ın I2V olarak adlandırılan yazılım teknolojisi, bulutta depolanan verilerle aracın iç ve dış sensörlerden gelen bilgileri birleştiriyor.

Sistemin derinliklerine girdiğimiz zaman daha da hayret verici manzaralar doğuyor. Direkt bilgi birikim ve uydu takip yönlendirmelerine bağlı I2V, bir binanın arkasında neler olduğunu gösterebilecek.

Nissan’ın navigasyonunda sesli komut asistanları araç içerisindekilere gidecekleri konumun genel bir şehir taramanı yaparak tahmini varış süresi belirtebilecek.

Son derece ayrıntılara önem verilecek bu yapay zeka örneğinde ilerideki bir yolda hangi şeridin ne kadar hızlı ilerlediğini dahi sürücüye aktaracak.

Japon temsilcinin teknolojisini açıklamak biraz zor. Bilgi aktarımlarını 360 derece açılı araç etrafına yerleştirilen sensörlerle haritalar çıkartılarak yakındaki yayalar, sokak levhaları ve yaklaşan kavşaklar hakkında bilgi verecek.

Şirketin akıllı araç planında sistem, kokpiti de izleyecek. Sürücünün nerde ne zaman bir şeye ihtiyacı olacağını bile bilecek. Rutin veya ani gelişen tepkiler belirlenebilecek. Ve bunlar artırtılmış gerçeklik, hologram tekniği ile gösterilebilecek.

Tek yapmanız gereken gerçeklik gözlüğünü takarak, Nissan’ın özerk sürüş otomobiline binmek.Sonrasını zaten bir nevi yapay zeka tarafından sistem aftive edilecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum