Yatırım yapmaya başla!

Tesla’nın Model S’ine Karşı Mercedes EQ – S ile Cevap Verecek!

Mercedes'in 2022 planlarında, en lüks EV araç olacak S Serisine yönelik EQ - S'in sahne alacağı söylendi. İşte detaylar...
Tesla’nın Model S’ine Karşı Mercedes EQ – S ile Cevap Verecek!

Markaların elektrikli araç konularına olan yatırımları bitmiyor. Bu yüzden farklı ülke şirketleri dengeleri değiştirecek ortaklıklar kuruyorlar. Mercedes, bulunduğumuz zamana kadar crossover ve SUV alanlarında EV motorlarıyla kendini göstermişti. Plug – in hibriti S560‘ye yerleştirerek, lüks yaşamın elektriğe geçişini görmüştük. Melez motorun koyulmasından sonra büyük sedanın sadece 2.1L yakıt tüketimi ile şaşkınlık yaratmıştı. Döndük Tesla’ya!

Evrene sunulan en lüks ve EV üniteli araçları Tesla kendi bünyesinde bulunduruyor. Özellikle markayı temsil eden Model S, lüks yaşam alanları sunarken, aynı zamanda barındırdığı teknolojik yeniliklerle de şu an için geçilmez konumda duruyor. Almanların bu konudaki ağır işleyişlerinde sanırım son kısma gelindi. Audi A8 ve BMW 7 Serisinin hibritine karşı artık elektrikli EQ – S Class geliyor.

2022 planları içerisinde olan proje, sanırım çok konuşulacak.

Alman marka bu yıllar arasında bir otomobilde ne kadar teknoloji olabilirin resmini bizlere gösterecek gibi duruyor. Bildiğimiz gibi Mercedes, elektriğe geçiş döneminde araç isimlerinin başına EQ ibaresini getiriyor.

Generation EQ temellerinden yola çıkılarak türetilen modeller arasından test sürüşleri yapılan EQ – C‘yi görmüştük.

Yeni EQ – S’in çıkışıyla en lüks EV kavramına Mercedes sahip olacak.

Planlar gerçekten büyük. Düşünülen çalışmalar arasında bundan 5 sene sonrası için 50 hibrit veya elektrikli modelin sunulması var. Sistemi hızlandırmak için halen daha garip gelse de Çin ortaklığına başvurulmuştu.

O yüzden Geely, Daimler’in en büyük hissedarı olmuştu. Küresel anlamda Mercedes X – Class pick-up ile girdiği yolda yanına Nissan ve Renault’u almıştı. Bölünme taktiğiyle yol alması işleri çabuklaştırmadan ziyade, maliyet düşürmeyi kapsıyordu. Tam boyutlu lüks sedan EQ – S 2022 yılında Tesla Model S’in karşısına çıkmak için hazır olacak. Yine de Elon Musk’un 4 sene zarfında neler yapabileceği hesap edilmeli. Bakalım otomotivin yıldızı lüks sınıfa EV mantığına kaç motorla girecek!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum