Yatırım yapmaya başla!

Mitsubishi’den Dünyada Görülmemiş Bir Uygulama!

Mitsubishi iyi olan sürücüleri ödüllendiriyor. İşte haberin detayları!
Mitsubishi’den Dünyada Görülmemiş Bir Uygulama!

Otomobil üreticileri belirli zamanlarda bizi sevindirecek  projeler sunarken bazen de hayret seviyemizi katlayacak şeylerden bahsediyorlar. En yakın örneğe Elon Musk’ın müşterilerine kendi araçlarını yapma fırsatı vermesini söyleyebiliriz. Zira bu gibi etkinlikler firma ve müşteri arasındaki bağları çok iyi bir seviyeye getiriyor.

Mitsubishi’nin son düşüncesi bunlardan biraz farklı. Japon marka, müşterilerinin sahip oldukları araçlar üzerinde “anlık kullanış biçimlerini” kayıt altına alacak. Buradan bir şey anlamadıysanız Mitsubishi’nin yapmak istediğini sizlere buyurun daha açık bir şekilde anlatalım.

İyi Bir Sürücü Olursanız Bakım Ücretleri Daha Ucuz Olacak!

İyi Bir Sürücü Olursanız Bakım Ücretleri Daha Ucuz OlacakTelevizyonlarda çıkan bazı kamu spotlarında trafikte ilerlerken nasıl kullanmamız gerektiğini, kurallara uymadığımız zaman nelerin başımıza geleceğinden söz edilir. Sizce bunlar ne kadar etkili? Japon marka da buna teşvik etmek amaçlı direksiyon başındaki hareketlerinizi kayıt altına alacak.

Biliyoruz ki günümüz harita sistemleri çok iyi bir seviyede. Ve yol kurallarının çoğu harita üzerinde belirlenmiş. Mesela yasal 90 km/h süratle gitmeniz ve park etmeme kuralları gibi! Telefon sinyalleri üzerinden takip edilecek uygulama hızlanma, konum ve rotasyon olmak üzere veri noktalarını izleyecek.

Sürücülerin Kullanış Biçimlerini Sigorta Şirketleri de Takip Edebilir!

Sürücülerin Kullanış Biçimlerini Sigorta Şirketleri de Takip Edebilir!Mitsubishi’nin teşvik yelpazesi; sürücü hız sınırının içerisinde sabit olarak kalmışsa ve sürücünün yıl içerisinde ani frenlemesi az ise bakım – yağ değişimlerinde indirimler verilecek. Diğer iyi sürücü olma seçeneklerinde hediye kartları dağıtılacak. 

Müşterisini her koşulda düşünen Mitsubishi, bu uygulamanın sigorta şirketleriyle de paylaşabileceğini söyledi. Aslında bu kısım biraz dezavantaj olarak görülüyor. Çünkü kasko şirketleri müşteri risk profilini buradan değerlendirirse, çıkacak prim ücretlerinin fazla olabileceği söyleniyor.

Ancak sürüş alışkanlıklarımız iyi yönde ise de sigorta primlerimiz daha ucuz da olabilir. Sizce böyle bir uygulama ne kadar faydalı olabilir? İnsanlar hediye kartları veya ucuz bakım için sürüş alışkanlıklarını değiştirir mi? Müşteriler bu uygulamanın sigorta şirketleriyle paylaşılmasına ne kadar sıcak bakar?

Agresif ve sert araba kullanan bir kişiyi bu tip avantajlar dünyası ne kadar durdurabilir onu sorgulamak gerekiyor. Diğer taraftan ağır cezaların bile etkili olmadığı sürücüler trafikte bolca bulunuyor! Sonuçta Mitsubishi’nin yaptığı kötü bir şey değil ve insan sağlığına önem verdiğini anlayabiliyoruz. Sizin bu uygulama için yorumunuz ne olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum