Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Mercedes-AMG 45 S Hockenheim GP’de Mustang GT’ye Tozunu Yutturdu!Kompakt kas arabalarından pürüzsüz bir yarış videosu geldi. 2019 yılının ateşli hatchbacklerin en gözdesi olan Mercedes-AMG 45 S Hockenheim GP’de Mustang’i yendi. 2.0L motor üzerinden gücünü alan 5 kapılı Merso, 4Matic AWD sistemine 8 hızlı çift kavramalı vitesi aracılığı ile 415 ps güç gönderimi yapıyor. 500 nm torkluk ölçü altında A45 S için hızlı değerler otomatikman ortaya çıkıyor.

Hızlanmasını 3.9 saniyede tamamlayan Alman, 270 km/h maksimum sürate çıkabiliyor. Stuttgart’ta indirilen gümüş canavar, SportAuto Hockenheim GP’de 2:00,70‘lik zaman kazandı. Profesyonel sürücü Uwe Şener, birçok iyi donanımlı arabaları solladı.

FastestLaps değerlerine göre A45 S, Mercedes-AMG GLC 63 S’ten 0.2 saniye daha hızlı değer verdi. GLC, Alfa Romeo Stelvio’yu yenerek Yeşil Cehennem’in en hızlı olduğunu buradan hatırlatalım. 

A45 S, V8 motorlu Ford Mustang GT’den de 0.5 saniye daha hızlı olduğunu gösterdi. Alpine A110, parkuru 2: 01.90’da ve Volkswagen Golf GTI TCR 2: 03.60’da tamamladı. Audi R8 4.2 FSI ise 2:99.65‘te tamamladı.

Mercedes-AMG’nin muhteşem mühendisliği yeniden kendini gösterdi. Seri için geliştirilen 2.0L motordan çoğu kişi umutlu olmasa da yapısal farklılığını şimdi Hockenheim GP’de de ispatladı.

Alman markanın son planlarını geçtiğimiz gün yayınlamış ve A45 S’in motorunun diğer üst modellere de geçirilmesi gündeme gelmişti. Mercedes motorları konusunda bu aralar radikal kararlar almaya başladı. Geçtiğimiz sene atmosferik V12’lerin olmayacağını söylemesi ardında, bundan sonra içten yanmalı motor teknolojilerine yatırım yapmayacaklarını bildirmişlerdi. 

Yani 2025 yılında kaput altına koyulacak bir Mercedes içten yanmalı motoru bugünün teknolojisinde olacak. Bu da model gamının tamamını elektriğe geçiriyor demektir. EQ’lerle birlikte plug-in hibrit model varyantlarını daha sık göreceğiz.Bunu okuyan bunları da okurSponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
Sponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum