Paylaşım

Mercedes Gelecek Adına Önemli Bir Karara İmza Attı!


 

Mercedes 2022 yılı için tüm modellerini ilgilendiren tarihi bir karar aldı. İşte detaylar...

Mercedes, geleceğin yakıt sistemlerini ilgilendiren önemli bir karar aldı. Alman otomobil üreticisi en az 50 modelinin elektrik destekli motorlarla üreteceğini bildirdi. Opsiyon seçeneklerine eklenecek hibrid ve tamamı elektrikli motorlar tüketicilere sunulacak.

Bu karar daha öncesinden Land Rover ve Volvo firmaları tarafından alınmıştı. Dünya ülkeleri de bu akıma kapılarak önümüzdeki 10 yıl içerisinde benzinli ve dizel araçları tamamen yasaklaması bekleniyor. Bu ülkelerin başında yasaklamayı en erken Almanya ve Çin‘in uygulaması bekleniyor.

Daimler CEO’su Dieter Zetsche, 2022 yılında Mercedes’in tüm modellerinin elektrikli olacağını söyledi.

Mercedes’in bu yöndeki ikinci kararı ise Smart markasını ilgilendiriyor. Smart’ın da tüm modellerinin de elektrikli olacağı bildirildi.

Son yılların otomotiv dünyasını meşgul eden ve VW ile başlayan Dieselgate’den sonra elektrik geçişlerinin biraz daha hızlı olduğunu görüyoruz.

Mercedes’in karar aldığı yıla bakarsak, çıkarmayı planladığı GLB SUV ve yeni GLG araçlarında, benzinli motorlara yer vereceğini söyleseler de elektrikli motorlarla çıkışlarının olacağı şimdi daha çok belli oldu.

Oldukça hızlı geçilen yeni nesil hibrid ve tamamı elektrikli ünitelere Japon markalardan sonra Alman üreticilerin de atağa geçtiğini görmekteyiz.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın