Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Moderna Aşıları Askıya Alınırken Hisseler S&P 500’ün En Kötüsü Oldu

Amerikan biyoteknoloji şirketi Moderna Inc. hisseleri S&P 500 Endeksi’nin en sert düşüşünü kaydediyor.
Moderna Aşıları Askıya Alınırken Hisseler S&P 500’ün En Kötüsü Oldu

Nasdaq Borsası’nda işlem gören Moderna Inc. (MRNA) hisseleri, Temmuz ayında S&P 500’e dahil olacağı yönündeki haberlerle rekor kırmıştı. Sonrasında birçok kez rekor tazeleyen hisseler en son Ağustos’ta 497,49 dolarla zirve yaptı.

Bugünkü işlemlerde ise yüzde 4’ün üzerinde kayıpla işlem görüyor. Dün 400,30 dolardan kapanış yapan MRNA kodlu hisse senetleri yeni güne 398,82 dolarla başladı.

Açılışın ardından düşüşü sürdürerek kayıplarını yüzde 5’in üzerine çıkardı.
Moderna Aşı Askıya Alındı
Kaynak: MarketWatch

TSİ 17.25’te yüzde 4,60 ekside ilerleyen MRNA hisselerinin gün içi aralığı 381,00 – 398,98 dolar oldu.

Yazım sırasında gösterge S&P 500 Endeksi’nin en kötü performansı olarak öne çıkan Moderna’nın 5 günlük getirisi yüzde 0,3’e düştü. Bununla birlikte yıl başından bu yana yüzde 267 artarken bir yılda yüzde 467’lik kayda değer getiri sundu.

MRNA’nın COVID-19 aşısı, son birkaç ay içinde geçici kullanım için yetki aldığı birçok ülkede yoğun kullanılırken alınan son bilgiler hisseler üzerinde satış baskısı yarattı.

Japonya Perşembe günü 1,63 milyon doz Moderna aşısının kullanımını askıya aldı.

Japonya’da bazı tüplerin içinde yabancı madde tespit edilirken ülkede aşı dağıtımından sorumlu ilaç şirketi Takeda; “Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirme üzerine Perşembe gününden itibaren üç parti aşı için aşılamayı durdurmaya karar verdik” dedi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum