Yatırım yapmaya başla!

Mazda Sıralı 6 Silindirli Motorunu Skyactiv-X ile Canlandırıyor

Mazda, eski yapıları biraz da terk etmemek adına sıralı 6 silindirli bir Skyactive-X geliştirmesine girebilir. Detaylar haberde;
Mazda Sıralı 6 Silindirli Motorunu Skyactiv-X ile Canlandırıyor

Mazda gelecekte çıkartacağı üst segment modelleri için yeni bir motor geliştiriyor. Her zaman şunu öğrendik ki; Japon firmalar bazen gidişatın tersine hareketlerle insanlara, yerleşmiş olan bir şeyin bitmediğini, devam edilebileceğini gösteriyor. Çoğu konuda öncü oldukları gibi, bazı bahanelerle bırakılan araç unsurlarını da sürdürülebileceğini gösteriyorlar.

Mazda’dan gelen motorun barındırdığı özellikler gerçekten sürpriz oldu. Okların yönü hibrit ve elektrikli araçların dışında emisyon düşürme çabasındayken Mazda, sıralı 6 silindirli bir motor ünitesi için çalışma içerisinde olduğunu söyledi.

Mazda’nın dünyada özellikle benzinli ünitelerde Skyactive-X ile sağladığı başarıyı, her alanda değerlendirmek istiyor.

Amerika’ya gönderilen modellerinde Skyactive-X motoru için acele etmeyen şirket, 6 silindirli seçenekle geniş pazar ülkesine gidiş sağlayabilir. Mazda, model gamını çoğaltmanın peşinde. Bunu da yaparken tamamen ayrı bir platform ve farklı işleyiş biçimleri şeklinde yapmak istiyor.

Geçtiğimiz senelerde fuarlarda gösterilen ve şimdiki model stillerinin mimarı olan Vision Coupe‘un kesinlikle canlandırılacağını düşünüyoruz. İşte tam olarak sıralı 6 silindirli Skyactive-X’e böyle başlanacağını düşünüyoruz.

Akla ister istemez “emisyonu nasıl ayarlayacaklar ki” gibi otomotivin sıkıntılı gündem sorusu akla geliyor. İçeriğimiz Mazda ve ürünleri olduğundan bunu kafaya takmasak da olur. Yeni mimaride motorlar premium segmenti hedef alarak, uzunlamasına yerleştirilmiş bir düzende olacak. Asıl 6 silindirde dikkat çeken kısım, hibrit ve plug-in teknolojilerine uyumlu olması.

Fazla silindir ve yüksek hacim motorlardan vazgeçen şirketler, bir taraftan da boşa çıktıkları dönemler içerisinde eskiye dönüş yapmaya başladı. Düz altı silindirliler için Mercedes, Jaguar-Land Rover ve bu aktarmanın yegane sahiplerinden BMW ardından Mazda’da koşuya ortak oluyor.

Sevindirici bir durum olan Mazda’nın yeni ünitesi için zaman verilmedi. Şirketin model ve işleyiş planlarına göz gezdirdiğimizde en yakın tarih olarak 2021 yılının olabileceğini düşünüyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum