Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

New York’un Yeni Belediye Başkanı Okullarda Kripto Para Eğitimini Talep Ediyor

Eric Adams, okulların öğrencileri kripto para birimi ve dijital varlıklar dünyasında gezinmeye hazırlaması gerektiğine inanıyor.
New York’un Yeni Belediye Başkanı Okullarda Kripto Para Eğitimini Talep Ediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

New York’un yeni seçilen Belediye Başkanı Eric Adams, okulların müfredatlarına kripto para birimi çalışmalarını dahil etmesi gerektiğini söyledi. Katıldığı bir röportajda konuşan Adams, kripto paraları tüm dünya genelinde mal ve hizmetler için ödeme yapmanın yeni bir yolu olarak nitelendirdi.

Teknolojiyi ve yeni düşünme şeklini öğretmek için okullarda kripto para eğitimi verilmesini savunan Adams, gençlerin her geçen gün bu konuyla ilgili farkındalığının arttığını ifade etti.

Başkan Adams, New York’taki kurumları, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini bir ödeme şekli olarak kabul etmeye teşvik etme planlarını belirterek, dikkatli olacaklarını ve doğru olanı yapacaklarını söyledi.

Bu açıklamalar sonrası sosyal medyada bazı kişiler, Başkan Adams’a destek verdi. Kimi kullanıcılar ise kripto paraların spekülatif olduğunu belirterek, okulların matematik, tarih, bilim gibi alanlara öncelik vermesi gerektiğini savundu.

Belediye başkanının politika platformu, şehri ABD’nin kripto merkezine dönüştürmeyi içeriyor. Adams ayrıca New York’ta MiamiCoin’e benzer bir şehir kripto parası kurmayı planladığını söyledi. Geçtiğimiz günlerde seçilen Başkan Adams, ilk 3 maaşını Bitcoin ile alacağını söylemişti.

New York, ABD’de kripto dahil bir çalışma programı uygulayan ilk değil. Mart ayında, Georgia Temsilciler Meclisi, devlet eğitim yetkililerinin liselerde kripto da dahil olmak üzere bir finansal okuryazarlık programı uygulaması çağrısında bulunan bir tasarıyı kabul etmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%