Yatırım yapmaya başla!

Suların LS600h’si “Lexus LY 650” Lüks Yat Yolculuklara Hazır

Su dünyasında da prestijli ürünlere yönelen Lexus, Spor Yatch Concept'in ardından daha büyük LY 650 yatı üretime alıyor!
Suların LS600h’si “Lexus LY 650” Lüks Yat Yolculuklara Hazır

Premium markalar arasında kendi yuvasını kuran ve Mercedes-Audi-BMW üçlüsünün karşısında durabilen modellere sahip Lexus, ultra lüks yatının sulara inmeye hazır olduğunu söyledi. Denizcilik alanında da işler yapan Japon firma, öncesinde Spor Yat Concept teknesiyle çıkış yapmış, 885 beygirlik motoruyla da suların LFA’sı profili çizmişti.

LY 650 ile daha büyük adımlara yelken açan Lexus, spor yat konseptine göre daha uzun ve daha fazla insan taşıyacak. Spor teknesi ile tasarımsal olarak benzeyen LY 650, 2019 yılının ikinci yarısında satın alınıp denizlere indirilebileceği söylendi. Milyon dolarlık yat hakkında neler denilmiş onlara bakalım!

Şeklinden dahi onun ne kadar lüks ötesi bir deniz taşıtı olduğunu anlayabiliriz.

Lexus LY 650 Lüks Yat ÜretimiEn iyi için en tecrübelisi ile çalışma mantığında Lexus, yatı için Amerikalı Wisconsin merkezli Marquis Yachts ile ortak bir projede birleşti. Aynı şekilde spor yat da bu şirketle ortaya çıkartıldı. Yapısal zenginliklerle dolu bu lüks deniz taşıtı, ilk tekne konseptine göre daha uzun.

Spor Yacht Concept 12 metre uzunluğa sahipken, LY 650’nin ki 19 metre. Aradaki 7 metrelik fark, özel tekneler açısından önemli bir rakam. Yatın alt kısımları cam bir formda inşa edilerek, yatak odası kısımlarında da manzara şansı veriliyor. Üstte çıktıkça geniş bir teras ile birlikte yine kaptan köşküne bağlı oturma yerleri büyük camlarla kaplı.

Toyota’nın yerleştirmek istediği motor iki adet olmak şartıyla ve 800 beygir güç üretecek IPS üniteyle hareket ettirilecek. Toplamda 3.785 litre yakıtı deposuna alabilecek Lexus LY 650, 852 litre de su kapasitesine sahip olacak.

Japon marka bu yattan kaç adet üreteceğini ve çok merak ettiğimiz fiyatı hakkında bir açıklama yapmadı. Projesi ve çıkış günü kesinleşen Lexus yatının zengin tercihi olması kaçınılmaz. Porsche’nin 2017’de sadece 7 adet üreteceği Dynamiq GTT 115 ile karşılaştırma yapmak isterdik ancak onun 13.2 milyon dolarlık fiyatı ve LY 650’den çok büyük olmasını hesaba katarsak, biraz saçma olabilir. Lexus’un birkaç ay sonra yatı hakkında daha detaylı bilgiler vermesini bekliyoruz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum