Yatırım yapmaya başla!

Mercedes-AMG’nin Güncellenen Yarış Aracı GT3 Son Teknolojiyle Harmanlanmış!

Mercedes-AMG'nin yarışçı kimliği GT3 son teknolojik yenilmesiyle geldi!
Mercedes-AMG’nin Güncellenen Yarış Aracı GT3 Son Teknolojiyle Harmanlanmış!

Pistlerden yasal yollara aktarılmış en güzel yarış aracı temsilcisi AMG GT3 son güncellenmiş şekliyle geldi. Mercedes model geliştiricisi ve özel birim araç yapımcısı AMG’nin standart bir GT’den daha hafif ve güvenli şekilde imal ettiği GT3, tamamen yeni bir seviyeye taşındı.

Performans konusunda gerek motor kaputunun altı gerekse de yardımcı aerodinamik ögeler sayesinde araç her daim uçuş modunda ilerlemekte. Vites kutusunun arka aksa bağlı olduğu bir Race Car’ın gelin son halinde neler varmış ona bakalım.

GT3 güncellemesinde birinci adım dış yapıda değişime gitmek olmuş.

2020 Mercedes-AMG GT3 YenilemesiDeğişimin ilk bakıştaki olağanüstü hissini sizde aldınız mı? Tasarım mühendisleri araca yapılacakları yüzlerce farklı hesaplama sonrasında GT3’ün son halini çıkarmış. Öncekine göre AMG yarış aracının kaputtaki hava kanalı derinliğinin biraz düşürüldüğünü görüyoruz.

Tampon tamamen yeni olup, alt karbon lip ve köşe tırnaklarının açısal ve boyutsal değişimleri GT3 daha bir vahşi göstermiş. Panamerica ızgaranın dik krom çubuklarında değişim olmazken, biraz daha büyüdüğünü söylememiz mümkün.

Aydınlatma grubu da elden geçirilmiş.

2020 Mercedes-AMG GT3 Ön DeğişimleriMarkanın en agresif davranışlar sergileyen modeli GT3’ün far grubunun biraz daha ovalleştirilip, LED düzenin “u” şekline geldiğini fark ediyoruz. Ön ayırıcıların dışında devasa arka kanatta değişmiş. Almanlara göre değişim gören sistem ayarlamaları sonrasında kanadın daha iyi downforce etkisi yaptığını söylüyorlar.

Araçtaki sır performans olduğundan mühendisler yeni bir isteğe bağlı Drop/Start bırakma başlatma özelliği sayesinde entegre hava jaklarından düştüğünde otomatik olarak motor ateşlenecek.

Revizelerin devamında alt sistemler de yer alıyor.

2020 Mercedes-AMG GT3 Arka KanatMercedes-AMG, aracın çekiş kontrol sistemine daha taze teknolojiler eklemiş. Özel lastiklerine daha uyumlu son nesil bir ABS kullanılmış. Ekstra olarak daha kolay ulaşımı olan hava filtresi takılmış.

Yarışlar için çok fayda sağlayacak bir kaydetme sisteminden bahsedildi.

GT3, araç bileşenlerinin çalışma süresinin otomatik olarak kaydedilmesine ve analizine izin veren bir sisteme sahip. Mercedes-AMG, bu özelliğin yarış araçları için tartışmasız iş rahatlatıcı olduğunu söylüyor. En başta ekipler araç verilerini manuel olarak kayıt tutmayacak. Ve en önemlisi de hangi bileşenin değişmesi gerektiği için zaman harcanmayacak, her şey net anlaşılabilecek.

GT3 sahiplerinin maliyetlerini de düşünen Mercedes  motoru, ön dingili ve direksiyon sistemini korumaya yardımcı olacak yeni bir entegre kriş eklediler. Değişimin faydası ise kazalar ve çarpışmalarda onarım daha az maliyetli olacak.

6.3L V8, daha uzun süreler çalışması için yeniden geliştirilmiş.

6.3L doğal emişli motorun aslında temel özellikleri aynı. V8’in sadece daha uzun soluklu sürüş verebilmesi üzerine yoğunlaşılmış. Yüksek hacimli motor daha uzu sürüşler sonrasında ısınacak ve performans kaybedecek.

Yeni Mercedes-AMG GT3’ün teslimatları bu yılın sonunda başlayacak. Fiyat seviyesi 453.275 dolar. Aracın fiyatı kadar sağladığı sürüş özellikleri de astronomik. Kısaca 2020 AMGT GT3’ün teknolojik yatırımları buradan iyi gözüküyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum