Yatırım yapmaya başla!

Maserati Resmi Yol Haritasını Gösterdi!

İtalyan Maserati, sessiz bekleyişini gösterdiği 4 yıllık planlarla bozdu. Marka, çok büyük köklü değişimlere imza atacak!
Maserati Resmi Yol Haritasını Gösterdi!

FCA’nın bünyesinde üretim süreçleri sürdürülen Maserati, belirli bir dönemde işlerin ters gitmesiyle şirketinin gözünden düşmüştü. Hayal kırıklığını geride bırakan İtalyan grup, ilerisi için şekillendirdiği teknolojik yol haritasını paylaştı. Planlar içerisinde genel olarak modellerin elektriklendirilmesi ve yeni çıkacak hızlı EV araçlar bulunuyor.

2022 planlarına baktığımızda en sevindirici kısmı, konsept model Alfieri‘nin gerçek dünyayla tanıştırılacak olması. Maserati, hız ve modelleri hakkında spesifik detaylarından bahsederken, araçların üzerinde gelecek aerodinamik parçalardan da bahsetti. Anlaşılan o ki gerçekten sessiz ama hızlı Maserati’lere az bir zaman kaldı!

Maserati’ye Göre Alfieri EV 300 km/h Süratlere Çıkabilecek

Biraz sonra bahsedeceğimiz projelere bakılırsa, tamamen Alfieri için kurulacak elektrik platformundan aslında diğer modeller de yararlandırılacak. Önümüzdeki 4 sene içerisinde Maserati içerisinde neler olacağını sıraladığımızda; yüksek hızlara çıkması sağlayacak AWD sistemi, aktif aerodinamik unsurlar, tork vektörü ve Alfieri’ye gelecek 3 adet elektrikli ünite.

Devam ettiğimizde; son teknoloji bataryalar, hafif yapıyı destekleyici öğeler, uzun menzil ve hızlı şarj üniteleri! İddiaya göre bunların hepsi bir araya geldiği zaman yeni Gran Coupe aracının 2 saniye altında 0-100 km/h aralığına çıkabileceği söylendi. Şaşırtıcı olmaz!

Levante ve Ghibli’ye Daha Fazla Güçler Geliyor

Maserati Blue Stratejisi olarak isimlendirilen elektrik geçişlerinde, Levante ve Ghibli için özel muamele yapılacağı söylendi. En başta sportif sedanın baştan sona yenileceği ve güncellemeyle gelecek elektrikli, güç aktarma organının versiyonlara ekleneceği haberi verildi.

Diğer yandan aynı şeyler Levante SUV için de geçerli olacak. Maserati’nin EV’den sonra asıl bombası da araçlarında 3. seviye otonoma geçmesi. Sanırım FCA, Maserati’nin çıkışı için kesenin ağzını açmış. Çünkü son plan olarak D segmentine yepyeni bir SUV modelin geleceği söylendi. Yani Levante’den daha iri, Q4 AWD sistemli ve elektrikli. Bakalım İtalyan firmanın büyük planları istediği şekilde gidecek mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum