Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Şirketi Luxor Ethereum Madencilik Havuzu Başlatıyor

Şirket madencilik operasyonları kapsamında, Hut 8 ve başka büyük firmalar ile iş birliği yaptığını belirtiyor. İşte detaylar…
Kripto Şirketi Luxor Ethereum Madencilik Havuzu Başlatıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasasında faaliyet gösteren Luxor, yeni bir Ethereum madencilik havuzu başlatacağını duyurdu. Şirket bunun için sektörün önde gelen şirketleri ile iş birliği yapıyor. Bu şirketler arasında Hut 8’in de yer aldığı bildirildi.

Havuz, madencilerin Ethereum ağındaki doğrulamaları için Bitcoin ile ödeme almalarını sağlayan Catalyst hizmetiyle uyumlu olacak.

Luxor, Ethereum’u mevcut iş kanıtı (PoW) mekanizmasından madencilere olan ihtiyacı ortadan kaldıracak bir konsensüs modeline geçirme çabalarının ortasında madencilik havuzu hizmetini hayata geçiriyor.

Şirketin kurucu ortağı, ETH 2.0’daki gelişmeleri takip ettiklerini ve şimdiden havuz başlattıklarını belirtti. Yetkili, ETH’nin proof-of stake sistemine geçmesini bu yıl beklemediklerini söyledi.

Luxor havuzu başlatmanın yanı sıra Ethereum’u PoW konsensüsünde tutmak için bir grup oluşturuyor. Açıklamada iş kanıtının halka açık blok zincirler için en sağlam ve test edilmiş fikir birliği mekanizması olduğu kaydedildi.

PoW mekanizması son dönemde yüksek enerji tüketimi nedeniyle düzenleyiciler tarafından daha fazla incelemeye tutuluyor. Bununla ilgili ABD’de bir kongre oturumu düzenlenmişti. Luxor ise mevcut sistemi, daha yeşil enerji geçişinin teşvik edilmesini sağlamanın en iyi yolu olarak görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu