Yatırım yapmaya başla!

Meksika’nın Yoksullar için Başlattığı İhale Tüm Dünyanın Dilinde!

Meksika Cumhurbaşkanı Lopez Obrador, haksız kazançları haklı kazançlara dönüştürüyor.
Meksika’nın Yoksullar için Başlattığı İhale Tüm Dünyanın Dilinde!

Kötü insanlara açılan savaşın son neticesinde Meksika, “alınanı iade etme” mantığında bir çalışmayla dünyanın gündemine oturdu. Hükümetler tarafından bazen ülkeye kaçak giren araçların ekskavatörlerle ezildiğini birçok kere izledik.

Haliyle “araçlar satılıp neden devlet kasasına alınmıyor” düşüncesini doğuruyordu.  Meksika, tam olarak bizlerin düşündüğünü gerçekleştirmiş. Farklı yollarla sahip olunan 82 adet otomobil için ihale açılarak satışları yapılacak.

Meksikalı polisler tarafından ele geçirilen arabalar, otoparklardaki bekleyişlerin ardından satışa çıkıyor.

Söylenen araç listesinde süper spordan, amiral sınıfa kadar hatta birçoğunun da zırhlı araçlar olduğu açıklandı. İlgimizi çeken ve pahalı olacaklar içerisinde Lamborghini Murcielego ve Porsche modelleri yer alıyor. Ve tam korumalı zırhlı araçların da çokluğundan söz ediliyor.

Açık artırmanın diğer seçeneklerinde Mercedes-Benz’in spor araçları ve lüks sedanları yer alıyor. Ford Mustang, Camaro ve Chevy Corvette gibi Amerikan spor arabalar da ihalede yerini almış.

Meksika Başkanı yapılan eylemin öneminden söz ediyor.

Lopez Obrador, “‘İnsanlardan Soyulmuş Olanları İadeye Etme Enstitüsü” altında haksızca kazanılarak alınan otomobillerin yoksullara iade edileceğini söyledi. Ülkeye sokulan bu tip araç ve diğerlerinin en çok fakir halkı etkilediğinden bahsetti.

Ülkede ele geçirilen ve otoparklarda çürümeye bırakılan araçların ihale yöntemleriyle satılıp, gelirinin planlı şekilde fakir toplumlarla gönderilme çalışmalarının daha doğrusu projesinin başlatıldığı bildirildi.

Obrador, “Yoksulları soyuyorlar ve onu yolsuzluğa veriyorlardı. Artık değil. Şimdi talimatları, insanlara ve bu kaynaklar meşru sahiplerine geri verilecek.” dedi.

İhale sonucunda satılan araçlardan iyi bir gelir elde edileceği söylendi.

Yetkililer, açık artıma sonunda en az 1.5 milyon dolarlık bir kazanç sağlayacaklarını bildirdiler. Meksika, fakirlerden dolaylı yollardan alınan paraları sadece arabalarla iade etmeyecek. Suç baronlarının ve çete liderlerinden ele geçirilen evlerde satışa çıkıyor. Denilene göre gençlerin uyuşturucu rehabilitasyon programlarına yatırılmak üzere 3 ev satılacak ve yaklaşık olarak 7 milyon dolar gelmesi bekleniyor.

Kuzey Amerika ülkesinde başlatılan çalışma takdir edilecek cinsten. En azından otomobiller bazı devlet başkanları gibi tanklarla ezilmiyor, yakılmıyor, metal hale getirilmiyor. Her ülkede bu gibi kaçak yollarla gelen veya suçlulardan ele geçirilen mal varlıklarının bu şekilde satılarak fakir halka geri verilmesi gerekir. Meksika Cumhurbaşkanı‘nın açtığı ihale konusu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum