Yatırım yapmaya başla!

Çinli Geely, Volvo için Mercedes’in Motor Teknolojisini İstiyor!!!

Kısa süre önce Daimler'in en büyük hissedarı olan Geely, bu sefer Volvo'su için Mercedes'ten motor istiyor!
Çinli Geely, Volvo için Mercedes’in Motor Teknolojisini İstiyor!!!

Alman markalar içerisinde Çin ile en çok bağı olanı Mercedes olarak biliyoruz. Çünkü daha önce sizlere Geely’in Daimler’in en büyük hissedarı olduğunu aktarmıştık. Uzak Doğu ile içli dışlı olan bir firmada İsveçli Volvo. Bu kısım birleşimi de Geely Motors ile sağlanmıştı. Ve Volvo – Geely ortaklığı bir üstte taşınarak ortak Lynk & Co adında yeni bir marka oluşturmuşlardı.

Güçlerin birleşimden, XC 40 platformunda birleştirilen 02 modelini görmüştük. Şimdi ise gözler otomatik olarak Mercedes – Volvo – Geely üçlüsü arasında geçen motor yapma konusuna kayıyor.

Geely, büyük hisse alımından sonra Mercedes teknolojisiyle yapılan motor istemiş.

Alman marka hali hazırda bazı modellerinin dizel ünite kısmını Renault’un DCI ünite teknolojisinden karşılıyor. Sağlam benzin motorların yanında sunduğu melez bir üniteyi de araçlarında kullanıyor. Zamanında Renault – Volvo arasında da motor alışverişi olmuştu.

Yalnız Mercedes’in yeni motorun oluşumu hakkındaki düşünceleri şu an için kestirilemiyor. Teklif sadece Çin tarafından sunuldu. İşin aslı başka konularda beraber çalışmanın bir nebze yarar sağlayacağı ancak Mercedes motorlarının Volvo ve Geely modellerinde kullanılmasına sıcak bakmadığı da parantez içerisinde söylendi.

Konuşulan bir diğer konusu ise yukarıda söylediklerimizden daha ilginç!

Sanırım hibrit teknolojisi barındıran motorlar üzerinde alış veriş yapılmak isteniyor. Ancak konunun derinliğine girildiğinde durum daha çarpıcı yerlere gidiyor. Eğer ki Mercedes Volvo’ya motorlarını kullanma iznini verirse Geely, İsveçli markanın hisselerinden Daimler – Benz’e aktarım yapması gerektiği söylendi.

Durumun şu andaki şekli bu. Geely’in 9,69 gibi büyük bir hisseyi Daimler’den alması, işin sonucunda bu motor alış verişinin olacağına işaret ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum