Yatırım yapmaya başla!

Mercedes-Benz’in Elektrikli “EQ A Konsepti” Frankfurt Fuarı’nda Tanıtıldı!

Mercedes, Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıtımını yaptığı elektrikli aracı EQ A'nın özelliklerinden bahsetti. Yeni konseptin menzil ve performans rakamları oldukça iyi. İşte detaylar...
Mercedes-Benz’in Elektrikli “EQ A Konsepti” Frankfurt Fuarı’nda Tanıtıldı!

Son zamanların konsept araba gösteriminde hızlı firmalar arasına giren Mercedes, GLG SUV‘dan sonra Frankfurt Fuarı’na hazırladığı EQ A Concept aracını tanıttı. Şunu diyebilirim ki EQ A her ne kadar konsept olarak lanse edilse de yapılış tarzı gayet akıcı ve gerçeği yansıtıyor. Mercedes, güncel modellerinde gerçekleştirdiği soft geçişler ile her geçen gün araçları da güzel hal almaya başlıyor. EQ A hakkında detaylı yorumları aşağıda sizlere vereceğiz ancak şimdiden 3 kapılı hathback yapısının mükemmel olduğunu söylemek istiyorum.

EQ A’nın genel karoser yapısı yuvarlak hatlardan oluşturulmuş. Benimsenen çizgilere ek olarak parçalardaki keskin dönüşler markayı belli ediyor.

Mercedes’in yeni konsept aracının farları küçük, kare yapılı lazer tipi merceklerle donatılmış.

Ön kısımda ızgaranın altıgen yapısı, farları içine alan bir çerçeve içerisinde muazzam duruyor. Burun kısmının eğimli yapısı bize yeni CLS‘yi hatırlattı.

Çamurluklardan bütün olarak ele alınan tamponu, EQ A’yı olduğundan daha büyük göstermiş.

Yan kısımda yatay ön cam ve yaprak formu cam yapısı dikkat çekiyor. EQ A için 20 inçe yakın jant koyulmuş olsa da çıkış şekli farklı ölçüler gelecektir.

Yeni Mercedes konseptin geldik en çekici kısmına. Işık paketlerinin devreye sokulduğu arka gorunum, değişim yapılmadan bu formatta olursa, birçok kişinin alım sebebi olacaktır.

Stop farların bütün olarak ortada ışıklı logo ile buluşturulması akıcı bir görüntü sunmuş.

EQ A’nın çıkış versiyonlarında olurmu bilemeyiz ancak tampon girintilerine verilen Led aydınlatma şahsen etkileyici.

Şimdi ise EQ A’nın asıl çıkış amacı ve iddalı olduğu motor kısmına geldik. EQ A’da her bir aksa elektrikli motor koyulmuş.

Çift elektrikli motorun toplamda 272 bg güç ve 500 nm tork sağlanması bekleniyor.

EQ A’nın gelişmiş motorları sayesinde 0-100 km hıza çıkışı sadece 5 saniyede gerçekleşiyor.

400 km menzil rakamı verilen EQ A’nın 60 kW’lık lityum pillerini kablolu veya kablosuz olarak şarj etme imkanı sunuyor.

Son zamanlarda çıkan konseptler arasında beni en çok etkileyenin bu araç olduğunu çekinmeden söyleyebilirim. Mercedes CEO’su Dieter Zetsche‘nin geçen gün yaptığı açıklamada “2022’de tüm Mercedes modelleri elektrikli olacak” haberi EQ A ile doğrulanmış oluyor. Yanılmıyorsam Mercedes, elektrikli araçlarına “EQ” ile seslenerek sonuna getireceği harfler de modelini belli edecek.

Yani A Serisine yönelik algıladığımız bu aracın EQ C, EQ E gibi gitmesini bekliyorum. Sonuç olarak Frankfurt Fuarı için hazırlanan yeni Mercedes konsepti oldukça teknolojik olup, 400 km menzili gösterdiği performansla beraber birleştiğinde etrafındaki rakiplerine güzel cevaplar vermiş oluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum