Yatırım yapmaya başla!

Başbakan Li Keqiang: Çin Ekonomiyi Artırmak için Politika Araçlarını Daha İyi Kullanmalı

Çin Başbakanı Li Keqiang, ekonomiyi artırmak için politika araçlarını daha iyi kullanmaları gerektiğini söyledi.
Başbakan Li Keqiang: Çin Ekonomiyi Artırmak için Politika Araçlarını Daha İyi Kullanmalı

Çin Başbakanı Li Keqiang Perşembe günü yaptığı açıklamada, ülkenin ekonomiyi artırmak için çeşitli politika araçlarını daha iyi kullanması gerektiğini söyledi.

Dünya Bankası ve IMF şefleriyle yaptığı yuvarlak masa toplantısından sonra gazetecilere konuşan Li, reel faiz oranlarını düşürmek için tüm olası araçların kullanılacağını ve para politikasının ekonomik aktivitenin artırılmasına daha uygun olması gerektiğini aktardı.

Ayrıca Çin ekonomisinin bu yıl istikrarlı bir performans sergilediğini ve hükümetin, 2019 için temel sosyal ve ekonomik hedeflerine ulaşacağından emin olduğunu belirtti.

Başbakan Li Keqiang: Çin Ekonomisi İstikrarlı Büyüme Kendisi Çarşamba günü yaptığı açıklamada da kurallara dayalı serbest ticaret sisteminin korunmasının ve küresel büyümeye yeni bir momentum enjekte etmek için aşağı yönlü ekonomik baskıyla ortak mücadelenin önemini vurguladı. Pekin’de Dünya Bankası Başkanı David Malpass ile görüşmelerde Li, dünyadaki belli başlı ekonomilerin de yavaşlamalarla karşı karşıya kaldığı karmaşık ve zorlu bir uluslararası peyzajın ortasında Çin’in farklı taraflarla kazan-kazan iş birliğini derinleştirmeye istekli olduğunu belirtti.

Açılış konuşmasında Li; “Bu zorluklardan su yüzüne çıkmak için dayanışma duygusuyla birbirimize bağlanmamızın zamanı geldi” dedi.

Başbakan Li Keqiang: Küresel Zorluklara Birlikte Katlanma Çağrısı Çin ekonomisinin dünyaya derinden entegre olduğunu ve ülkenin reformu ilerletip, açılmayı genişlettiğini dile getirdi. Ülkenin pazar ilkelerine, hukukun üstünlüğüne ve uluslararası standartlara uygun bir iş ortamının teşvik edilmesini hızlandırmaya yönelik taahhüdünü yineleyen Li, Dünya Bankası’nın 2020 Dünya Kalkınma Raporu’na olan takdirine atıfta bulunarak bu kurallara dayalı küresel ticaret sisteminin değerini tanıdığını söyledi.

Çin’in fon ve bilgi kanalları aracılığıyla Dünya Bankası ile ikili iş birliğini hızlandırmaya ve çevrenin korunması, biyolojik çeşitlilik ve yoksulluğun azaltılması dahil olmak üzere kilit alanlardaki iş birliğinin derinleştirilmesine istekli olduğunu anlattı.

Ulusun büyük bir gelişmekte olan ülke olarak sorumluluklarını yerine getireceğini ve ortaklaşa olarak küresel kalkınma sürecini destekleyeceğini ekledi. Dünya Bankası Başkanı Malpass da Çin’in ekonomik büyümesinde hala muazzam bir potansiyel olduğunu ve ülkenin açılmasının kayda değer başarılara imza attığını dile getirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum