Yatırım yapmaya başla!

Lincoln 2019 Yılında BMW X6 Yapılı Sport Coupe SUV’u Doğruladı!

Lincoln, Aviator SUV ile başlayan yeni yüz araç mantığına Çin üretimli yeni bir coupe 4x4'te ekleyeceğini bildirdi.
Lincoln 2019 Yılında BMW X6 Yapılı Sport Coupe SUV’u Doğruladı!

Eskiden otomobil sınıfları kasa yapılarıyla belli oluyordu. Markaların neler çıkardığı veya çıkarabileceği sabitti diyebiliriz. Son zamanlarda genel olarak yapılar mutasyona uğrayarak, sınıflar içerisinden farklı karoserler gözükmeye başladı. SUV klasmanda Range Rover devasal bünyeli bir tek kapılı SV SUV‘u göstermişti. Lüks sedanlar biraz daha ovalleşerek yine coupe görüntüler alınmaya başlamıştı. Bir de olağan yapıların aksine sıfırdan yapılan araçlar var.

Mesela BMW X6! SUV araç sınıfında coupe formları alarak hızlı dört çeker yollara çıkartılmıştı. Sonrasında ise sırayla firmalar örnek olarak BMW’nin aracını taklit etmeye başlayıp özel sınıf araçları gösterilmişti. Lincoln’de moda geçitine uyarak küçük, coupe ölçülerde 4×4 araç yapımını onayladı.

Yeni yapısıyla VW Atlas Cross Sport ile bedensel olarak aynı statüye koyulacağı söylendi.

Reuters‘in haberine bakılırsa Lincoln, rakiplerini yakalamak maksatıyla Çin üretimli modelini 2022‘ye kadar yollara çıkaracağını bildirildi.

Lincoln sözcüsü Angie Kozleski, “Çin pazarını destekleme amaçlı yerelleştirme planlarımız yoldadır ve Lincoln’ün Çin’deki büyümesini daha da artırmaya hizmet edecektir.” dedi.

Ford’un korktuğu kısım ise başkanların kendi aralarındaki sürtüşmeler.

Geçtiğimiz haftalarda biliyoruz ki Çin ile ABD arasında gerilimler yaşanmıştı. Sonrasında ise karşılık sürtüşmeler ilerletilerek, Trump’ın Çin’e ekstra vergiler getireceği ile ilgili sesler yükselmişti.

Bu durum Ford’un olaya çekingen davranmasına neden olmuş. Her hangi bir yatırım söz konusu olduğunda, Ford’un büyük tehlikeye girebileceğinden konuşuluyor.

En son Aviator SUV ile gösterime giren Lincoln, Çin’de giderek daha fazla yaygınlaşan elektrikli otomobillere karşı yeni modelinde hibrit ünite konularına daha fazla düşeceği de söylendi. Normalde Amerikalı marka ülke içi üretimlerinde yüksek satış rakamlarına karşı, Çin’de %25 ithalat versiyle beraber ne yapacağı şu an belli değil.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum