Yatırım yapmaya başla!

McLaren: “Elektrikli Bir Aracı Pil Teknolojisi Mükemmel Olduğunda Düşüneceğiz”

McLaren, elektrikli araç dünyasına girmemesinin sebebi olarak dikkat çekici bir noktadan söz etti.
McLaren: “Elektrikli Bir Aracı Pil Teknolojisi Mükemmel Olduğunda Düşüneceğiz”

McLaren aslında elektrikli araç konusunda atılımlar yapmış bir firmadır. Hibrit motorlu araçlara karşılık P1 ile harikalar yaratan marka, bunun için telaş etmediklerini söyledi. Üstün yol otomobilleri standına baktığımızda ise Lotus, Pininfarina ve Rimac şirketleri 2 saniyenin altında kalkış yapabilen modellere sahipler. Satış rakamlarıyla diğer şirketlere göre son yılları karlı geçiren McLaren, planların daha ileri bir tarihe olduğunu aktardı.

McLaren GT’nin Avustralya tanıtımında konuşan marka pazarlama direktörü Jamie Corstorphine, modellerinin haleflerinde yapılacak değişimlerde bu faktör üzerinden gidileceğini dile getirdi. İşte detaylar;

McLaren hiper bir elektrikli prototip üzerinde çalıştığını inkar etmiyor.

Benzer yaklaşımı Rolls Royce’de yaşamıştık. İngiliz amiral marka, hibrit araçlarda bulunmayacağını, aşamayı atlayarak tamamı elektrikli araçlara yöneleceklerini söylemişti. McLaren tam olarak böyle düşünmese de yapacaklarının biraz gecikeceğini anlatmak istiyor.

Corstorphine, “Daha önce söylediğimiz, özelliklerin ve öznel hissin bir EV’ye nasıl karşılık geldiğini anlamak için nihai serimizdeki bir EV prototipi üzerinde çalışıyoruz. Her zaman bizim yaklaşımımız bir şey inşa etmek ve onu en iyi şekilde sürebilmektir.” dedi.

Konuya biraz daha dahil olduğumuzda aslında McLaren, modellerine ağırlık yapacak pillerin daha fazla geliştirilmesinden yana. Bu tip hiper kategori modellerinde en büyük esas, hafif olması. Karbon-fiber de bu işin temel maddesi. Bu sebepten ötürü güncel pillerle bir yatırımın manasız olacağı savunuluyor.

Pazarlama direktörü konuşmasının devamında, “Hafiflik, McLaren’in en önemli özelliklerinden biridir. Gelecekte arabaları mümkün olduğu kadar hafif hale getirmek için bu felsefeyi koruyacağız. Her şey en iyi sürüş deneyimini sunmakla ilgili. McLaren , ödüllendirici bir sürüş deneyimi sunmakla ilgileniyor. Bu yüzden bir EV sürüşü için en iyi sürüş memnuniyetini elde etmek için prototipimizi geliştiriyoruz.” dedi.

Emin bir şekilde McLaren, 2019 yılında kullanılan pillerin ve teknolojisinin çok yetersiz olduğunu ve ancak 2025 yılında gelinecek seviyede uygun olabileceğini açıkladı. Ayrıca İngiliz firma, bataryalarını en fazla 30 dakikada tam şarj etmek istiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum