Yatırım yapmaya başla!

Mercedes Rüya Otomobili 1954 – 300 SL için Yeniden Parça Üretecek!

Mercedes'in, otoritelerce dünyanın en iyi aracı gösterilen 1954 300 SL için yeniden panel parçaları üretilecek!
Mercedes Rüya Otomobili 1954 – 300 SL için Yeniden Parça Üretecek!

Yıl 1954’ü gösterdiğinde tarihin unutmayacağı spor otomobil Mercedes bantlarından indiriliyordu. SL tanımının ilk uygulandığı 300 Serisi, karizmanın en üst seviyesinde, Gullwing kapılarıyla tüm kafalardaki araba kavramını bir anda yok etmişti. Sportlich Leicht (spor hafif araç) olarak adlandırılan SL, dişli rakiplerine martı kanatlarını gösterdiği an mücadelenin sonucunu orada belirliyordu.

Bundan sonra gelecek segment araçları rüyaların spor otomobilinin altında yer alacaktı. Çalışmaların ikinci etabında 190 SL ile 4 silindirli motoruyla 25.881 adet üretilerek daha fazla insana ulaşıldı. Geçen senelerde SL için farklı konseptler hazırlanarak W113’den R231’e kadar 6. nesle getirildi. Mutlaka ilk serinin değeri diğer nesillerde olmayacaktı.

Mercedes İlk SL kullacıları için sertifikalı tedarikçi ile anlaştı.

Üretiminin üzerinden 64 sene sonra koleksiyoncuların duymak istediği en güzel haberlerden biri olabilir.

Yaşadığımız zamana kadar gelebilen SL’lerin orijinal restorasyonu yapmak giderek güçleşmiş olacak ki Mercedes böyle bir yönteme başvurmak zorunda kaldı.

Klasik model için yeni gövde panelleri yapılıyor.

Alman marka SL sahiplerinin yenileme süreçlerini daha kolay geçirmeleri için kendininde güvenip test ettiği bir üreticiyle uzlaşmaya varmış.

İşte en büyük olmasının nedenlerinden birisi de Mercedes’in onlarca birim işinin arasından bile klasik araç müşterilerini de unutmayışı.

Parçalar herhangi bir Mercedes satış ortaklığı olan bir yerden alınabilecek.

Metal parçalar ön siparişle beraber üretime alınacak. Sonrasında ise aracınızın rengine uygun elektroforetik yöntemle özel olarak boyanacak. Kendine özgü gövde yapısının 3B verileri analiz edileceği için 300 SL Gullwing’e parça eşleştirmesi kusursuz olacak. Şimdilik 6 parça tedariği olacak.

O parçaları fiyatlarıyla beraber söyleyecek olursak; ön paneller sol – 14.258 $, ön paneller sağ 14.258 $, arka paneller sol – sağ – 17.822 $, arka uç merkez bölümü – 3.564 $ ve arka kanat – 10.693 dolar belirlenmiş. Saydıklarımız tedarikçinin giriş kısımları. Sonrasında daha fazla parça yapmaya çalışacaklarını söylediler.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum