Yatırım yapmaya başla!

Lotus Yaklaşan Elektrikli Hiper Aracının İsmini “Evija” Olarak Belirledi

Lotus'un planladığı elektrikli hiper otomobilin ismi belli oldu!
Lotus Yaklaşan Elektrikli Hiper Aracının İsmini “Evija” Olarak Belirledi

Lotus da kendi bünyesinde geliştireceği elektrikli hypercar yapımına gireceğini söylemişti. Bir süredir konuşulan ve aracın nasıl olacağına dair oluşan merakın son bulduğu söylenebilir. Geely bünyesinde ve Volvo yardımlarıyla modellerini daha hızlı geliştiren Lotus, Tip 130 olarak bilinen modeli için “Evija” ismini koyduğunu söyledi.

Evija’nın ne anlama geldiğine baktık ve “varan olan ilk kişi” – “yaşayan ilk isim” gibi manaları çıktı. İngilizler için de bir ilk olacak elektrikli hız araç projesinin “aşırı önem arz ettiği” söylendi.  Lotus Type 130’un ilk haberinin verildiği teaser resmine buradan bakabilirsiniz. Ve ayrıntılarda neler varmış onlara geçelim!
Evija’nın bezı teknik ayrıntılarından söz edildi.

Hafif bir yapı üzerine kurulu olacak Evija’nın vereceğimiz motor özelliklerine göre anormal hız rakamları hedeflenmiş. Para kısmını sıkıntı yapmayan Geely’nin yatırımları sayesinde Lotus, Evija’yı hareket ettirecek 4 elektrik motoruna yer vermiş.

Toplamda 1.000 beygirin üzeri beklenen güç rakamına göre Lotus Evija’nın 2 saniye altında kalkış yapması kaçınılmaz son gibi duruyor. Oluşturacağı torkun düşüncesi bile beyni zorluyor.

Dış kısmından verilen ayrıntılarda aracın karbon fiber monokok bir yapıda çıkarılacağı söylendi. Hafiflikle gelen sağlamlığın en iyi yapılış şekli de denilebilir.

Type 130 olarak gösterilen EV hiper otomobilin sonundaki rakamın üretim adedini gösterdiğini öğrendik. Evija’dan sadece 130 adet üretilecek. Lotus CEO’su Phil Popham yaptığı açıklamada, “Evija, yeni otomobilimiz için mükemmel bir isim çünkü Lotus’dan gelen ilk köprü, ilk elektrik teklifimiz ve Geely yönetimindeki ilk yeni model. Evija, başka hiçbir şeye benzemeyen bir Lotus, her anlamda gerçek bir Lotus.” dedi.

Ayrıntıların devamında iç mekanın altıgen yapılı, ince bir konsola sahip olacağı aktarıldı. Lotus standını Goodwood’da ziyaret eden kişiler, aracın “dramatik bir ışık göstergesi” ayrıntısına sahip olduğunu söylediler.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum