Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

McLaren 720S’in Karşısına Şimdi de Ariel Atom 4 ve BMW S1000RR Çıkıyor!McLaren 720S’in Karşısına Şimdi de Ariel Atom 4 ve BMW S1000RR Çıkıyor!

Autocar çok zevkli drag yarışı hazırlamış. Videonun asıl konusu McLaren 720S’i geçebilecek farklı tür otomobilleri çıkarmak. Gezegenin en hızlı kara taşıtlarından biri olduğundan, 720S‘i zorlayacak araçlar bir elin parmağını geçmez. Mavi McLaren’in diğer köşesinde duran ilginç şekle sahip Ariel Atom’da hafife alınmaması gereken otomobillerden.

4. neslinde Civic Type-R motoruyla desteklenen Atom, güçlendirilmiş şasisiyle çıkış yapmıştı. Yine Lotus’un süspansiyon sistemiyle donatılan İngiliz, 2.8 saniyede 100 km’ye çıkabiliyor. Bunu yapabilmesindeki en büyük neden, hafif olması.

Son zamanlarda etrafta şu söz dolanır; 1000 cc’lik süper racing BMW motosikletini geçecek Bugatti Veyron’dan sonra stok McLaren’dir. Aerodinamik gelişmeler ve araç güçlerinin çekinmeden koyulduğu dönemde İngiliz McLaren’in her bir modeli gizli bir silah niteliğindedir.

Farklı araç kategorisindeki kapışmalar için bu araçları bir araya getiren Autocar, sonunu merakla beklediğimiz bir drag yarışına yer vermiş. Start çizgisinde ilk burun çıkarmayı gücünü iki tekerleğe veren BMW S1000 RR oluyor. Hemen arkasında 720S ve sonra Atom 4. Sadece birkaç saniye sonra sıralama değişiyor ve 720S büyük bir hışımla motosikletin önüne geçiyor.

Yarışın başında çok da şansının olmadığını bilen Ariel Atom, arkadan kamera çekimi yapmak zorunda bırakılıyor. Yarışın sonunda finish çizgisini ilk McLaren geçecek gibi bir algı oluştuysa da tamamlayan S1000 RR, ciğerlerine çektiği havayı en sonunda bırakıyor. Arada milisaniyeler oynasa da.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur