Yatırım yapmaya başla!

Londralı Taksiciler Uber’e Karşı 1.5 Milyar Dolarlık Davaya Hazırlanıyor!

Uber yüzünden ortalama 10 bin pound zarar eden Londralı taksiciler, popüler araç paylaşım girişimine karşı yasal mücadeleye hazırlanıyor. Detaylar haberimizde;
Londralı Taksiciler Uber’e Karşı 1.5 Milyar Dolarlık Davaya Hazırlanıyor!

Geçen yıl Londra’da yasaklanmasıyla tartışmalara yol açan Uber, geçtiğimiz haftalarda faaliyetlerini devam ettirebilmek için hizmet lisansı almayı başarmıştı. Buna göre; Westminster Sulh Ceza Mahkemesi Uber’in Londra’da faaliyet gösterebilmesi için şirkete 15 aylık hizmet lisansı verdiğini duyurmuş, Uber haberi gururla paylaşmıştı.

Ancak yaşanan son gelişme, milyar dolarlık girişimin sevincinin kursağında kalacağı yönünde fikir verdi. Zira Londra’da taksi şoförlerini temsil eden bir ticaret grubunun Uber’e karşı dava açmaya hazırlandığı söylendi. Grubun Uber’in başarısızlıkları yüzünden karşılaştığı kazanç kayıplarını tartışacağı bildirildi.

Londra’daki taksi şoförlerini temsil eden bir grubun, Uber’e karşı 1.3 milyar dolarlık bir dava açmaya hazırlandığı söylendi.

Londra'daki Taksi Şoförleri Uber'e Karşı Davaya Hazırlanıyor Sky News’in konuyla alakalı yakın kaynaklardan aldığı bilgiler ışığında yaptığı habere göre; Uber’in başarısızlıkları yüzünden taksicilerin yaşadığı gelir kayıplarının öne sürüleceği kaydedildi. Licensed Taxi Drivers Association (LTDA) isimli grubun Uber’e açacağı davada, 25 bin Londralı taksi şoförünün en az 5 yıl boyunca Uber yüzünden ortalama 10 bin pound kazanç kaybı yaşadığının söyleneceği belirtildi.

Taksi şoförlerinin gelirlerindeki 10 bin poundluk kaybın da toplamda 1.25 milyar pounda ulaşacağı ve Uber’in miktarı ödemek durumunda kalacağı aktarıldı.

Londralı Taksiciler Uber'e 1.25 Milyar Pound Dava Raporda ayrıca LTDA’nın hukuk şirketi Mishcon de Reya’yla görüştüğü öne sürüldü. Ayrıca grubun, İngiltere’nin yasal davalar için en büyük finansman sağlayıcısı olarak gösterilen Harbour Litigation Funding’le anlaşabileceği söylendi. Bunların yanında daha pek çok firmanın Londralı taksicileri temsil eden grubun kapısını aşındırdığı vurgulandı.

LTDA Genel Sekreteri Steve McNamara, Sky News’de yer alan iddialara ilişkin Uber’e karşı bütün taksi şoförleri adına potansiyel bir yasal işlem hakkında araştırma yaptıklarını doğruladı.

LTDA Genel Sekreteri Steve McNamara Uber'e Dava YorumuMcNamara, Londralı taksi şoförlerinin adil bir şekilde desteklenip desteklenemeyeceklerini öğrenmek için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi. Uber’e temyiz başvurusunun ise bunun TfL’nin düzenlemelerini ve kamu güvenliğini açık bir şekilde umursamamak anlamına geldiğini söyledi.

Ayrıca McNamara’nın; “TfL’nin avukatları Uber’i 2016’da veri ihlali ve taciz saldırılarını polise bildirmemekle suçlarken, Uber yalnızca eski liderlerini suçlamıştı” sözleri dikkat çekti. Ve Uber’in temyiz davasını kazanmasını “adalet sistemi bugün Londra’da başarısız oldu ve saldırgan çok uluslu bir şirketin kazanmasına izin verdi” şeklinde yorumladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum