Yatırım yapmaya başla!

Morgan Stanley Önümüzdeki Bir Yıl Singapur Hisselerinin Yükselmesini Bekliyor

Pandemiye dair koyduğu kısıtlamaları kaldıran Singapur’un hisse senetlerinde %14 oranında getiri öngörülüyor.
Morgan Stanley Önümüzdeki Bir Yıl Singapur Hisselerinin Yükselmesini Bekliyor

Koronavirüs salgınını kısmen kontrol altına almayı başaran Singapur, 10 Temmuz’da erken seçime gidiyor. Geçtiğimiz hafta Devlet Başkanı Halime Yakub, Başbakan Lee Hsien Loong’un erken seçim çağrısı üzerine parlamentoyu feshetmişti.

Söz konusu kararın virüs nedeniyle konulan kısıtlamaların büyük kısmının kaldırılmasının verdiği rahatlıkla alındığı aktarılmıştı. Dışişleri Bakanı Vivian Balakrishnan, yaptığı açıklamada seçimlerin yapılmasının enfeksiyon artışına sebep olabileceği olasılığıyla, tehlikeli olduğunu belirtti.

Salgının çok fazla insanın işsiz kalmasına sebep olduğunu söyleyen Balakrishnan, bu nedenle seçim kampanyalarının odak noktasının istihdam yaratmak üzerine olacağını aktardı.

Yatırım bankası Morgan Stanley, Singapur hisse senetlerine dair beklentilerini paylaştı.

Bankanın analistleri Wilson Ng ve Derek Chang, şu an ülkenin hisse senetlerinde düşüş olsa da gelecek 12 ay içerisinde %14’e yakın yükseliş öngörüyor. Yapılan açıklamada gerek koronavirüs salgını gerekse yaklaşan seçimler etkisiyle, Singapur hisselerinin güvenli liman olarak görülebileceği yorumuna yer verildi.

Buna bir de Hong Kong’da yaşanan olaylar ve Çin’in çıkardığı ulusal güvenlik yasasını da eklediler. Bu ülkenin her zaman Asya’nın en büyük finans merkezlerinden biri olduğu, geçen yıl alınan vergilerden bankalara rekor miktarda para aktığı belirtildi.

Singapur Hisseleri için Tahminler
Kaynak: Investing

Analistlere göre Singapur’daki piyasalarda geçen yıla göre artan pasif fonlarla daha fazla giriş gerçekleşti. Pasif fonların bireysel hisse alımlarından farklı olarak yatırımcılar arasında her geçen gün daha ilgi gördüğü ifade ediliyor.

Bu yıl en fazla kazanç getirmesi beklenen sektörler arasında gayrimenkul yatırım ortaklığı gösteriliyor. Yapılan açıklamada pasif gayrimenkul ve getiri odaklı ETF’lerin genişletilmesinde daha fazla rol alan Singapur GYO pazarının, pasif fon girişinin büyümesinde en önemli faktör olacağı ifade edildi.

Singapur’da koronavirüs salgını büyük ölçüde kontrol altına alındı.
Sinpapur Coronavirüs Tablosu
Kaynak: Worldometers

Güncel rakamlara göre ülkede şu ana kadar 26 kişi hayatını kaybetti. 43 binden fazla enfekte hasta içinde ölüm oranının bu kadar az olması ülke için oldukça olumlu bir tablo. 20 Nisan’da 1.426 ile günlük vaka sayısında rekor kırıldıktan sonra, kademeli bir düşüş gerçekleşti.

Bunun etkisiyle de kısıtlamalar yavaş yavaş kaldırıldı. Dışişleri Bakanı Balakrishnan, salgının ne zaman biteceğini tamamen aşının bulunmasına bağlı olduğunu söyledi.

Vakaların %90’ından fazlasının yurtlarda yaşayan göçmenler ve geçici işlerde çalışan Asyalı erkekler olduğunu açıkladı. Ekonominin yeniden açılmasıyla birlikte insanların işlerine güven ortamında döndüklerini dile getirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum