Yatırım yapmaya başla!

Mercedes’in EQC’si 2019 Yılı için Hazırlıklarına Devam Ediyor!

Mercedes'in EV'ye yönelik yaptığı çalışmaların EQC'sinin zorlu testlerine devam ediliyor!
Mercedes’in EQC’si 2019 Yılı için Hazırlıklarına Devam Ediyor!

Elektriklenen dünyamıza göre değiştirilen araçların, büyük paylarından biri Mercedes‘e ait. Yaklaşık olarak projelendirmeler 2015 yılında başlamış ve bu süreçte gösterilen konseptlerin hepsi Generation EQ’nun standartları üzerinden geliştirilmişti. Dönüşüm sinyallerini ve Ar-Ge’lerini 3 yıldır sürdüren Mercedes, sınıf isimleri üzerinden EV araç filosunu tamamlamaya çalışıyor.

Geçtiğimiz sene Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gösterime çıkan EQ A Konsept, geleceğin sürüşleri hakkında bilgileri bizlere getirmişti. Kusursuz üretim mantığının yoğun yaşandığı Alman markada, EQC’nin test aşamalarının büyük oranda gerçekleştirildiği söylendi. Batarya sistemiyle hareket eden SUV’un mutlak surette, koşullara göre verdiği tepkilerin her türlü analiz raporları kaydedilmiş.

Mercedes EQC Tüm Olumsuz Hava Koşullarında Değerlendirilmiş

Batarya ve genel EQ modellerinin Çin merkezli tesislerinde yapılmasının yanı sıra, çıkacak SUV ve crossover ağırlıklı versiyonların tamamında, elektrikli yapıda en iyi menzil rakamlarına ulaşılmaya çalışılıyor.

Süre zarfında EQC, -35 ile +50 dereceler arasında denenmiş. Ani sıcaklık farklarına verilen tepkiler sürekli raporlanarak, motor ve pillerin dayanaklılıkları ölçülmüş. Ve de bir süre daha ölçülmeye devam edileceği bildirildi.

ECQ NVH Standartları için de Testlere Tabi Tutulmuş

Mercedes’in sürücü ve yolcu konforuna ezelinden beri ne kadar hassas yaklaştığını biliyoruz. O yüzden her bir modelinde uyguladığı “Noise, Vibration, Harshness” yani gürültü, titreşim ve sertlik ayarlamalarını ECQ için de uygulamış. Bundan sonraki aşamalar İspanya‘da devam edecek. Orada ise EV SUV’un aşırı şartlarda şarj, klima ve diğer parçalarına odaklanılacak.

Genel EQ model gamı ile ilgili Spesifikasyonları açısından Mercedes tarafından resmi bir açıklama olmasa da çift elektrik motorla hareket ettirilecek araçların 500 km menzile sahip olması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum