Yatırım yapmaya başla!

Mitsubishi 90’ların Roketi “Eclipse”yi Yeniden Canlandırıyor!

Mitsubishi'nin EVO ile dünyada efsane listesinde bulunan Eclipse'nin gelen resimleri yeniden üretime alınacağının sinyallerini veriyor!
Mitsubishi 90’ların Roketi “Eclipse”yi Yeniden Canlandırıyor!

Dünyada yeri her zaman ayrı olan ve ilginin üst noktasında olan bazı efsane otomobiller vardır. Bunlar neler olabilir; Toyota Supra, Nissan GT-R, Mitsubishi EVO ve son olarak Mitsubishi Eclipse’yi söyleyebiliriz. 1989 yılında montajlanmaya başlayan bu spor araba 2011 yılına kadar 4. jenerasyona kadar gelmeyi başarmıştı. Birşeylerin sonlaması gerektiğini düşünen Japon firma, Eclipse macerasına yaklaşık 7 yıldır ara vermişti. Durdurulan üretim sürecinden beri tartışmalı konulara neden olan BU spor araba, eski yapısı altında ancak modern tarzda canlandırılması gerçekleştirilecek.

İnsanların akıllarında kalan son karoserine uygun düşünülmüş olması stratejinin boyutunu gösteriyor. Yeni kasasında yabancılık çektirmeden, kalındığı yerden aynen devam edileceği gözüküyor.

BRZ ve GT-86’nın Toyota – Subaru ortaklığında üretildiğini bilmeseydim Mitsubishi’de sürece dahil edilmiş derdim.

Japon stillerindeki yeni çizimlerde ön görünüm BRZ ve GT-86 ile oldukça benzer.

Abartıya kaçmadan yorumlanan ön bölüm, güzel bir far stiline sahip.

Alt kısımlarda köşelerden dik hava kanalları var. Şimdilik aydınlatma grubuna verilen X Ledler görüyoruz.

Mitsubishi bence bu yapıyla yine ilgi odağı olacaktır.

Coupe karoserine profilden baktığımızda gerçek bir spor otomobil görüyoruz.

Düşünülen Eclipse’nin tavan açısı, eğimi ve yapıya uyumu görüntü bakımından herkesin beğeniceği cinsten.

Düşünülen Eclipse yapısının çekici kısımları arka tarafa yüklenmiş.

Far şekillerine baktığımızda bana Infiniti modellerini anımsattı. En yakın 100 bin TL’ye alınacak en iyi spor araba örneklerinde olan G35‘i diyebiliriz. Mitsubishi biliyoruz ki Eclipse ismini bir SUV modelde yaşatıyordu. Japon temsilcinin imaj çerçevelerinde büyük revizyona gittiğini görmüştük. Bunun da en yakın örneği Detroit’te damga vuran EV EVO SUV! Eski modellerinde halen daha güçlendirme işlemlerine devam ediliyordu ve en hızlı Lancer EVO’yu caddelere çıkarmışlardı.

Yeni ile retro havanın yansımasının çizimlerde görüldüğü gibi sağlaması çok iyi yapılmış. Ön ve arka kısımda Japon rakip arabalarına benzetmiş olsakta, karartılı difüzör içerisine yerleştirilen dörtlü egzoz grubu çok güçlü izlenimi veriyor. Şu an daha hiç bir şey belli olmasa da, özel çizimlere göre bu şekilde üretime alınması bence iyi olur. Çıktığı takdirde motor bölümünde güçlü turbolarla beslenen düşük hacimli ünitenin olacağı düşüncesindeyim.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum