Yatırım yapmaya başla!

Mercedes’ten Taşımacılık Alanında Devrim Niteliğinde Proje

Dünyanın en büyük otomotiv firmalarından birisi olan Mercedes, karşımıza yepyeni bir proje ile geliyor. Drone destekli bu proje, taşımacılık alanında devrim yaratacak.
Mercedes’ten Taşımacılık Alanında Devrim Niteliğinde Proje

Bilindiği üzere Drone’lar her geçen gün yaygınlaşmakta ve hayatın her alanında yoğunlukla kullanılmaya başlamakta. İnsansız hava araçları, teknolojide yaşanan büyük gelişmelerde önemli rol oynadığını söyleyebiliriz.

Mercedes bu yeni teknolojiyi araçlarında kullanmasıyla beraber taşımacılığa yeni bir soluk getireceğe benziyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan tanıtım ile Drone’ların taşımacılık alanda aktif olarak rol alacağının sinyalleri verilmiş oldu.

 Drone Desteği ile Taşımacılık Yapılacak

Mercedes’in, Amerikan Drone firması Matternet ile beraber çıktığı bu yolda yeni bir taşıma programı geliştirildi. İlk testleri İsviçre’nin Zürih kentinde gerçekleştirilen programda, ufak paketlerin Drone yardımı ile teslimatları yapılabiliyor. Henüz testin ilk aşamalarında yapılan teslimatlarda en fazla 2 kilogramlık paketler kullanılabiliyor.

Teslimatlar Aynı Gün İçinde Yapılıyor

Mercedes Vito’ların yönlendirmesi ile hareketlenen Drone’lar, paketlerini aynı gün içinde teslim edecek. Kent içerisinde belirlenmiş özel noktalarda bulunan araçlardan Drone’ların yönlendirmesinin yapılacağı belirtiliyor. Henüz test aşamasında yapılan bu taşımacılığın ilerleyen günlerde genişletilerek büyük filolar halinde yapılması planlanıyor. Yapılacak olan taşımacılıkla ilgili daha fazla fikir sahibi olmanız için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Gelişen teknoloji ve Drone’ların hızlı bir şekilde yaygınlaşması, gelecekte hava trafiğinin çok daha fazla yoğun olacağını gösteriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum