Yatırım yapmaya başla!

McLaren’in Track25 Yol Haritası Planları Dünyaya Damga Vuracak!

Üstün hız otomobilleri üretmekte usta olan McLaren 7 yıllık Track25 yol haritası planından bahsetti. İşte şirketin harika planları...
McLaren’in Track25 Yol Haritası Planları Dünyaya Damga Vuracak!

Büyük markalar geleceğe dair planlarını teker teker yayınlamaya başladı! Maserati, 4 yıllık planlarını açıklamıştı ve tamamı elektrikli otomobil üretimde atacağı adımları bizlere göstermişti. Değişiklik olmazsa İtalyan şirket ilk EV aracını Alfieri Coupe olarak düşünüyor. 5 sene önce İngiliz şirket McLaren’de elektrikli araçlara yönelik P1 modelini çıkarmış ve aynı zamanda F1 teknolojisinin ışığında gelişimlerini sürdürmüştü.

Track25 planlarına baktığımızda McLaren, 2025 yılına kadar melez ünite için farklı bir program hazırlamış. İstenilenlerin gerçekleşmesi durumunda ise süper spor araba üreticisi hız konusunda rakiplerinin canını biraz sıkabilir. McLaren’in yapmak istedikleri neymiş hep birlikte bakalım!

McLaren Yeni Teknoloji Tesisinden Bahsetti!

McLaren'in Yeni Teknoloji Tesisinden Bahsetti!Dünyaya daha hızlı araçlar sunabilmek adına çıkışlarını bırakmayan spor araba markası, McLaren Composites Teknoloji Merkezi (MCTC) ile geleceğin araçlarının hayal ötesi olacağını söyledi.

Operasyon bölgesi adına; üretimin %57’sinin İngiltere‘de olacağı ve kaynaklara da aynı yerden ulaşılacağı aktarıldı. McLaren 7 yılda, modeller içerisine toplamda 18 adetlik bir eklemeden bahsetti. Bunu açacak olursak; şu anda imal edilen modellerin üzerine farklı türevlerin düşünülmesi yanında, verilen rakam içerisinde yeni tasarlanacak hiper araçlarda olacak.

İngiliz Marka 2025’e Kadar Yılda 6 Bin Araç Satacağını Söylüyor

İngiliz Marka 2025'e Kadar Yılda 6 Bin Araç Satacağını Söylüyor2010 yılından beri bağımsız şekilde kendi spor otomobillerini üreten McLaren, 7 yıl içerisinde 15 bin adet araç satarak gücünü göstermişti. Track25 yol haritasında bundan sonra yıllık 6 bin araç satış hedefi gösterilmiş. Yani bu, 7 yılda 42 bin satış demek.

Yeni varyantlar ve modellerin desteği ile McLaren araç satışının sonraki 7 yılında 3 katına çıkarmayı hedefliyor.

McLaren Modelleri Daha Korunaklı Olacak

McLaren Modelleri Daha Korunaklı OlacakYine Track25 kapsamında, otomobiller için gelişmiş siber koruma paketi getiriliyor. Araç takibi ve uzaktan yazılım güncellemeleri ile müşteriler yeniliklere servislere gelmeden sahip olacak. McLaren şu anda 31 pazara araç gönderiyor ve hedefleri Rusya, Hindistan ve Orta – Doğu Avrupa gibi ülkeleri de içine katarak toplamda 100 satış noktasına ulaşmak istiyor.

McLaren CEO’su Mike Flewitt, 2025 yılına kadar olan sürecin sürüş ve sahip olma deneyimini geliştirmek için teknolojinin dağılımının yapıldığını bildirdi. Bir de 50 milyon Sterlinlik bir yatırımla kendilerinin yeniden geliştireceği karbon fiber küvet ve hibrit motor geliştirilmesinden bahsedildi.

McLaren gelecek yıllara gerçekten sağlam temeller atmayı planlıyor. Yeni modellerle birlikte onların alt yapısında oluşturulacak yenilikler marka değerinin katlayacağı düşüncesindeyiz. İngiliz spor araba üreticisi sizce Track25 planlarının hepsini gerçekleştirebilir mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum