Yatırım yapmaya başla!

Maserati GranTurismo Temelindeki “Superleggera Sciadipersia Touring” Cenevre’de!

İtalyan otomobil üreticisi Touring Superleggera, uzun aradan sonra Maserati temellerine dayanan otomobiliyle tekrar sahalara döndü!!!
Maserati GranTurismo Temelindeki “Superleggera Sciadipersia Touring” Cenevre’de!

Carrozzeria Touring firması eskilerin İtalyan ısmarlama arabalarının en güzel yüzlerini sunabilen bir şirketti. Arabaların gövde yapılarını monokok temeller üzerine inşa eden firma 1966 yılında kaptılmak zorunda kaldı. Sonrasında ise 2006 yılında Carlo Felice Bianchi Anderloni ve Carrozzeria Marazzi tarafından yeniden faliyete geçirilerek “Touring Superleggera” olarak kaldığı yerden devam edildi. Tam olarak 2008 yılında işine geri dönen İtalyan otomobil üreticisi Cenevre Otomobil Fuarı’na şekilleri değiştirilmiş bir Maserati ile misafir oluyor.

Öncesinde Disco Volante Spyder’ı Alfa Romeo şasisi üzerine yorumladıktan sonra ortadan yeniden kaybolmuştu. Yeni Sciadipersia projesi, Maserati’nin GranTurismo lüks aracının gövde yapısına dayanıyor. Bazı değişimleri kendine göre yorumlayan şirket, ortaya fena olmayan bir ürün çıkarmış diyebiliriz.

Sciadipersia, eğimli burun yapısına farklı far ve parçalar kullanmış.

Bakışlarından 10 yıl öncesinde kalmış gibi görünse de boyanın parlak duruşuna krom süslemeler pahalı bir çalışma olduğunu söylüyor.

Özel bölümlere doğru yaklaştıkça Maserati’nin elektriği daha çok hissediliyor.

Güzel profil yapısında Sciadipersia’ya alaşımlı büyük jantlar takılmış.

Retro görünüme sahip arka kısımda parlak detayların yoğunluğu ve şerit ince farları yüksek tarz içeriyor.

Egzoz çıkışlarının duruşu tüm olumsuz havayı yok edecek kadar seksi duruyor.

İç mekan yapılırken birinci sınıf işçiliğe ve malzeme yapısına özen gösterilmiş.

Marka logolu siyah deri koltukların, sarı renkle olan uyumu göze çarpıyor.

Vites kolu ve etrafı komple revize edilerek yeni malzeme kaplamaları uygulanmış.

Gösterge panelenin işlemeleri de markaya ait.

Motor konusunda yine Maserati kaynaklı 4.7L hacimli V8 kullanılmış. Ve 454 hp ile 520 nm tork eşliğinde.

Projede donör olan Maserati’ye Milanolu firma kendi stilini epey bir yansıtmış. Uzun aradan sonra Cenevre’ye gelecek olan Touring Superleggera, özel sipariş üzerine yapacağı lüks ve hızlı otomobilin 10 adet örneği olacak. Ve yapım süresi de ön ödemeden 6 ay sonra teslimatı yapılacak.

Özel olmak isteyenlere büyük fırsat gibi gözükse de fiyatı konusunda bir açıklama yapılmadı. Tahminlerim doğru çıkarsa zaten 10 adetlik sipariş stoğu Cenevre’ye kadar gelmeden doldurulmuş olacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum