Yatırım yapmaya başla!

McLaren’in “Senna” için Richard Mille ile Yaptığı “190 Bin Dolarlık Saat”

McLaren, en özel hiper arabası Senna'yı biraz daha ölümsüzleştirmek için Richard Mille ile araç tasarımına dayanan saatini gösterildi!
McLaren’in “Senna” için Richard Mille ile Yaptığı “190 Bin Dolarlık Saat”

Bazen özel üretim ürünler sadece otomotiv sektöründe arabadan ibaret olmuyor. Bazen bir süs eşyası, çanta, saat vb. aksesuarlar olabiliyor. Müşterilerini daha özel hissettirmek isteyen firmalar da en az araçları kadar değer biçilen hediyeler sunuluyor. Bunların en yakın örneğini Mercedes’ten verebiliriz. Alman marka S650 Maybach satın alanlara onlarca çeşit özel ve binlerce dolar değerinde hediye vereceğini söylemişti. Ayrıca bunların belirli yerlerde para karşılığı da alınabileceği söylenmişti.

Aynı şekilde İngiliz firma F1 tarihinin Brezilyalı şampiyonu Ayrton Senna şerefine McLaren 720S Senna‘yı çıkartmıştı. Tabi ki bu kısım en özel olan tarafı ancak bu kadarla yetinmeyen spor araba üreticisi bir de sınırlı sayıda insanın sahip olabileceği saat çıkarma kararı almış.

Egzotik süper spor araba alan insalarda genelde bu tip ürünlere karşı şiddetli eğilimler vardır.

Bunu bilen firmalarda görselde gözüktüğü üzere özel ve bir o kadar da pahalı hediyelikler yapmaktan çekinmiyor. McLaren bu anlamlı saati en son RM 11-02 Automatic Flyblack saati ile hayran bırakan Richard Mille ile yapacak. Ve bu saat üreticisinin ürünleri özel olmakla kalmayıp dünyanın en pahalı erkek saatleri listesinde yer alıyor.

Richard Mille bu projede McLaren Applied Technologies birimi ile hareket etmiş.

Sanırım bu olayın net şekli; Manchester Üniversitesi McLaren birimindekiler tasarım konusu tarafında çalışmalarını sürdürdüler. Mekanik yapının ve çerçevenin hangi madde içeriğinden olacağı da Richard Mille‘ye danışıldı.

En az 720S Senna kadar özel beklenen saatin, genel yapısının Carbon TPT denilen, son derece güçlü ve hafif bir maddeden imal edileceğinden söz edildi. Hafiflik ve sağlamlık deyince ilk akla gelen maddelerden olan Titanyumda işin içerisinde.

RM11-03 McLaren Automatic Flyback Chronograph adını verdiği saat sandığınızdan daha pahalı bir ürün olacak.

Turuncu saf kuvars kristalinden oluşturulan RM11-03, 190 bin dolar değerinde. Öncelik Mclaren’in Ultimate Serisi müşterilerinin. Yanılmıyorsam özel kullanıcıların tercihine sunulduktan sonra diğer müşterilerin alması için davet edilecek.

Yine bir otomobille uyarlanmış haddinden fazla pahalı bir ürünü inceledik. Saati kolunda kaç kişi takıp gezdirmek ister? Şahsen Senna anısına dair bu pahalı McLaren saatini kırılmaz cam içerisinde alarm sistemiyle korumayı düşünürüm.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum